• suçu ve suçluyu övenleri gördüğümüz başlık. bu olaydaki suçlar türkiye’de işlenmiş olsaydı en az 15 yıl hapis cezası ve suçtan elde ettiği menfaatin iki katından az olmayacak ceza ile cezalandıracaktı.
  • av görünümlü avcı, gerçek avcıları güzel avlamış.

annesinin evinde yaşayıp "eve çıkmak için para biriktiriyordum" diyen ve "birikmiş param 5.000$ bile yoktu" diyen bir kızın yunanistan'da mykonos adasında, lüks tatillerde ne işi var?

edit : eleman tindar'da bot kullanıp hedef kitleyi otomatik beğeniyor olabilir. hedeflediği ülkelere yoğunlaşmasının sebebi de oradaki finansal bolluk olabilir, şak diye kredi veriyor bankalar. cebinde 1.000$ parası olan insana 500k$ parayı boca ettiler.
  • türkiye de benzer çok hikaye duymuşluğum var. ava giderken avlanmak korkunç olsa gerek.
  • --- spoiler ---

simon reisin "hep kadınlar mı bizim paramızı yiyecek, şimdi sıra bizde" deyip işe giriştiği olayların belgeselidir. ilk 2 kızın gold digger olduğunu şuradan anlayabilirsiniz, belgeselin sonunda bu kızların hala borç ödediklerini söylüyor ancak ilk 2 kızın instagramına baktığınızda son dönemde yunan adalarında birlikte geçirdikleri çok lüks tatil resimleri var. burada hayran kaldığım tek isim sondaki kız. olayın farkına varıp, adamın eşyalarını patır patır satıp, parayı cebine indiriyor. bu cesaret ve zekaya da hayran kaldım. hele ilk kızın salaklığına diyecek yok, hala tinder'da aşk arıyor. ben sosyal ağ üzerinden böyle dolandırılsam, bırak tinder'ı, teknolojiyi tamamen terk eder, mağarada yaşamaya başlardım. *

--- spoiler ---
  • hayatımda bu kadar garip bir belgesel izlemedim herhalde.

--- spoiler ---

tosuncuk tinder'a şube açmış gold diggerlara acımamış, sıradan silkelemiş eyvallah. beş yıldızlı oteli, özel jeti, ultra lüks yaşamı görüp dibi düşen kaşar sürüsü kendilerini bulunmaz nimet görmüş yemiş içmiş eğlenmiş; sonra da “amaan nolacak sıkıntıya düşmüş göndereyim aşkıma dolarları biner biner” demişler, ona da eyvallah.

lan tamam da bir uyanmadın, iki uyanmadın, üç, dört? dokuz farklı bankadan para çekip yollamak ne demektir? keza diğer salaklar da çok farklı değil.

siz dibine kadar haketmişsiniz dolandırılmayı. işin garip tarafı herifi dolandırıcılıktan, evrakta sahtecilikten yakalıyorlar 15 ay ceza alıp 5 ayda çıkıyor, lüks hayatına kaldığı yerden devam ediyor.

belgeselde yer almayı reddetmesine rağmen bütün konuşmaları fotoğrafları da ortada.

--- spoiler ---

çok garip bir belgesel gerçekten.
  • profil ve insan arasındaki farklar muazzam. sırf şeyma’nın kocası tipli çocuk icin degil kimse kendine benzemiyor mu oğlum ben hepinizi çok güzelleşti sanıyordum.

--- spoiler ---

norveçli kızın profiline bakınca sen neden güç yüzükleri çekiminde değilsin prenses diyeceğin kadın buluşmaya gelince “insan kaynakları uzman yardımcılığı nasıl gidiyor yoruluyor musun bacım” kelimeleri dökülüyor istemsizce. sonra bin küsur eşleşmem oldu ama yalnızım.

--- spoiler ---
  • avrupalı kadınların israilli erkek merakı var. normalde avrupalı kadınlar ortadoğulu erkek tipinden hoşlanır ama islam ve toplumun bizlere yüklediği sıfatlar yüzünden bizden uzak duruyorlar.
    çok duydum ve gördüm. sorunca da "ama o israilli. değişik bir şey. sizden çok var ama onlardan az var."
    elemanın tokatladığı kadınların çoğunlukla iskandinav olması da iskandinav insanlarının ne kadar yüzeysel ve materyalist olduğunu bir kere daha kanıtlar cinsten.
    kadınlara hiç üzülmedim ama elemanın da hâlâ aynı hayatı yaşamasına sinir oldum.
  • herkesin dediği gibi, simon'ın kadınlardan aldığı paralarla özel jetleri ve en lüks otelleri karşılayabilmesi mümkün değil. ayda en az birkaç milyon dolar gerektiren bir yaşam stili bu. kadınlardan aldıklarından çok daha büyük başka bir para kaynağı olmak zorunda.

--- spoiler ---
    peki öyleyse neden kadınlardan para istiyor? neden bu oyunları yapıyor? parasınının asıl kaynağı ne? madem parasının başka bir kaynağı varsa, neden kadınlar tarafından ifşa edildikten ve yeni bir kadın kurban bulamaz hale geldikten sonra evsiz hale gelip en dandik motellerde kalıyor?

parasının asıl kaynağı ile başlıyorum.
    simon çok yüksek ihtimalle sadece kadınları değil, erkekleri & iş adamlarını da dolandırıyor. ancak bu meblağlar o kadar büyük ve simon bu meblağları elde etmek için o kadar illegal yalanlar söylemiş ki, bu insanlar ortaya çıkıp dolandırıldıklarını itiraf edemiyor. illegallik konusunda aklınıza ne geliyorsa olabilir. illegal elmas satışı sözü vermiş olabilir, henüz reşit olmamış kızlarla seks sözü bile vermiş olabilir. yani simon bu zenginlere öyle bir illegal vaatlerde bulunmuş ki, adamlar inanılmaz meblağlarda dolandırılmalarına rağmen ortaya çıkamıyor.

peki madem simon'ın başka bir gelir kaynağı var, neden kadınlar ifşa ettikten sonra çulsuz kaldı?
    bu konuda iki teorim var. ilki; henüz dolandırdığı iş adamlarından son parayı alamamıştı ve ifşa olduktan sonra adamlar mevzuya uyanıp hiç para vermediler. ismi tüm haberlerde olduğu için başka kurban da bulamadı ve çulsuz kaldı.

ikinci teorim ve çok daha mantıklı olan ise, aslında hala hayvan gibi parası olmasına rağmen çulsuz taklidi yaptı. peki neden böyle bir şey yaptı? çünkü artık kadınları dolandıramadığı bilinmesine rağmen hala yüksek paralar harcasaydı, ikinci bir gelir kaynağı olduğu ortaya çıkardı ve bu çok daha illegal olan aktiviteleri ifşa olabilirdi, ciddi hapis yatabilirdi. zaten hapisten çıktıktan sonra direkt aşırı zengin hayatına geri dönmesi de hayvan gibi parası olmasına rağmen fakir taklidi yaptığı teorisini destekliyor. ek olarak, simon gibi imajına her şeyden çok önem veren biri gerçekten çulsuz olsa asla öyle dandik motellerden kadına fotoğraf atmaz. ne kadar fakir olduğunu göstermez. veya piyango bileti için yalvarmaz. bunların hepsi kadınlar çulsuz kaldığını düşünsün ve başka illegal gelir kaynağı olduğundan şüphelenmesin diye yaptığı bir oyundu.

gel gelelim sonuncu ve en önemli soruya. madem çok daha büyük başka bir gelir kaynağı var, neden bu kadınların paralarını aldı?
    cevap simon'ın çocukluğundaki fakirlikte yatıyor bence. fakir biri olarak hiçbir kadınla birlikte olmayan simon, kendini zengin olarak tanıttıktan sonra kadınların kendilerini ona ne kadar kolay sunduklarını görünce kadınlardan nefret etmeye başlıyor. ve o kadınla seks yapmak için harcadığı parayı daha sonra kadından geri alması da bir nevi onun intikamı. bunu yaparak kendi kafasında o kadınla birlikte olmak için para ödememiş oluyor.

--- spoiler ---
  • ayca_22 oturum açsaydı daha çabuk yakalanırdı simon. hatta kendisi bile taklaya gelebilirdi. ama avrupa seçme sebebi belli.
  • izlerken nedense aklıma şeyma subaşının milyarder sevgilisini getirmiş belgesel.
hesabın var mı? giriş yap