şükela:  tümü | bugün
  • başlığı gördüğünde "aa benim lan bu!" diyen nesildir.

sanayide rulman aramaktan batan üst baş için yenilen dayakların izini, hala taşımaktadır.
  • çocukluğunu çocuk gibi yaşayan nesildir.

rahmetli dedem bankacılıktan emekli olduktan sonra katarakt oldu ve toplu iğnenin ucu kadar görürdü ama öyle bir yapardı ki, boyamaya falan başlamıştı artık, renkli renkli tornetlerimiz vardı mahallede. her şeyi kendisi hazırlar ve hediye ederdi. hatta en son bana yaptığı torneti ayakta kullanabiliyordum, yani scooter gibiydi. o kör gözüyle yabancı kanallarda görmüş çocukları, o da yapmış. hey gidi günler, şaad ol dede.
  • yokuş aşağı inerken rulmanın asfaltta çıkardığı ses nedeniyle komşular tarafından kovalanmış nesildir. aşağı inmesi keyifli ancak tekrar yukarı çıkarması bir o kadar zor olurdu.
  • efsane değildik sadece fakirdik be dedirten başlık. çünkü iyi hatırlıyorum kaykay vardı mahallede birinde. bu nesil aynı zamanda kışın karda poşetle yokuştan kaymıştır.
  • daha efsanesi var. mermerin altına ot sürüp yokuştan kaymış nesil. eve pantolonunda delikle gitmiştir.
  • tornet ne amk bilyalı araba o dediğim nesil
  • tornet güzel bir türk uçağı ismi olabilir aslında.
  • sadece tornete değil, onun tekersiz olanına bile bindim!

9-10 yaşlarında 4 salak köyde mal beklerken can sıkıntısından bi gürgenin 2 büyük dalını keser. alt kısımlarına gelecek yerlerin kabuğunu güzelce soyar, ifteriyle kayganlaştırır ve kendini yokuş aşağı serbest inişe bırakır. çok keyiflidir ta ki tarlanın dibindeki dikenliğe kadar.

1. ayın sonunda hala götümden başımdan diken ayıkladığımı hatırlıyorum.