• gayet ilginç ve araştırılması gereken durumdur.

11 oskar dahil 150 kadar ödül alan bir film ve döneminin baş yapıtı. alabildiği ortalama ise on üzerinden yedi nokta altı ve ilk ikiyüz elli'ye girebilmesi için sekiz nokta sıfır ortalaması olması gerekiyor. ama oldukça aşağıda. ilginç bir vaka.

imdb burada celal ile ceren vakasından sonra algoritmasını da gözden geçirmeli diye düşünüyorum. gerçekten çok yanlış yoldalar. ya eleştirmenler bir bok bilmiyor ya da halk hiçbir bok bilmiyor.

zöge: amaç imdb'yi eleştirmek. o sıralama ne kadar gereksiz kalmaktadır....
  • titanik batar imdb babayı batar'cıların yadsıdığı durumdur.
  • titanic'in sevenlerinin yanında, azımsanmayacak sayıda nefret edeni de olduğu için oldukça normal bir durumdur.

11 oscar alması, filmin sinema tarihinde yeri olan, önemli bir eser olduğunu gösterir.

imdb top 250'ye girememesi ise; izledikleri filmde prodüksiyon, sinematografi, yönetmenlik, senaryo ve oyunculuklar ne kadar üst düzeyde olursa olsun, yakışıklı erkek-güzel kadın ekseninde dönen aşk hikayelerine katlanamayan seyirci sayısının dünya genelinde ne kadar fazla olduğunu.

şimdi nereden biliyorsun diyeceksiniz.. nereden mi? çünkü, ben de onlardan biriyim.
    (bkz: sübhanallah kardeş ibretlik bir paylaşım)
  • top 250 içerisinde de birbirinden boktan filmler bulunabilineceği için şaşırılmaması gereken durum. onları beğenenlerin titanic'i beğenmemesi normal.
  • isabet olmuş..bilmesek başyapıt zannedeceğimiz televizyon filminden bozma şeye müstehaktır..
  • tosun pasa'nin da ayni listede olmamasindan dolayi bir sorun degildir bu durum.
  • ilk 250'yi hak eden ama orada olmayan bir çok film var, evet. ilk 250'de orayı hak etmeyen filmler de var, evet. o sıralama çok da mühim değil, doğru değil, evet. ama titanic'ten daha iyi 250 film olduğu konusuna sonuna kadar katılırım. hatta biraz daha araştırıp konuşmak lazım, ilk 500'ün dışında da kalabilir. onca yıllık sinema tarihinden bahsediyoruz.
  • şaşırılmaması gereken durumdur. zira imdb nin puanlamasında kuru aksiyon filmlerinin puanları prestige , catch me if you can gibi yapıtlardan yüksektir.
  • titanic'in yarısında kendini kesmek isteyen benim gibi öküzlerin 1 vermesinden olabilir. gerci ben regular voter degilim ondan belki de etkisizdir. romantik filmlere lafım yok ama denizde geçen romanlarda bile midem bulanıyor benim.

not: jeux d'enfants a da 1 verdim.
hesabın var mı? giriş yap