• bazı gavatlara o takla atanın insan olduğunun hatırlatılması gereken olaydır.
  • adam öldürmeye teşebbüstür ...
  • ne gerek var böyle ucuz kahramanlıklara, dediğimdir. yahu arkadaş, o suyun tazyikinin nasıl bir şey olduğunu bilmiyor musun, gezi olaylarında, televizyonlarda, vidyolarda taklalara gelen insanları görmedin mi? hala kahramanlık peşinde koşup geriye doğru adım atıyorsun... hayır, adamın boynunu da kırar o suyun tazyiği, kafasını da kırar. ne gereği var böyle şeylerin? insan kendini biraz sakınır yaa! al işte, takla ata ata tarlabaşı bulvarına kadar indin. n'oldu o bayrak sallamalar, kahraman duruşlar?
    ulan elalemin aktivisti zehir gibi olur, bizimkiler zır deli *mına koyayım.
    neyse, geçmiş olsun. umarım ciddi bir durumu yoktur.
  • tomanın insanları dağıtmak yerine insanı hedef alarak, basınçlı suyu silah gibi kullanmasıdır. normal ülkelerde suçtur, türkiye'de hayatı boka dönmüş zavallılara gülecek malzemedir.
  • (bkz: teomanın lgbt eylemcisine takla attırması)
    ilk okuduğumda bu şekilde sanıp sevinmiştim bile; bir yerlerde eğlenceler filan oldu sandım. ama olay türkiye olunca teoman değil toma oluyor tabi.

umarım önemli bir şeyi yoktur kendisinin.
  • tomanın hiçbir suçu olmadığı düşünülen olaydır. böyle düşünen arkadaşlara; toma nedir?, ne işe yarar?, göstericilere neden su sıkılır? soruları üzerinde düşünmelerini tavsiye ediyorum.

kardeş, polisin tasmaları başka ele geçer polis şiddeti azaltır, tamam da polisin suçsuz olduğunu düşünen zihniyeti ne yapacaz?
  • bi yerlerde birilerine gaz fişeği atılırken fişeğe gelişine bi tekme savurasınız gelmedi mi, ya da coplayan polisi copundan tutup şöyle bi silkelemek isteyen olmadı mı? toma gibi neye hizmet ettiği belli olmayan, ultraprovakatif bir aracı gören her muhalif insan o suyun karşısına geçip bir göğsünü siper etmek ister ya. bu saçmadır, örnekte de gördüğümüz gibi namümkündür, cahil cesaretidir, neyse ne. ama tüm bu salak müdahaleler olurken insanın içinden bir başka isyan çıkıyor işte. bi anlık bir delirme yaşadı bence taklayı atan arkadaş, bu kadar şiddetli olabileceğini düşünmedi. cesur da bi insanmış, burdan sallamaya benzemez.

o çocuk ölebilirdi. iki dakika gerizekalılık yapmayın lütfen. birine bakınca sadece insan görün.
  • berkin eyleme gitmeseydi, takla atan arkadaş tomanın önünde durmasaydı, roboski'de ölenler kaçağa çıkmasaydı...

bu insanların zarar görmesinin, hayatlarını kaybetmelerinin sebebi onları öldürenler değil. devletin çizdiği sınırları biraz olsun zorlayanlara gösterdiği barbarca tepkiyi normalleştirip espri konusu yapabilen senin gibi adamlar.

ibneye nasıl takla attırdı gördün mü diye yanındaki hıyarı dürte dürte izlediğin o toma, bir gün seni de vurabilir. ki vuruyor. devletin zalim yüzünü görmen için soma'da olduğu gibi yakınlarını toprağa verdiğin için acılı, öfkeli olmana gerek yok. otobüs durağında bekleyen insanlara tomadan su sıkılan bir ülkede yaşıyoruz hayvan herif.

sen aç da kendi götüne gül
  • göz göre göre bir insanın hayatının tehlikeye atılmasıdır. polissin diye herkese otomatikman suyu basamazsın. adam kafasını yere vursa, ki vurmuştur muhtemelen, ölüm tehlikesi var. toma'yı oyuncak, görevini dıkşın dıkşın askercilik sananları teşkilatla beraber yıkıp yeniden bir polis kurumu oluşturmak gerekiyor.
  • siyahlı kadın'la aralarındaki fark, siyahlı kadın olayındaki tomayı kullanan polis vicdanlıdır. elindeki gücün farkındadır ve bak açarım haa gibisinden tazyik açmadan durmaktadır. görevini yapmıştır. sonra kadın toma önünden uzaklaştırılmıştır. ama burada bir insanlık suçu vardır. şu başlık bile içinizdeki eşcinsel nefretini gösteriyor. hepinizden nefret ediyorum. şu videoya bakıp da keyiflenenler kadar nefret ettiğim başka bir şey olamaz bu dünyada.
hesabın var mı? giriş yap