şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir arkadaşımın başına gelmiş rezalet.

vatandaşın biri arkadaşımın e-posta adresini kullanarak trendyol'a üye olmuş. üyelik onayı falan yok (varan 1).

neyse efendim, bir süre alışveriş e-postaları, reklam e-postaları vs gelmeye devam etmiş. bana konudan bahsedince ben de e-posta senin olduğu için "şifremi unuttum" üzerinden şifre değiştirir hesabı iptal ederiz dedim. yeni şifre belirleyip hesabı aldık ancak bu sefer de "hesabı sil" bölümünün olmadığını fark ettik (varan 2).

bu e-posta adresiyle kayıt olan kişinin ismi, adresi, kayıtlı kredi kartı her şey görünüyor (varan 3). telefona gelen onay olmasa alışveriş bile yapabilirsiniz, o kadar güvenlikten noksanlar (varan 4).

hesabı silemeyince kayıtlı e-postasını değiştirmeye karar verdik ancak o da ne, üye olurken onay e-postası atmayan şirket e-posta değişikliği için onay e-postası gönderiyor. vatandaşa bir zarar gelmesin diyerekten kayıtlı bilgilerinin hepsini sildik tabi.

hesabı henüz tam olarak başka e-posta adresine yönlendirmiş değiliz ancak sonra trendyol'un kendi iletişim e-postası olan partnership@trendyol.com adreslerini kullanarak e-posta değişikliği talep ettik. onay e-postası işte bu adrese gönderildi. bize de eğlence oldu.

kısacası trendyol'dan üyelik açmayın, arkadaşım üye olmadan başına bunlar gelmiş. ne hesap silme var ne de güvenlik. birisi sizin e-postanızı kullanarak üye olabiliyor. arkadaşımın yerinde kötü niyetli birisi olsa ne olacaktı?