şükela:  tümü | bugün
 • birader sen seyirci misin? diye sormuşluğu da var diyorlar.
 • haklı olaydır. yazılı olmasa dahi her yerin kendine göre giyim kuşam kuralları vardır. nasıl ki spor salonuna smokinle gitmiyorsan, iş yerine mayo ve parmak arası terlikle gitmiyorsan, tiyatroya eşofmanla gidilmez.

  edit:parasını bastım istediğimi yaparım diyen hanzolardan yağmur gibi mesaj geliyor.
 • kibir yüzyılın problemi. kıyafete verilen önem azaldıkça orda kafalar daha ileridir bence.
 • yazılı bir kural olmadığı müddetçe, ancak bok yemek düşer.

  iş yeriyle falan kıyaslayanlar olmuş, iş yerinde yazılı kural veya sözle yapılan bildirimler var. her iş yerinin kendine özgü kuralları var. ben yıllar önce iş yerime parmak arası terlik ve mayo ile gidiyordum, işim bunu gerektiriyordu.

  yazdır güzel kardeşim bilet açıklamasına, smokinsiz olmaz de.
 • kıyafete verilen önem falan değildir bu arkadaşlar. kibir hiç değil. görgü diye bir şey var bildiniz mi? görgü kuralları diye yazılı olmayan kurallar var. zor bir şey değil. belirli ağırlığı olan yerlere giderken kendine çeki düzen verirsin. kıyafetin illa pahalı veya yeni olması gerekmez. temiz ve düzenli olsa yeterli. bu hem kendinize hem de çevrenize olan saygınız ile alakalı biraz da. nasıl parmak arası terlikle sinemaya gitmiyorsan, eşofman takımı ile de gitme sana zahmet. sıyrılamadık toplumca şu ortadoğulu kafasından.
 • haklıdır. salona bile alınmaması gerekir.

  iki gün sonra şort ve sandaletle gelir adam oraya, sonra kadının biri havuzdan çıktığı bikinisiyle gelir, sonra herifin biri donla gelir.

  ayrıca sahnedeki adam bir ürün satıyor ve istemediği kişiye o ürünü satmama opsiyonu var, özellikle de komedyenlerin. umarım parasını iade etmiştir o seyircinin.

  kendisine laf söyleyen seyircisini "go fuck yourself, get the fuck out of here, get fucked" diyerek kovmuşluğu olan amerikan komedyen var. bu bile olağan karşılanıyor amerika'da.
 • tamam belki haklıdır haksızdır da cem yılmaz geldiğinde de pijamalarıyla, eşofmanı ile spor ayakkabısı ile çıkmıştı. onu da indirseydin sahneden? hayır onu geçtim cem yılmaz şöyle(orada adamın elini çekmiyorlar ama seyircinin tepkisinden ve tolga çevikin sonrasındaki konuşmalarından bir adet nah hareketi olduğu malum) bir el hareketi çekti o sahneden. tolga çeviki severim ama biraz sanki konya valisine mi özendi ben anlamadım ki.

  edit: lan bende biliyorum yukarıda aynı şeyin sorulduğunu. bende tepkimi belirtmek istedim. ayrıca ekşiup kullanmamak daha iyiymiş, bir dahaki sefere kullanmayacağım.
 • ne olduğu belli olmayan bir kovmadır.

  kovulan seyirci midir? sahneye çıkan oyuncu mudur? burası anlaşılmıyor.

  seyirci ise, özel olarak belirtilmemişse seyirci neyle gelirse gelir sana ne?

  oyuncu ise, provaya eşofmanla gelmesi normaldir. smokinle prova mı yapılır?

  tolga çevik bir giyim gurusu, bir sahne otoritesi midir, kimdir? ne yapmak nereye varmak istemektedir?

  edit: sahneye oyuna dahil edilmek üzere çıkartılan 19 yaşındaki bir seyirciyi eşofmanlı olduğu için kovmuş. aynı zamanda seyircinin ağzında sakız varmış ona da çok bozulmuş ayar olmuş filan.

  şunu ferhan şensoy yapsa vardır bir bildiği diyerekten laf edemem de tolga çevik'te bu tripler, tepkiler biraz sakil duruyor.
 • görgünün ne olduğunu bilmeyenler tarafından tepki gösterilen hareket.

  ekleme: tolga çevik hikayeden bahsederken çocuğun ağzında sakız olduğundan da bahsediyordu.