• bir fenerbahceli olarak her zaman begendigim ve takimimda gormek isteyecegim, yetenekli ve kumasi iyi futbolcu.
    zeki ama calismayan cocuklar gibi gordugum icin kendisini, hem teknik direktorun tolgayin icindeki canavari uyandiramadigini onu motive edemedigini dusunmusumdur.

ancak etli pilav muhabbeti ile tolgay hakkinda dusundukkerimin hepsinin yanlis olduguna kanaat getirdim. demek cok yanlis tanimisiz kendisini.
  • durmadan takas iddialrı gündeme geliyor.ya ozan tufan il ya da burak yılmaz ile takaslanacakmış. bu isimler şenol güneş'in isteyeceği isimler lakin bir sorun var. şenol güneş'in sezon sonu sözleşmesi bitiyor ve takımda kalacağı belli değil. hal böyleyken beşiktaş yönetimi bu riske girmek istemez. alacaklarına karşılık kolaylık sağlayarak almanya'ya gönderirler. bu takasların olabileceğini sanmıyorum.
  • tolgay beşiktaş futbol takımında bulunun en yetenekli bir kaç futbolcudan biridir. onu oynatamayan ve gerekli motivasyonunu sağlamayan teknik ekibin beceriksizliğidir.
  • tolgay için yazılanlara, konuşulanlara hayretle bakıyorum. kadro dışı kalması vs.

tolgay'a bakış açımız, uefanın cüneyt çakır'a bakış açısı gibi geliyor. nasıl ki her cüneyt'e final veya denk bir maç verildiğinde, türkiye'de yönettiği eyyamlı maçları düşünüp "ulan bundaki yeteneği bir tek biz mi faketmiyoruz?" diye, hayretler için de kalıyorsak, tolgay'ında eleştirilmesi o kadar buna benziyor.

diğer tolgay ile aynı mevkide ki futbolcuların istatistiklerine bakmadım yalan yok. ama şu pas istatistiğini görüp hala tolgay eleştiriliyorsa, uefanın cüneyt çakır'a bakış açısından bir farkımız yok.

bence sorun, burnumuzun ucundaki yetenekleri görmememiz. tolgay bugün dortmund'ta oynasaydı. bugün ilkay gibi, mesut gibi (gerçi ben şişirilmiş olduğunu düşünüyorum. bunu yeri geldiğinde nacizane fikirlerimi yazarım:) ), emrecan gibi yetenekleri "ulan böyle adamları biz neden bulamıyoruz" diye iç geçirecektik. hatta vatan haini ilan edecektik.

hem sadece istatistik değil. oyun içinde, pas akışındaki soğukkanlılığı, pas isabeti (ki istatistik yukardaki link'te var) oyunu rahatlatması vs.

el sonuç, tolgay bir değerdir. hemde futbolunun zirvesinde olmasına rağmen gözleri üzerinde tutmak önemli.

bir fenerbahçe taraftarı olarak ise, ozan ile takas dedikodusu çıktığından beri içim içimi yiyor :) inşallah takas gerçekleşir.
  • ben bizim bu çöpleri kim alacak derken gs ve fb sulanıyor adamlara. * önce love şimdi tolgay. gs'li hesaplar tolgay'ın almanya'da oynarken yaptığı galatasaraylıyım açıklamasını paylaşıyor, fenerliler ise ozan'la takas ihtimalini.

vallahi bizim 3,5 senedir göremediğimizi görmüşseniz tebrik etmekten başka yapacak bir şey yok.
  • "tolgay oynasaydı bugün..." kıyası yapmak "sergen at yarışı ve karı kız peşinde koşmayıp idman yapsaydı avrupa'da..." şeklindeki cümlelerle eşdeğer, elinizdeki mal bu abi, gökdelen dikilen arsaya bakıp burası otoparkken alacaktık demekle aynı şey, sen otoparkken alsaydın oraya o gökdelen dikilmezdi emin ol :)

eskiden bu takımda scout diye bir pozisyon vardı, menajerlerin arka bahçesi değildi, tüpçü ile başlayan dönemden beri bu hikaye devam ediyor, oyuncu keşfetmek yerine oynadığı ülkenin basınında haberlere çıkıp parlayan adamları getirmek marifet değil, sonra borç harç diye ağlıyoruz

herkes eleştiriyordu ama negredo gidince takımın ne bok olduğu ortaya çıktı, quaresma için de herkes eleştiriyor, o da gitsin iyice sıçarız, ama bu tolgay falan alternatifi olmayan kilit adamlar değil, siktir olup gidebilir istediği yere
  • adamı izlemeyen gelmiş istatistik verip mesut özil falan diyor.
    senin mesut dediğin adamın yattığı yerden gol izlediğini ben görmedim.
    senin mesut dediğin adam dikine oynar, asist yapar, frikik atar, şut fırsatı buldu mu zımbalar..
    tolgay denilen adam koca sezonu toplam 2-3 asist ve gol ile tamamlıyor. attırdığından fazla pozisyon verdiriyor.
    kıçını kaldırmaktan topa vurmaktan aciz.
    28 yaşına gelmiş 1 tane frikik attığını görmedik.
    iyi ve vasatın üstü maçları oldu ama bir elin parmağı kadar.
    etliye sütlüye dokunmadan yaptığı pas istatistiğine göre kalkmış mesutla kıyas yapıyorsun.
    ağzı olan konuşuyor resmen, iki internet karıştırınca prof oluyor.
    şenol bile oynatmıyor adamı. vitaminsiz oğuzhan 36 lık atiba ile başlıyor.
    sen pilav yemeye devam et koçum.
    türk futbolu yarra yemiş zaten..
  • soğukkanlı diye büyük maçlarda çok iyi bir özellik diyorduk yalan değil ama avrupa ligi ve anadolu takımları ile oynanan maçlarda lakayt tavırmış aslı ve bu özelliğı çok maç kaybettirdi.
  • fenerbahçede işe yarar
  • sen futbol kulübü olarak sorumlulukların yerine getirme, futbolculara vadettiğin paraları ödeme, adamlar paramı istiyorum diye şikayet edince bir de kadro dışı bırak. bu nasıl bir iş anlamıyorum. adam sözleşmesinden doğan parayı zamanında almak istiyor. bundan daha doğal ne olabilir. pepe'nin de tolgay'ın da bir suçu yok. hepsi bjk'nin bok yemesi. adamı neden itibarsızlaştırıyorsun. yok ayıp etmiş, yok devre arası tavuk-pilav yemiş. sen adamı sezon başında düşünmüyorum dedin, sonra gelip bik bik ötüyorsun. neden kendi pisliklerinizi başkaları üzerinden kapatmaya çalışıyorsunuz ? gs'de aynı boku yiyor şu an. hepiniz aynısınız amk.
hesabın var mı? giriş yap