• cepheye gidip silah arkadaşlarını kaybetmek kadar büyük bir acı bu, yemin ederim. eskiden bara girdiğimizde masalara sığmazdık şimdi kumara dördüncü bile bulamıyoruz. içerken hüzünlü gözlerle birbirimize bakıp, bir şişe de onlara içiyoruz. onlar ki, şanlı bekarlık savaşımızda yitenler, onlar kendi zamanlarının korkusuz berduşları, ayyaşları, çapkınları. şimdi her akşam tv karşısında portakal soyup hatun dırdırı dinliyorlar.
  • bu düğünlerde yiten altın rezervimi geri alabilmek için sünnet olmaya karar verdim, evlilik daha uzak bir ihtimal.
    hatta, belediyelere açık duyurumdur; evlenmemiş kızlara toplu sünnet düğünü düzenleyin. gördüğünüz ilgi sizi de şaşırtacak.
  • - bu yıl tam dört düğüne gittim keyfekeder. ve dördü de benim değildi. :/
    - ya dördü de senin olsaydı?
    - '!^+%

bakın, bu şaşırtıcı olay karşısında bile serinkanlılığımı korumuşum. sokrates gibi adamım valla. sen elmayı yiyorsun diye, onun da seni ısırması mı lazım? de mi?
  • kuyumculuk sektörünü ayakta tutan, ocağımıza incir ağacı diken, ekonomik darboğazdan çıkamamamızı sağlayan olaylar silsilesi.
    olaylar silsilesi diyorum, çünkü tüm arkadaşlar birer birer evlenince olay bitti sanıyosunuz, ama yanılıyosunuz..

şöyle ki; her yıl arkadaşlardan birisi evleniyor bi' çeyrek gidiyor. evlendiniz di mi, adabınızla oturun az.. bi'kaç yıl geçmeden yok illa çocuk yapıcaz diyolar, bi' çeyrek daha gidiyor.. derken erkek çocuğu olanlar hemen sünnet yaptırıyo, hoopp bi'çeyrek daha.. tam bitti ohh kurtuldum derken, evliliklerini sorgulama sürecine giriyolar, ardından boşanıyolar.. ulan ben bu evliliğe o kadar yatırım yapmışım, bize soran eden yok..iyi tamam kendi kararları saygı duymak lazım diyosun.. boşandınız di mi, adabınızla oturun az, ama nerdeee.. daha lafını bitiremeden 2. tur evlilik haberleri geliyor.. ben daha öncekinde çeyrek takmıştım ama, daha onu iade etmediniz diyemiyosun tabi mecburen tüm süreci yeniden yaşıyosun..bitmiyor efendim, asla bitmiyor..
  • liseden bir arkadaşımın boşandıktan 10 ay sonra ikinci kocaya varmasıyla bana, bize ve size tur bindirdiği realite. yanlış anlaşılmasın, insanlar isterlerse 35 kez evlensinler, her özgürlüğü destekliyorum, lakin daha 11 ay önce kayınvalidesiyle vapurda poz verip "ikinci annemm" diye paylaşan, "hünkarına" hazırladığı kahvaltılarla instagramlarımızı şenlendiren bu yurttaşımız, çotankk diye boşanmasından ve 3 ay urfa isotu acılığında paylaşımlarıyla hepimizde "gülmesene gerizekalı kız ağlıyor şu an" gerginliği yaratmasının akabinde daha o efsanevi aşkının bitişinin sene-i devriyesi olmadan tövbe yarabbim bir atanamamış jabba the hutt ile zart diye nişanlanıp "herşeyimmm", "bebeğimm"li fotoları yükledikçe yüklemeye başladı.

12 aylık bir zaman dilimi içinde bir insanın "her şeyi" baştan aşağı el değiştirebilir mi o_0
    bazı bazı "canım kocanı geçtim de ikinci anan vardı o napıyo?" diye sorasım geliyor da soramıyorum.
    hesaplarıma göre kendisi beşinciye evlenirken ben ilk evliliğimi yapıyor olacağım, ayhh çok heyecanlı^^^

(sultanbeyli kız meslek mezunu değiliz bu arada, çogiyi bir liseyi bitirmişiz felam. yine de zamanında istanbul erkek lisesi'ni kazanamadım diye yüzüm gözüm kabuklu yara olana, haykırmaktan sesim komple gidene dek ağlayışım boşuna değilmiş sanki :/)
  • gayet can sıkıcı bir durum bu. ilk evlenen "yakın" arkadaşım bir kaç hafta önce arayıp hamile olduğunu müjdeledi. üniversiteden bir arkadaşım nişanlandı ve gözü dönmüşçesine evlenince yaşayacağı evi düzenlemeye çalışıyor, hatta belirli periodlarla düğününde olmazsam çok kırılacağına dair iddialı cümleler kurmakta. başka bir arkadaşım dün nişanlandı. liseden ve üniversiteden bazı arkadaşlarımın çocukları ilköğretim çağındalar, bu bile başlı başına depresyon sebebi. hatta hatta gayet evlililiğin manasızlığını savunan kız/erkek bir sürü arkadaşım ya evlendi ya nişanlı. ben mi? hayretle gelişmeleri izliyorum ve altın borsasını takip altına almakla yetiniyorum.
  • daha da kötüsü arkadaşların boşanıp yeniden evlenmesi olayıdır.
    "ulan millet 2.tura geçti biz daha start almadık"
  • 2 senedir yaşadığım ve çok da sikimde olmayan durum.

insanda bir heves olur dimi, ben de evleneyim lan, ne bileyim gelinlik giyeyim, düğünde ayakkabılarımı çıkarıp çılgınlar gibi dans edeyim falan.
    yok abi bende o olay. sanırım 50 yaşıma kadar evlenme teklifi almasam yine heveslenmem.

ilerde evlenme teklifi aldığım gün editleyip nasıl göt olduğumu sizlerle paylaşacağım.

edit: bir yazar arkadaş mesaj atmış evlendin mi diye, unutmuşum ben bu entry'mi. evlenmedim ama 13 gün önce evlenme teklifi aldım. zaten teklif alınca göt oluşumu editleyeceğim demiştim. alın size edit.
  • tüm arkadaşlarım evlendi benim,
    çetinkaya'ya alışverişe gidiyorlar.
    cuma günleri semt pazarından meyve sebze alıp pazar arabasını sürüklüyorlar arkalarından.
    akrabaları ikiye katladılar.
    hafta sonu doblo arabalara doluşup piknik yapıyorlar.
    akşamları parka gidip çekirdek çitleyip, limonata içiyorlar.
    kaynana, baldız, elti üçlemesinin tam ortasında bir yerlerdeler.
    kayınbaba, kayınço, bacanak derken almış başlarını yürümüşler.
    ben bekarlığı sultanlar gibi yaşıyorum.
    mesela, eve gidip kendimi yataktan atıyorum, sonra kafama yastıkla vuruyorum.
    çok eğleniyorum, beni çılgın.
    pijamamı kafama kadar çekip uyuyorum.
    bazen sol ayağım, sağ ayağımdan daha büyükmüş gibi geliyor.
    kontrol ediyorum genelde eşit çıkıyor, hayretler doğrusu.
    tetris aldım şimdilerde, güzel oluyor.
    hiç sıkılmıyorum hem.
    belki 1001 oyunlu ateri alıp, mario oynayarak piremsesi kurtarırım.
    mesela beni hiç arayan yok
    merak edende yok sanki.
    olsun, bu dünya sultan süleymana kalmamış.
    benim sultan bekarlığıma mı kalacak
    hiç.
  • kendinize dogru duzgun arkadaslar secmediginize isarettir. bak benim arkadaslarim hala evlenmiyorlar, evliler de bosaniyorlar.
hesabın var mı? giriş yap