deinnorra

  • 2687
  • 2
  • 2
  • 0
  • 5 gün önce

köpek sahibi olmak

süperdir.

yalnız beni hergün bikaçkere sürüklediği bir ikilem var ki resmen yoruldum.

şimdi bu köpek, yemek yemek ve yemek istiyo. hayattaki ennn büyük zevki. elimdeki yemeği gördüğü anda o sadece üç koca kara yuvarlaktan ibaret yüz hatlarında öyle bir ifade değişmesi oluyo, o sarkık kulaklar öyle öne dikiliyo, gözlerindeki umut ışığı öyle somutlaşıyo ki, pek bişey ifade etmeyen "günah" kelimesinin tanımını o anda yapıyor ve büyüleniyorum. o, yemeğin soslarındaki en ince ayrıntıları algılayabilen mükemmel burun benden çok daha fazla hakediyo o yemeği mideye indirmeyi. hele bir kere bile tatmadığı "baklava"ya olan bağlılığı göz yaşartıcı. pişmaniye kutusu olsa tezgahtaki, 2 koklar gider. ama baklavaysa, o kutu bitene kadar tezgahın hemen altında bekliycektir. evet belki şimdiye kadar burnuna bile dokunmadı baklava ama herşeyin bir ilki vardır, o hayalleri olan bir köpektir. ev halkı da hayvancağızın eziyetini kısaltmak için sürekli "hadi ye şu baklavaları da bitsin" der, tadı çıkarıla çıkarıla yenmesi gereken birşeyden tat bile alamayız.

ama bu köpek yer yer ve yerse bütün en tehlikeli köpek hastalıklarına en baba davetiyeyi çıkarıcak ve hayatı kaçınılmaz şekilde kısalıcak. hele ki "tatlı" yerse, tüm diğer köpekler gibi doğuştan şeker hastası olduğu için kendine en büyük zararı vericek.

haftada en az bikere dayanamayıp konferans veriyorum anlamaya çalışan gözlerine; "arım balım peteğim, bunu yersen nolur biliyo musun!! ölürsün! ben naparım sonra? hem hadi beni bırak, sen sevmiyomusun yaşamayı, hani denizde yüzmeyi, top oynamayı? ölmek mi istiyosun???" sonra onun cevabını kestirmeye çalışıyorum.. "ölümden sonra yemek var mı?". her istediğini ona vermeyerek , hayattaki yegane amacına ulaşmasını engelliyerek, sırf onunla daha fazla zaman geçirmek için bencillik yapmadığımı duymaya ihtiyacım var, o da az yemekli daha uzun bi hayatı tercih ediyo olmalı ve ben bundan emin olmalıyım, söz lambadan cin çıkarsa 3 dilek hakkımdan biri "köpeğim her istediğini yesin ama sağlığı bozulmasın"

devamını okuyayım »
21.07.2007 01:04