• ntv'de sekseninci oscar ödül törenini seyredirken karşımda beliren şahıstır. allahım nasıl bi ukalalık, almış başını gitmiş yani. hele de " en iyi kadın oyuncu oscarını julie christie alacak, almazsa seneye buraya gelmem " diye büyük konuşup marion cotillard'ın heykelciliği kapmasıyla koltuğa mıhlanan kişidir. ulan bi de her soruya atlıyor. mehmet açar bi ağzını açıp konuşamadı valla. hayır bil konuş anlarım. adam tuturmuş there will be blood. her şeye aynı filmi söylüyor. tek onu mu seyredip özümsedi mi nedir. işallah sözünü tutup seneye gelmez de mehmet açar'ın yanında alin taşçıyan'ı buluruz. ayrıca en iyi kostümü elizabeth the golden age alacak diyen ece sükan'ın da kanına girip onu sweeney todd'a ikna etti. hayır sen bilmiyon başkasını şaşırtma. aslında teşhisi koydum ben. (bkz: ağız ishali)
  • oscar piyasasindan haberdarligi ntv'nin kadrolu stilisti ece sukan seviyesinde hatta daha da asagisinda olan, buna ragmen her seye nane durusundan bir an olsun odun vermeyen kisi. ornek vermek gerekirse no country for old men oscar gecesinden onceki 5 aylik surecte domine ettigi uyarlama senaryo dalina, "there will be blood yuzde yuz alicagk, kesi favoriy, ay ben biliyorum bu filmi, kesin kesin!" kivaminda atlamis, sonuc aciklaninca "bu film hollywood'a fazla geldi o yuzden" sigliginda donup kalmistir.
    billy bush'un turkiye subesidir bir nevi.
  • haydi gel bizimle ol programında ihsan oktay anar'ı müjde ar'a en sevdiği yazar olarak anlatırken, yazarın son kitabının* adını ''suskunluk'' olarak telaffuz eden, mümkünse kitap-siyaset-felsefe üçlüsünden uzak durmasını dilediğim cihangir kedisi.
  • haydi gel bizimle ol isimli programda çiğdem anad 2008'in öne çıkan kitaplarını sorduğunda birkaç kitap adı söylemiştir fakat isimlerini şimdi pek iyi hatırlayamıyorum demiştir.
    orhan pamuk'un , murathan mungan'ın ihsan oktay anar'ın ve sibel türker 'in kitaplarını saymıştır.
    sonra konu dağıldı gitti..
  • slumdog millionaire oscar aldıkça renkten renge giren adam. tamam sevmemiş olabilir filmi ama bazı yorumlarından kadim hint kültürünü küçümser bir tavır sezdim ki bence hiç hoş değil. derdi nedir anlamadık.
  • papirus yayınlarından çıkan snoopy kitaplarının ilkini` :zevk peşinde` çevirmiştir. kitabın bir yerinde snoopy arabaları kovalar, peşlerinden havlar, sonra yorgun argın otobüse binip klübesine geri döner ve şöyle der: "sakin bir semtte yaşamanın bir sorunu var.. arabaları kovalayıp ağız tadıyla havlamak için mecidiyeköy'e gitmek zorundayım."

serinin ikinci kitabında` :kar korkusudacan yücel`'in çevirisiyle ağzı hafif bozuk peanuts karakterleri vardır. snoopy'le tanışmaları bu iki çevirmen aracılığıyla olan çocuklar çok severler genelde snoopy'yi.
  • nedense bana fazlasıyla ve özellikle de bu gece "öff.." dedirten kişi.
  • an itibariyle ntv'deki oscar torenleri yorani. mevzu hakkinda hicbir fikri yok. sunucu ve diger yorumcunun begendiklerine dair sadece "muhtesemdi" "bence de" diyor. hincalan uluc bile daha iyi olabilirdir; dogru yanlis en azindan bisiler derdi.
  • 3 yıllık öğrencisiyim, ilk kez şu an ntv'de gördüğüm kadar çaresiz ve öfkeli gördüm kendisini. ahmet şık'tan mavioğlu'na ve dolayısıyla radikal'e kadar ulaşan gülen operasyonuna karşı öfkesini mertçe dile getiriyor. kendisinden gazeteciliği öğrendiğim için gurur duyduğum adam.
  • ntv'ye yaptığı açıklamada, imamın ordusu'na ait dosyalara gözleri bozuk olduğu ve okuyamadığı için sahip olmadığını ve olsaydı eğer tek bir send tuşuyla internet üzerinden herkese göndereceğini söylemiştir.

keşke olsaydı. çünkü eminim bunu yapacak ilk kişi hakikaten tuğrul bey olurdu.
hesabın var mı? giriş yap