• bir benim mi yüzüme gülüyor dediğim uygulamadır. eppeğini yiyip südünü içiyoruz.
  • yurtdışında bir süre yaşadıktan sonra türkiye’ye döndüğüm ilk ayda kullandığım uygulama.gariptir ki eşleştiğim 10 küsür kadından hemen hemen hepsi “yalnız ben o yurtdışında kullanıldığı amaç için kullanmıyorum” cümlesini kurdu ve beni şaşırttı.anlamadığım şey bu kurumsal şirket her ülkeye farklı bir amaç mı belirlemiş?
    tamam biriyle arkadaş olmak isteyebilirsin ama bunu yapan sürüyle yer var,ilk tanışmada bu cümleyi sarfetmen zamana yazık.saygı duyuyorum ama yanlış yerdesin. bir iki buluşmadan sonra da tamamen silmemle sonuçlandı.
  • eşleşememek yoktur yanlış profil vardır sözünü akılalra getiren uygulama.
  • evlenememiş kız instagram'ından beter fotoğraflar ile doldurulmuş, türk kızının göt kalkıklığının sebebi'ni ispatlar tarzda ve her yerde karşımıza çıkan türk kızı hadisesinin köküne kadar konuşturulduğu diğer bir uygulama olup, özellikle kullanılan fotoğraflar tam bir facia niteliğindedir.*
    örneğin;
    elinden düşürmediği cep telefonu ile çektiği manzara ve makro tarzı çiçek-böcek-ot-sap ve gökyüzü fotoğrafı koyanlar,
    kedi, köpek ve iguana ile çekilmiş fotoğrafını koyanlar,
    simsiyah dümdüz bir ekran çakanlar,
    kemal atatürk fotoğrafı koyanlar,
    siyasi parti liderleri ile çekilmiş fotoğraf koyanlar,
    aile albümü gibi fotoğraf koyanlar,
    arkadaşları ile evde, işte, okulda, havada, karada, denizde her zaman ve her yerde tarzında "hemcinsleri" ile beraber çekilmiş fotoğraf koyanlar,
    hasır örgülü sepet içerisine konulmuş gençlik konserlerine ait bilet fotoğrafı koyanlar,
    gün batımına karşı çekilmiş silüet tarzı fotoğraflar ile bir gölgeden ibaret olanlar,
    aynı fotoğrafı sadece kroplayarak koyanlar,
    sanatsal anlamda yaptığı yağlı boya tablo ve çamurdan heykelin fotoğrafını koyanlar,
    kadavra ve otopsi başında çekilmiş fotoğrafını koyanlar,
    yerde yatan yaralıya müdahale ederken çekilmiş ve 112 acil personeliyim bak ha! tarzında meslek bildirir fotoğraf koyanlar,
    biz erkekleri eleştirdikleri hal ve tarzlardan daha beterini sunan tarz ve şekillerde çekilmiş fotoğrafını koyanlar,
    otomobil içerisinde yüzünün yarısı güneşli yarısı karanlık bir halde ve kendisine silah doğrultmuş gibi çektiği selfie tarzı fotoğrafını koyanlar,
    sürücü koltuğuna kaykılmış ve direksiyon üzerinde bulunan marka logosunun gözümüze gözümüze sokulduğu son model araba* ile geziyor-gezdiriliyorum tarzında çekilmiş fotoğrafını koyanlar,
    sürekli cafe-restoran tarzı yerler ile yine kendisi gibi tiplerin arasında yapılmış yemek ve çay gibi zıkkımlanma fotoğraflarını koyanlar..................................................
    .....................................................vs.
    profil ve sunum bilgileri ise koyulan fotoğraflardan geri kalır tarzda değildir, sanki manavdan meyve-sebze seçilmektedir.
    örneğin;
    siberalem profilinden fırlamış gibi atarlananlar,
    tek gecelik ilişki* arayanlar hemen sola kaydırsıncılar,
    öyle sohbet etmek amacıyla yükledimciler,
    programın amacını biliyorum ama benim işim omaz hemen sola atıncılar,
    tek gecelik ilişkilerle işim olmaz, sizinde ananız-bacınız var diyen hatırlatıcılar,
    boyu* şu kadardan aşağı olanlar yazmasıncılar,
    evliler ve amcalar yazmasıncılar,
    istanbul dışından yazmasıncılar,
    vücut geliştirme, sörf, tasarım ve gezme tozma gibi aktivitesi olmayan yazmasıncılar,
    bir beklenti içerisinde olanlar yazmasıncılar,
    mümkünse yazmasıncılar,
    iki ayda bir yükleyip kaldıranlar..................................................
    .....................................................vs.

istisnai durumlar dışında liste işte böyle uzayıp gider...
  • süper uygulama. arkadaşlarıma kullanıp kullanmadıklarını soruyorum, kullanan varsa bir daha görüşmüyorum..
  • tinder ve benzeri online sosyalleşme şeylerine aklınca bok atmak en tipik ortadoğulu zavallılığıdır diyebiliriz. saplanıp kaldığınız bataklığınızda öleceksiniz. ıskaladığınız öyle büyük ve başka bir hayat var ki aslında, neyse bu kafaya laf anlatacağıma gidip deveme hendek atlattırayım. evet devem var, adı da jamal
  • siz yemek yemiyor musunuz, su içmiyor musunuz? kadınların seks ihtiyacı olamaz mı? dışarda kısa etek bile giyemeyen kadınların eğlenmeye hakları yok mu? bunun için en güvenli sanal uygulamayı kullanıyor ama hemen "yollu" oluyor?

şeklinde savunanları gerizekalı ilan ettiğim uygulama. bize ne kardeşim senin yapacağın seksten, seks ararken kullandığın yollardan. açıklamayın, tinder'in açıklaması yok çünkü; tıpkı benim şu an bu başlığa yazmamın olmadığı gibi.
  • eşleşme bulunduktan sonra. karşı tarafın eşleşmeyi daha bir şey yazamadan kaldırmasıyla;sürekli sağa kaydırma refleksinin mağduru olduğunu anladığın program.
  • 0
  • burada bir çok tip var. instagram için takipçi kasan, one night stand kovalayan, ilişkş arayan. ama böyle aptalına ilk defa geldim. profil açmış, bio kısmına da "uzak dur" yazmış. kezban deyince kızıyorsunuz bir de http://go.tinder.com/yempzlnfpbo-tuba
hesabın var mı? giriş yap