şükela:  tümü | bugün
 • evet başlıyoruz, yada başlamalıyız..

  öncelikle bendeniz bir özelleştirme karşıtı olarak yıllarca bu konudaki eylemlere katıldım ve bugün bu noktaya geldim.

  onlarca stratejik kurum özelleştirildikten sonra bu iki kurumun sadece özelleştirilmemesi dikkat etmemiz ve dikkat çekmemiz gereken bir konudur.

  trt sırtımıza yapışmış bir sülüktür, bizim için yayın yapmaz - bizim düşündüklerimizi ekranına yansıtmaz ama bizden vergi alır.

  daha yeni cep telefonlarından alınan trt katkı payının yüzde 6'dan yüzde 10'a çıkmıştır. ayrıca üzerinde yada içerisinde radyo yada tv alıcısı bulunan her türlü cihazdan bandrol ücreti almaktadır.bitmedi! ayrıca elektrik faturalarımızdan %2 katkı payı almaktadır.

  trt gelirinin yüzde 85’i vatandaştan alınan paralar. 2015 yılının rakamı; trt’nin geliri 1 milyar 609 milyon, gideri 1 milyar 698 milyon. trt’nin vatandaştan aldığı elektrik payı 777 milyon tl. buna rağmen zarar 89 milyon tl.

  milli piyango ise çekilişlerin canlı yayınlanması kaldırılınca, ysk'nın saydığı oy kıvamında güvenilir bir kurumdur ve onu gözetleyen chp müşahiti'de yoktur.
  çok sayıda milli piyango çekilişinde yolsuzluk iddaası gündeme gelmiştir.

  ayrıca hadi devlet kanalı gerekli diyelim, herşeyi özelleştiren akp yönettiği devlet eliyle dinimizce haram olan kumar'ı niye elinde tutuyor.

  özetle bu iki kurum acilen özelleştirilmelidir. yada neden özelleştirilmediği üzerine düşünülmelidir.

  tmsf'nin elinde tuttuğu kurumlar ve ele geçirdikleri büyük şirketler ile havuz medyasını nasıl fonladıkları ise başka bir konu, onu da yazacağım...
 • oldu o zaman. bir yerimiz ağrıdığında da iyileştirmeye çalışmak yerine kesip atalım.

  - doktor bey kolum ağrıyor.
  + kesecez o zaman.
  - ilaç falan!?
  + yok, o eskidendi. iyileştirmeyip direk ağrıyan organı ortadan kaldırıyoruz!

  tanım: dehşet zeka örneği bir kampanya!

  edit: ha bu arada, özelleşince vergi yükünden kurtulurum sanıyorsan çok safsın. yani sen şimdi yandaş medya kuruluşlarına hazineden dolaylı yollardan para gitmiyor mudur sanıyorsun? çok safsın çok!
  mevcut durumda en azından ne kadar gittiğini biliyoruz.

  edit: düzeltme
 • özelleştirdik diyelim alan kişi de ikramiyeleri kafasına göre dağıtabilir. asıl sorun %100 şeffaflık sağlanmasıdır. kampanya yapılacaksa bu yönde yapılmalı şans oyunu oynayan herkes ikramiyenin hilesiz hurdasız dağıtılacağından emin olmalı. trtnin özelleştirilmesi mümkün değil olamaz da devletin kendine ait bir kanalı olmalı hükümet kim olursa olsun bu önemli bir konu...
 • devletin kendi halkına yayın yapan tv ve radyosu olursa, bunların yönetimin propaganda aracı olarak kullanılması kaçınılmaz olur. trt kurumu her yönüyle bu amaçla kullanılmakta. ama milli piyangoyla ilgili iddialara çok fazla inanmıyorum, özelleştirilmesi yersiz olur.
 • sistemi duzeltmeyelim, kotuyse ve kotu yonetiliyorsa isin basina layik insanlari getirmeyelim satalim.
  1989 yili turgut ozal ve gunes taner goruntusu belirdi gozumun onunde.
 • en azından kimse iyi işlediğini savunmamış, bu iki kurum satılsın gelen parayla gerekirse stratejik kurumlara kamulaştırma yapılsın..