şükela:  tümü | bugün
  • insan-doğa ilişkisini ruhun derinliklerine yerleşerek sorgulatan bir modern zaman başyapıtı. betonlaşan dünyada doğaya ve gökyüzüne ulaşmaya çalışan insanoğlunun çaresizliğini imgeleyen bir şaheser. ayrıca, bu müstesna eser sürrealist dışavurumcu yaklaşımla ruhani inançlara bariz göndermeler yaparken, led zeppelin'in stairway to heaven'ınına da selamı çakmaktadır.

m.s. 2000'li yıllardan kalma bu eserin sahibi bilinmediğinden, bu esere yakışır bir şekilde "trabzon bilemedin rize'deki sürrealist merdiven' adı verilmiştir.

http://origin.komedi.com/…alist-merdiven_o_2766.jpg

edit: link
  • resimdeki fotoğrafta görülen belde tabelası google'da aratılınca giresunda olduğu anlaşılan merdivendir.
  • pharaoh'daki bit(e)meyen piramitleri hatırlatan merdivendir.
  • yarım kalmış aşkları sembolize eden dışavurumcu bir yapı. sanatçısı, adım adım büyüterek çıktığı aşkın sonundaki boşluğu çok güzel yansıtmış sayılı basamaklara.
  • giresun'da değilde viyana bilemedin prag'ta olsaydı, dışavurumcu gotik ve sürrealist sanatın en güzel örneği diye ülkemizden görmek için turlar düzenlenecek olan merdiven.

mekan giresun olunca kimse siklemiyor tabi ki sanatı.

ayrıca da ben böyle sanatın içine tüküreyim.
  • sanattir. dikkatli korumak gerekir, yoksa almanlar almanya'ya kacirabilirler.
  • god of war 3 ün bir bölümünde -hera's garden olabilir.- vardı bundan. heykelin gözünden bakınca merdiven birleşiyordu falan... gerçekmiş. ` :swh`
  • anlayana çok şey anlatan merdivendir. bir içsellik, bir dışavurumluk, kendine dönme, yerinde sayma...bravo

edit:

elin oğlu yapınca sanat, bizimkiler yapınca ouuuvvv.

http://farm5.staticflickr.com/…238_06e28c5941_z.jpg
  • sanatlı bir yapıdır.
  • muğla'da bulunan, sonsuzluğa giden basamaklar. trabzon bilemedin rize demişsin ama onu da bilemedin dostum.

bu arada, yeri ve zamanı gelmişken sözlüğü bir konuda aydınlatmak farz oldu. türlü acayiplikler, enteresanlıklar, halk arasında "karadeniz zekası" ya da benzer ifadelerle tasvir edilebilecek olayların kahir ekseriyeti trabzon'dan değil rize'den çıkar. trabzon'un sicili rize'ye göre nispeten daha "temizdir" bu konuda. rizeli hemşerilerum alunmasunlar, boyle seveyruk onlari biz.