• türkiye'nin sözde modern ve medeni yüzü ekşisözlük'te övgülerle karşılanan dayak.

işte adamın eline yüksek hızlı internet, telefon ve bilgisayar veriyorsun
    yazdığı şey "iyi ki dövmüşler".

sorsan hepsi "ortadoğu'nun geri kalmışlığından" şikayet eder.
  • gerçekten egzoz patlatığı için yediyse desteklediğim dayak.

oturduğum mahallede genişçe bir yol var ve geceleri ortalık tenhalaçınca, ortam bu patlak egzozlara ve driftçilere kalıyor. o kadar sinir bozuyorlar ki umarım takla atar da ezilirsiniz diyorum.
  • şiddete karşı çıkmanın adı duyar kasmak ise tası tarağı toplayıp gidelim. teoride herkes hukuk istiyor ama pratikte herkesin tek istediği içinin soğuması. bir yanlışın varlığı onun sebep olduğu diğer yanlışı haklı çıkarmaz. yanlış birse de yanlış binse de yanlıştır. bugün senin içini soğutan görüntü sana zararsız geliyorsa, dün seni rahatsız eden bir şey de muhtemelen başkasının içini soğutuyordu.
  • hakkında üç paragraf entry yazıp polis şiddeti öven beyinsizlere gerekli cevapların verildiğini gördükten sonra yollamaktan vazgeçtiğim olayın kahramanlarından biri. dayak yiyen götünüzü sikmiş de olsa, yediği dayağa sonuna kadar sevinmiş de olsanız (ki olabilir ve insanlık halidir) polisin sopayla millete saldırmasını övecek kadar gerzek olmamanız gerekiyor.
  • polisin kesin hatta yuzde yuz hakli oldugunu dusunuyorum.o maganda gibilerini iyi bilirim.trafikte makas ata ata,egzozu bagirttira bagirttira,son ses muzik ile giden,trafikte herkesin canini tehlikeye atan kasa bunlar.trafikte ve cevredeki diger insanlara saygisi olmayan bir magandaya gelip burada duyar kasip aciyamam,savunamam da.
  • az bile yapmış. allah aşkına şu kanaldaki videolara biraz göz atın da kamu düzeni nasıl oluşur, caydırıcılık nasıl sağlanır öğrenin.
  • bir kaç haysiyetsiz şerefisiz polis barındıran videodur...

sen devlet memurusun şerefsiz üzerinde ki üniforma olmasa götüne vura vura kaçarsın ama formaya güvenip vatandaşa saldıramazsın dövemezsin.
    trafikte hatası varsa aracı men edersin. egzozu sökme yetkin yok senin. ceza yazarsın gerekirse gönderirsin.

geogre floyd için ağlayan pezevenkler kendi vatandaşı dayak yiyince oh olsun diyorlar.
    yarın sizin başınıza başka bir şey gelince görürsünüz iyi olmuşu.
    asıl bu tip polisleri direk hapse atacaksın görevi kötüye kullanmaktan.
  • ohh iyi olmus
  • insan olan tarafım ilk başta üzülür gibi oldu, sonra bu magandaların trafikte nasıl terör estirdiğini, geceleri egzoz gürültülerine nasıl küfürler ettiğimi hatırladım. daha önce girdiğim çevirmelerde polislerle nasıl yavşak ağızla konuştuklarına da denk geldim.

kısacası üzülmedim.

başlığı açan tip polis karşıtı algı yaratmaya çalışmış ama o öyle olmaz işte. toplumun huzurunu bozan piç kurularına böyle muamele yapılması gerekiyor, beyinleri gelişmediği için korku ve fiziksel şiddet tek anladıkları yöntemler...
  • polisin silahsız sivillere şiddet uygulamasını haklı bulursanız, yarın kafanıza plastik mermi yiyip ölünce ne kadar yanlış bir şey yaptığınızı anlarsınız.
hesabın var mı? giriş yap