• devletin asker ve polisi varken ne için ve kime silahlı eğitim verildiğini merak ettiren kamplardır.

devletin otoritesine ve kolluk kuvvetlerine alternatif oluşturma çabasının arkasında kimlerin olduğu, hangi güce dayandiklari ortaya çıkarılmalıdır.
  • ya şimdi kimse kusura bakmasın kimsenin şakşakçılığını yapmış olmayayım ama,

bu vatandaş daha 2 sene önce kendisine bağlı ocaklardan toplayıp suriye'ye gönderdiği çoluk çocuğun hesabın versin. en yakınımızdaki kardeşlerimiz bu vatandaş yüzünden aileleriyle kavga edip bilmem ne dağına çıkıp nöbet tuttu. sanki kendisi çok temiz gibi siyaset yapmaya çalıştığı şeyi 2 sene önce kendisi yapıyordu bilenler de bunu çok biliyor.
  • meral akşener'in ".... bu iddialar söyleniyor. araştırılırsın ve bize bilgi verilsin" dediği konudur.
    sevig akşener, sen ne işe yararsın. araştırılıp bilgi verilsin ne demek. madem ülkeyi yönetmeye adaysın, git araştır sonra konuş.

not: olmaz mı, olabilir ama işkembeden sallayarak duyum aldım ile olmaz.
  • devlet bu pratikleri belirli periyotlarla tekrarlıyor görüldüğü üzere.

60'ların sonundan itibaren ülkücü komando kampları kurulup ülkücülere silahlı eğitim verilmişti. sonuçlar herkesin malumu.

bugünün kamplarını eleştirmek, kaderin cilvesine bak ki meral akşener gibi ülkücülere kalmış.
  • bu kampları kurmuş olmakla itham edilenler zaten bu kampların varlığını araştıracak neredeyse yegane imkanlara sahip olanlardır. dolayısıyla bunun doğrulamasını veya yanlışlamasını yapmak meral akşener'in görevi değildir.

meral akşener'in yahut herhangi bir muhalif liderin şu aşamada yapabileceği bu konuyu kamuoyu gündemine getirmekten ibarettir. kamuoyu da gazeteler yazarsa, televizyonlar verirse haberdar olur ancak.
  • iyi parti genel başkanı meral akşener'inde bugün itibariyle katıldığı tartışmadır.konya ve tokat'ta silahlı eğitim kamplarının kurulduğunu duyduklarını belirtmişlerdir.burada hükümet tarafından kolluk kuvvetlerinden ayrı olarak yetişen milis kuvvetleri olduğu öne sürülmektedir yakın zamanda ne olduğunun ortaya çıkmasını temenni ediyorum.
  • (bkz: schutzstaffel)
  • günaydın sevgili ülkem..
    en az 5 yıldır var bu iddialar ve nihayet doğru dürüst dile getirebilen birileri çıktı.
    hatta bu kampların ve oluşturulmak istenen paramiliter grupların akıl hocasının ve mimarının halen ak sarayda danışman olarak görev yapmakta olan emekli bir general olduğu bile söylendi, yazıldı, çizildi.
    elbette temennimiz bunların hiçbirinin doğru olmamasıdır. lakin, şayet doğruysa, atılan bu adımlar neyin habercisidir acaba ?
hesabın var mı? giriş yap