• insan-doğa ilişkisini ruhun derinliklerine yerleşerek sorgulatan bir modern zaman başyapıtı. betonlaşan dünyada doğaya ve gökyüzüne ulaşmaya çalışan insanoğlunun çaresizliğini imgeleyen bir şaheser. ayrıca, bu müstesna eser sürrealist dışavurumcu yaklaşımla ruhani inançlara bariz göndermeler yaparken, led zeppelin'in stairway to heaven'ınına da selamı çakmaktadır.

m.s. 2000'li yıllardan kalma bu eserin sahibi bilinmediğinden, bu esere yakışır bir şekilde "trabzon bilemedin rize'deki sürrealist merdiven' adı verilmiştir.

http://origin.komedi.com/…alist-merdiven_o_2766.jpg

edit: link
  • resimdeki fotoğrafta görülen belde tabelası google'da aratılınca giresunda olduğu anlaşılan merdivendir.
  • pharaoh'daki bit(e)meyen piramitleri hatırlatan merdivendir.
  • yarım kalmış aşkları sembolize eden dışavurumcu bir yapı. sanatçısı, adım adım büyüterek çıktığı aşkın sonundaki boşluğu çok güzel yansıtmış sayılı basamaklara.
  • giresun'da değilde viyana bilemedin prag'ta olsaydı, dışavurumcu gotik ve sürrealist sanatın en güzel örneği diye ülkemizden görmek için turlar düzenlenecek olan merdiven.

mekan giresun olunca kimse siklemiyor tabi ki sanatı.

ayrıca da ben böyle sanatın içine tüküreyim.
  • sanattir. dikkatli korumak gerekir, yoksa almanlar almanya'ya kacirabilirler.
  • god of war 3 ün bir bölümünde -hera's garden olabilir.- vardı bundan. heykelin gözünden bakınca merdiven birleşiyordu falan... gerçekmiş. ` :swh`
  • ne kadar yukselirsen yuksel, sonunda olum var, ciktigin merdiven, yurudugun yol elbet bitecek diyen, bize herseyin bir sonu oldugunu belirten bir yapit. veya müteahhit kacmis da olabilir.
  • sanatlı bir yapıdır.
  • sanatçının; çıkmazlarının evreninde zaman ve uzamı hor görerek çırpınan insanla onun, sarkaçlanarak burgaçlanan ateşsi bir girdaba doğru seğiren marşmelov yeme arzusu arasındaki türevsel dilemmasını anlattığı destansı bir yapıtıdır.

ya da bir üst geçit inşaatına girişmişler ama sonra türlü nedenlerle yarım kalmıştır.

ben bu ikisi arasında kaldım.
hesabın var mı? giriş yap