• akut dağ operasyonları sorumlusu, everest'e çıkan ikinci türk. nasuh mahruki'den daha bir mütevazi olan dağcı adam.
  • bir nevi spiderman. dakikalarca tırmanmak için kastığımız kayaya "du.. du hast.. du hast mich" diyerek bu 6 kelimenin telafuzu süresinde çıkabilen aşmış insan.
    yaptığı extreme sporlar kendisini de extreme mütevazi yapmış.
    (www.tuncfindik.com)
  • 2001 yilinda nasuh mahruki'nin ardindan everest zirvesine ulasmayi basarmis ikinci türk dagci.gazetede kendisinden " türkiye'nin yetistirdigi en yetenekli ve güclü dagcilardan biri" die bahsedilior.
  • demirkazik kuzey duvarinda kaza haberini aldigimiz dagci. iyi oldugunu umuyoruz..
  • karadeniz dag koylulerince 'dagda gezen uzun adam' olarak bilinen sahis.
  • ses tonu, konusmasi tarzi ve duzgun turkcesi ile ayriyetten saygi ve sevgimi kazanmis alcak gonullu antikahraman kisilik. saygilar, hurmetler buradan...
  • bu ülkede çalışkan ve mütevazi adamı asla takdir etmezler kuralını kanıtlayan şahıs. aya, hatta merih'e ayak bassa, kalitesi televole standartları taifesince onaylanmadığı için, toplumumuzdaki mevkisi asla topstarlara yaklaşamayacak kişi.
  • bilkent universitesi'nde nasuh nahruki'yle birlikte 'dost'u kurmus olmasina ragmen, huddosk'ta egitmenlik yapip kulup tirmanislarina liderlik etmis kisi..

mutevazi olusunu, yasadigi cig felaketini ve kurtulusunu buyuk bir alcak gonullulukle anlatirken hissettiren, dagciliga yeni baslamis kisilerle bile hic bir seyini paylasmaktan cekinmeyen tavrindan cikartabilirsiniz.. halen huddosk ile birlikte daglara gelmekte ve egitim faaliyetlerine katilmaktadir. huddosk toplantilarina geldiginde kimi zaman comezlerle birlikte oturmasi ve anlatilan dersi onlarla beraber dinlemesi ayri bir gipta konusudur. kendisine soru soruldugunda -aramizda hic bilgi farki yok ki- edasiyla, hafifce utanarak cevap veren er kisi..

butun bunlarin disinda, tirmanis konusundaki engin bilgi ve tecrubelerine ragmen, guvenlik konusunda cok hassas oldugunu dusundugum, basit gibi gorunen rotalara bile girerken muhakkak emniyet alan kisi..*

'dagcilikta ilk yardim' (mountaineering first aid), 'zirvelerin ozgurlugu', 'turkiye'nin daglari' ve 'aladaglar' adli kitaplarin cevirmenidir. ayrica dogu karadeniz ve kackar daglari icin hazirlanmis 'kackar daglari' isimli rehber kitabin ve 'tanrilarin tahttna yolculuk - everest tirmanisimin hikayesi' kitabinin yazaridir.
  • 2004 yilinda hacettepe universitesinde yapilan yapay duvar tirmanisinda juri uyesi olmustur kendisi..

ayrica ickili ortamlarda bile agirligini elden birakmayan, pek samimi ama kesinlikle civimayan er kisi, insan gibi insan’dır.

edit: 'adam gibi adam' yazmışım. onu düzelttim. “insan gibi insan’dır.” yazdım.

entry ilk yazdığımda iltifat gibi gelen söz, şimdi yeni haliyle çok daha şık oldu.*
hesabın var mı? giriş yap