• bunun bir de servis versiyonu var ki, akıllara zarar.

çıt bile çıkmayan serviste insanların özel hayatlarını dinlemek hiç hoş değil. ya da o akşam ne yiyeceklerini öğrenmek de hoş değil. serviste telefonum çalınca utanıyorum, kısık sesle cevap vermeye çalışıyorum.

keşke herkes duyarlı olsa bu kadar.

ama zor.
  • eğer yanınızdaki kişi konuşuyorsa yakın bir arkadaşınızı arayıp siz daha yüksek sesle konuşun. bu ülkenin çomarları dişe dişten başka bir şeyden anlamıyor.
  • okulum evimden uzaklaştığından beri yani yaklaşık 15 yıldır toplu taşıma kullanan biriyim ama bu yıla kadar bu çılgınlığa şahit olmamıştım, çünkü çoğunlukla telefonun çekmediği metro ile yolculuk yapıyordum. bu yıl ortalama 30 dk süren otobüs yolculuklarım sırasında farkettim ki, özellikle oturan yolcular -herhalde sıkıldıklarından mıdır nedir- sırayla telefon rehberlerindeki insanları arayıp boş boş konuşuyor. bu çılgınlık beni çok rahatsız ediyor. işte bu yüzden bu başlığı açtım.
  • yerini kitap okuma çılgınlığına bırakmasını dilediğim vakit geçirme yöntemi.
  • (bkz: negzel forum)
  • ya konuşursun tabi ki konuşursun ama 25 dakika iş yeri servisinde konuşmazsın ya.
    çok mu zor ben seni inince arayayım vs demek. bütün özel hayatını bilmek zorunda mıyız biz senin?
    bir de kitap okuma lambasıyla kitap okuyor karanlıkta serviste.
    okuduklarınızı anlayıp idrak etseydiniz bomboş geyik muhabbetinizi 25 dk boyunca akşam iş çıkışı + trafikte cılkı çıkmış insanlara dinletmezdiniz.
    çok sinirliyim sözlük.
  • konuşan salak salak konuşuyorsa telefonu yutturma isteği uyandıran çılgınlık. yani yarım saattir muhtemel liseli bir kızımızdan melih ve senanın ilişkisini dinliyorum. sena bambaşkaymış ama oje ve ruj sürüyormuş. melih bir kere değil beş kere uyarmış ama sena pis gibi tırnaklarını uzatmış ve oje sürmeye devam etmiş. telefonda konuşan bebe de 'knk bi kız oje sürmeden yapamaz' demiş melihe. melihe sana ne ulan pezevenk deseymiş iyiymiş.

demem o ki şu bombok muhabbetlerinize bizi dahil etmeyin nolur, gerekli olmadıkça konuşmayın lan. ölür müsünüz 20 dk bekleseniz? derdinizi de ... ayrıca.
hesabın var mı? giriş yap