• ayrımclıktır. aynı travestiye iş vermemenin de ayrımcılık olduğu gibi, pozitif ayrımcılığın da en nihayetinde bir ayrımcılık olması gibi. bir diversity sağlansın diye işi ehil olmayan birine teslim etmek de yine bu kategoriye girer. o işi en düzgün şekilde kim yapacaksa, diğer her türlü kriterden bağımsız şekilde, iş onun olmalıdır normalde. işveren için de en faydalı yol budur. tabii, bu günümüz dünyasında sadece bir ütopya.
  • keşke başlığı dükkanda tıro bakmak diye açsaydın.
  • baktığın zaman sen iş vermesen o iş vermese ortalık şuanda olduğu gibi para karşılığı domalan travesti kaynayacak ve kaynıyor . o sebeple atılan adım iyi bir adım kendini işine verebilirse çalışanlar bu durumu çok yadırgamazlarsa ona normal bir kadın gibi davranabilirlerse bazı şeyler aşılabilirse en önemlisi travesti kardeş işini iyi yapabilirse sıradan birine göre daha çok başarılı olacağını düşünüyorum bol şans.
  • (bkz: ülkede 3 tane mütevazı insan varsa birincisi benim)

müthiş bir mütevazılık örneğidir.
  • manavın müşterisine sebze meyve satması kadar doğal olması gereken bir konuyu fantastik bir hikaye gibi alkışlıyoruz.
  • olması gereken insani bir davranıştır.
    geçenlerde cevahir penti'de rastladım. ilk gördüğümde şaşırmıştım tabi... ne de olsa ülkemizde normal karşılanmıyor. sonra onun adına ve işveren adına çok sevindim. ayrımcılık yapmayıp insanca bir davranış sergileyip iş vermiş.
    böyle şeyler yadırganmamalı, haber değeri taşımaması gerekir.
  • örnek olması gereken eylem.

paraya muhtaç olduğu için seks işçiliği yapmak zorunda kalan ve bu durumdan kurtulmaya çalışan insanlar varsa esasen devletin el atması gerekirdi şimdiye kadar. ama malum...

keşke kurumsal firmalarda nitelikli insanlar için birkaç kadro ayrılsa adı konulmamış şekilde de olsa. dünya böyle güzelleşecek.
  • iş tanımında ki kriterleri karşılıyor mu? mülakata al uygunsa cinsiyeti, cinsel tercihi, dini, rengi, ne bağlar kardeşim..
  • 'normal bir insan'a iş vermekten bir farkı yoktur sevgili amına koduklarım.

başlık açıp böbürlenmek niye.
  • başlığın transgender olması gerekir diye düşünüyorum.

patronuma ait iki işletmeden birinde kadından erkeğe geçiş yapan bir transgender ile çalışıyoruz. henüz tam geçiş yapmamış, bu sebeple kendi içinde yaşadığı çeşitli sıkıntılar var ve biz elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz.

başlığa konu olan kişi de umarım işi alır, yeni bir hayat kurar. ve umarım bu tip işletmeler giderek artar.

ülkemizde ve dünyada değil translar zaman zaman ırklara bile ayrım yapılıyor, aramızda bunu bilmeyen paleler görüyorum, biraz temiz hava alın.
hesabın var mı? giriş yap