şükela:  tümü | bugün
  • trabzonlu arkadaşlar alınmasın ama, türkiye'de abartılan şeyler listesi olsa top 3 te kesinlikle trabzon yerleştirilmeli. 317 binlik nüfusu ile büyük şehirler ile yarıştırılmaya çalışılan bu şehir kesinlikle bu ilgiyi hak etmiyor.
  • alınmadım. öyle. çevre iller değil ama ordu taraflarından öteye gidince bu anlaşılıyor zaten. yine de doğduğu yer insan için en sevimli yer oluyor, bunu aylarca trabzon dışında yaşayınca anlıyorsun. şehrin abartılacak hiçbir şeyi yok ama yine de diğer şehirlerden daha sevimli geliyor size, ne de olsa tüm sevdikleriniz ve aileniz burada, eve döndüğünüzü hissediyorsunuz anında. belki doğası istisna kılıyordur buraları, maalesef çok kurak bölgelere henüz hiç ziyaretim olmadı, bu sebeple bende alışkanlık yapmış olan deniz, yeşillik, dereler, göller, şelaleler, ormanlar “wow” dedirtmiyor.
  • karadeniz'in tümü için genellenebilir bir önerme.
  • (bkz: kedi hayvanı)
  • kim abarttı lan trabzonu?
    kim yaptı doğruyu söylesin.
  • şu ekşi'de gop öveni bile gördüm ancak trabzon şehrini öveni hiç görmedim.

la manyak mısınız tuğlalı binaları, salak salak yapıları trabzonlular bile övmüyor. zaten trabzon'un sevilen yeri şehir içi degil, tamamen dağlık bölgeleri. gidecek olan arkadaşlarımı önceden hazırlıyorum ben, şehir içi hakkındaki tüm beklentilerini sıfıra indiriyorum öyle yolluyorum.

trabzon tüm ilçeleri ve köyleriyle şehirleşme anlamında treni kaçırmış bir şehrimizdir.
  • abartılan trabzon değil trabzonlulu olma durumudur. trabzon şehri trabzonlu olmanın o kadar baskısı altında kalmıştır ki şehrin güzellikleri, tarihi ya da ticari potansiyeli yok denecek kadar azdır.
  • çarpık yapılaşmanın en çok zarar verdiği şehirlerden biri olan trabzon arap istilasından önce yine de gayet sevimli bir yerdi. yeşil doğası ve denizi ile bilinen bu şehir maalesef merkezinde en az yeşil alana sahip yerlerden biridir. deniz ile bağlantısı ise karadeniz sahil yolu denilen ucube tarafından büyük ölçüde kesilmiştir.

yetersiz toplu taşıma sistemi ve dar yolları nedeni ile trafik her zaman bir sorun olmuştur. şehrin ürettiği en değerli marka olan trabzonspor'un da hakkı yenmiş ve şampiyonluğu elinden alınmıştır.

başkalarına abartılmış gelen ancak trabzonluların en çok övündükleri şey ise şehrin kendisi değil trabzon kültürü ve yaşam stilidir aslında. bunun da eleştiri konusu yapılması son derece saçma. trabzonlu değilseniz öyle davranmak zorunda değilsiniz. aslında trabzonlu olsanız bile yine de öyle davranmak zorunda değilsiniz. binaenaleyh istemediğiniz gibi yaşamak ve beğenmediğiniz şehre gelmek zorunda değilsiniz.
    tanım; neyi eleştirdiği belli olmayan saçma bir başlık.