liveforever

  • 1083
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

the walking dead

ilk sezondan beri soluksuz izlediğim, her defasında övgü dolu yazılar yazdığım dizi "idi". ama boku çıktı artık. hala da izliyorum zevkle, izlemeye de devam edeceğim ama biraz mantık serpiştirin yahu!

--- spoiler ---

son bölümlerde gördük ki mke ya da winchester fabrikası karavanlarında. atış talimi yapıyor pezevenkler. ama otis ölürken ne hikmetse kurşunları bitmişti. yani zombilerle dolu olduğunu bildiğin bir yere giderken o kadar kurşun almıyorsun yanına. o derece salaksın evet. yemeye içmeye malzeme yok ama atış talimi yapabilecek kadar, hele ki bol keseden sıkabilecek kadar kurşun var. sanırım saksıda yetişiyor kurşunlar evet.

kasabayı zombiler sarmış, ama hep uzaktalar. hep kaçacak zaman var. bu amına koduğum zombileri neden hep grup halinde ya da tek başlarınalar? ya bi tane çıkıyor panik havası estirip kısa süre anında öldürüyorlar, ya da akın akın 138 metre mesafeden koşuyorlar ki kaçabilsinler. iyi düşünülmüş.

zombilere tavuk verme olayı ne peki? tamam hacı onlar insan sence, karın komşun dayıoğlun. ama bunca zaman zombiler var etrafta, onları kapattın bi şekilde oraya... ama görmedin mi adamlar açlıktan ölmüyor. zaten ölmüşler lan daha nasıl ölecekler bi daha? ne sikime besliyorsun kendi karnını doyuracak bir şeyin yokken neredeyse? nasıl bir saçmalıksın sen? ha bir de onları oraya nasıl kapattın sen? 20-30 tane zombi var desek, sen gelmişsin 80 yaşına desek... geh bili bili diye çağırıp, tek tek ikna edip attın mı ahıra naptın de hele?

velhasıl, ilk sezonun heyecanından sonra sik gibi bir ikinci sezon olma yolunda aheste aheste ilerliyor. tüm dünyayı çocuk düşmanı yaptınız farkında değilsiniz. herkes ölse de amk sofia'sı biz de rahata ersek diyor tabi sizin sikinizde değil. walking dead oldu searching sofia yahu. ya çizgi romana birebir gidin ya da biraz heyecan katın yahu. bu ne baygınlık.

hayır son zamanlardaki en iyi zombili yapımlardan dedik, 28 days later... efsanesi gibi dedik... yapmayın etmeyin, sıçmayın sıvamayın artık.

--- spoiler ---

devamını okuyayım »
22.11.2011 11:15