• öncelikle karakter sınırından dolayı başlığa tarih yazamadığımı belirtmek isterim.
    iki gündür müjde beklentisi ile sert yükselen enerji hisselerinde açıklama yapılmadan kısa süre önce başlayacak olan satış dalgası açıklama sırasında zirveye ulaşacaktır. sonrasında dalgalı seyir ve kağıtların taban olma ihtimali belirecektir.
    borsada unutulmaması gereken ilk kurallardan biridir bu; beklenti alınır gerçekler satılır.
    bu yıl borsaya yeni başlayan acemiler bu tecrübeyi bugün yaşayacak ve asla unutmayacaklar.
    yerli oto, sasa yatırım teşvik, not artırımlarında hep böyle olmuştur. yine böyle olacaktır.
    tabi ki yatırım tavsiyesi değildir. alırken bana mı sordunuz. satarken kanaatkar olun yeter.
    ayrıca iki gündür petkim ve tüpraş’ta yabancı alımı yok. yerliler sürükledi kağıdı.

büdüt : twitter’da yazan üstadları incelesin spk. sonra gelsin bana hesap sorsun. ben bugün açığa satacağım. yazılarımın tersi bi işlem yapmadığım için suç sayılmıyor maalesef. harun kahraman ve derin hissenin ceza almasının nedeni kağıtlara al tavsiyesi verdikten kısa süre sonra satmalarıydı.

entry silip kaçacaklar bari ders alın. açılış fiyatına göre yüzde 10 ekside petkim. daha da maalesef devam edecektir. buyursun spk incelesin işlemlerimi. açık satış dışında petkim ya da tüpraş’ta yazdıklarımın aksine alım taraflı işlemim yok.

çok soru sorulduğu için yazıyorum arkadaşlar 4.90 dan açığa sattım 4.19 tabandan yerine koydum.
  • (bkz: spekülasyon)

@yogun demokrat'ın nazik mesajı sonrası editi:
    (bkz: manipülasyon)
  • suç işlemek isteyenlerin toplandığı başlık.
  • la steafaine'ye bilgi için teşekkürler..
    gerçekleri akıcı bir uslüp ile açıklamış.
  • beklenti uçurur gerçekler dibi gösterir.
    yazar arkadaşa katılıyorum, bekleyelim görelim.

edit : borsa istanbulun yükselmesi durumunda yatay seyir de gösterebilir.

edit 2 : şaşırtmamıştır. terste kalan enayilere geçmiş olsun
  • yeniler meniler diyerek kendisini yılların yatırımcısı olarak göstermek isteyen ancak aleni şekilde yatırım tavsiyesi vererek suç işleyen bir ekşici görüyoruz.

ulan yılların spk lisanslı brokerları bile tavsiye niteliğinde olmasın diye her bir kelimeyi seçerken ödleri kopuyor, adamdaki rahatlığa bak
  • kardeşim herşeyi yap yap yatırım tavsiye değildir ne güzel iş .
  • katılmadığım önerme. normal durumlar için geçerli bir tespitin bugün tüpraş ve petkim için geçerli olduğunu düşünmüyorum. beklentinin gerçekleşmesi halinde yeni beklentiler doğuracak bir durum söz konusu. bekleyip göreceğiz.

ytd.
  • kaçan treni yakalayamadığı için panikle insanlara sattırıp alttan almaya çalışan yazar beyanı.
  • petkim açılışa göre yüzde 5 düştü ve devre kesti. laf eden ergen diyen salaklar izlesin.
hesabın var mı? giriş yap