55 entry daha
  • kekoluyudur. ne kekoysan o kadar ozguvenin vardir. tabi bu bakip suratina sicmam dediginiz tipler icindir. bir de eli yuzu duzgun olan tipler vardir ki bunlarin orani az oldugu icin kizlar fazlasiyla simartmistir.
  • 1- yakisiklilik; ister fakir ol ister zengin ol bu madde hic degismez ne kadar karakter yoksunu olsanda tipin seklin duzgunse kadinlarin tamami hayranlik duyacaktir. birazda sac sakal sekline dikkat ediliyorsa her kadinin hayalini susleyecek kisidir.

2- para; cuzdanin kalinligi erkegin tipini duzeltebilecek en onemli etkendir. ne kadar bozuk bir tipe sahip olunulsada para varsa yancikta... diye devam eder.

3- yeterli seviyede genel kultur; her seyin ustesinden gelir. tip bozuk olsada cok para olmasada belli konularda bilgi sahibi olmak kadinlari etkiler ozellikle sanat ve felsefik yonden yandan yandan konusulursa bir sekilde kadinlar etkilenebilir.

4- aptal cesareti; kadinlar her ne kadar eistlikci olmaktan bahsetse dahi sadece sozde kalir soyledikleri cunku aci bir gercektir itiraf edemezler ama her zaman korunmaya kollanmaya ihtiyac duyarlar.

5- ilgi/alaka; kadinlarin ilgiye alakaya muhtac oldugu anlarda o boslugu yakalarsaniz ustteki maddelerin hic birine sahip olmasaniz bile her turlu yuruyebilirsiniz.

aslinda bu kadar seyi listeledikten sonra fark ettim ki tek bir sey var o da kadinin kendisidir.
  • insanları çoğu zaman olduğu gibi görebilmeleridir. bir de diğer tarafta dedikodular var. kıyafetine kuşağına laf atanlar var. bu tarz benim izleyicileri var. var oğlu var.
  • türk erkeklerindeki özgüvenin kaynagını açıklamak yerine nasil hatun kaldirir/tavlarsiniz sorusuna cevap olmus basliktir.

bu özgüvenin kaynagini sorarsaniz bana gore bu ozguven turk erkeklerindeki her bokun iyisini ben bilirim tavrindan daha dogrusu kendini bilmemekten kaynaklanir.
  • ulan tartışmaya bakıyorum da ne kadar komiksiniz lan, erkekler de kadınlar da baya bir güldürdüler beni, sağolsunlar.

erkek tarafı kabul edecek, hiç lamı cimi yok beyler: türk erkeklerinin büyük çoğunluğunda feodal gelenekler ve yoğun ataerkil düzenin etkileri mevcut. ''oğlum sen yaparsın'', ''anasını bile sikersin'', ''koçum, aslanım'', ''ee artık erkek oldun'', ''peşinde çok kızlar koşacak'', ''çükünü yediğim'', ''yiğidin malı meydandadır'' vs. vs. diye gider.

sevgilisini karısını aldatır, ''ee erkek adam, delikanlı adam, yapacak o kadar, sapına kadar erkek tutamamıştır kendini'' denir toplumda. aynını kadın yaptığı zaman ''orospu, kaltak, fahişe, kaşar, bırak bu yosma için değmez ya da gebert orospuyu namusunu temizle''

böyle bir çifte standart ortamı var. erkek çocuğu adeta bir savaşa, meydan muharrebesine komutanlık edecek derebeyi gibi yetiştiriliyor. çocukluktan beri. annesinin de ''aslanım, oğluşum, kızlar benim oğluma kurban olsunlar'' ve türevi telkinler ile büyüyen erkek çocuğu, e bu erkeklik pompalaması da eklenince, ''ben neymişim amına koyayım, gözlerimle orgazm ederim hepsini, reddedilmek ne demek ulan !'' diye çıkıyor piyasaya.

kız çocuğuysa zaten bebeklikten başlıyor fincanlarla, barbie'lerle, minik evlerle falan oynamaya. e ne de olsa eve 'karı' yetiştirilecek malum.

ee, şimdi böyle eşşşek gibi özgüvenle yetiştirilen yiğidim, aslanım; esasında yalnızca haldır huldur sağda solda bağırıp çağırmayı, iki dakika siparişi geç getirdi diye sevgilisinin yanında garsonu azarlamayı, trafikte yeşil ışık yanar yanmaz önündekinin annesi, eşi, kız kardeşi ve sülalesinin geri kalan fertleriyle ters ilişkiye girmeyi ''adam olmak'' la özdeşleştirdiği için, haliyle reddedilince de ''nasıl olur ulan ! ben nasıl reddedilebilirim, benim gibi bir ilah, bir alfa male nasıl yaşar böyle bir şeyi'' diye çekiyor dabancayı insanların canına kıyıyor.

bunların daha insani olanları da, karşısındakine bok atma yöntemini seçiyor. ''kezban, onun koca götünü kim ne yapsın'', ''amk kıllısı'', ''bıyıkları var kevaşenin beni beğenmiyor amınıskim'', ''kesekağıdı'' gibi muhabbetlerle esasında ''eksik olan ben değilim o, problem hep ondadır, bende olabilir mi ulan ! ben anamın sultanı, babamın padişahı yiğidiyim, mümkün mü ulan böyle birşey'' tribine giriyor.

kadın tarafına gelirsek:

kamillik olduğu gibi kezbanlık kurumu da var elbet. gereksiz trip atmalar, mütevazı ve sessiz erkeği 'pısırık, ezik, o da adam mı' diye suçlayıp, güçlü erkek diye tercih ettiği öküzlerden şiddet görmek, check-in, ..... keyfi, .... hissediyor'lar peşinde koşmalar vs. (bunları yapan erkekler de en az kadınlar kadar çok, o yüzden kezban diye ayırmamak lazım esasında erkekleri de var bunların aynı sayıda).

he buradaki kadınlar:

evet, erkekler gibi buradaki kadınlar da belki çoğu kez haksızlığa uğradılar, toplumumuzda kadın olmak zaten başlı başına sıkıntı vs. bunların hepsine eyvallah da sevgili arkadaşlar:

şimdi adamların kılıyla tüyüyle, boyuyla, göbeğiyle, cinsel organının uzunluğuyla aşağılayarak nereye varacaksınız ? şimdi kıstaslar bunlar olursa, o halde madem avrupa erkeği emsal gösteriliyor, o zaman o avrupa'nın bilimsel, rasyonel bakış açısıyla bakacağız olaya 'biyolojik olarak elinde olmayan kıstaslardan ötürü' insanları suçlamak, aşağılamak ne kadar akla mantığa yatkın ? bunlar kişilerin elinde olan şeyler değil sonuçta değil mi ? o halde bu eleştirileri yapan sizler de, eleştirdiğiniz şeye dönüşmüş olmaz mısınız diye sormak lazım.

he ama şu var: bugün kadınlar aşırıya kaçıyorlar ama erkekler de istediler bunu. burada senelerce ''kıllı türk kızı'', ''bıyıklı türk kızı'', ''1.55 boyunda olup kendini adriana lima sanan kezban'' vb. diye sen bu kadar kaşırsan, onlar da senin kılına tüyüne zikine boyuna takarlar arkadaşım. suç biraz da kendinde. bunca zaman burada benim gibi yazarlar insanları dış görünüşleriyle aşağılamayın, diye uyardılar sizi, uyarıyorlar.

sen yıllarca rus kızının afetliğinden, çek hatunlarının fıstıklığından dem vurup burada sabah akşam türk kızı şöyle çirkin, böyle mutant, öyle mahlukat dedin durdun.

şimdi de onlar senin götünü başını aşağılayınca ana avrat sövmeyeceksin.

özetle: esas sorun bu toplumun ahlak yapısında ve diğer malum şeyde, adı lazım değil baş harfi i ...
  • karşısına çıkan insanın bir şekilde eksik olması ya da öyle hissetmesidir.
    kompleksleri olmayan ya da özgüveni tamam biri karşısında sizin özgüveninizin ne kadar önemli olduğunu düşünüyorsunuz ki?

- yeterince parası var ise paranızın bir önemi yoktur,
    - güzel ise yakışıklılığınız düşündüğünüz kadar etkili olmayabilir,
    - okuma alışkanlığı var ve sizinle kahvenizi yudumlar iken ülke meselelerinde bahsedebiliyor ise genel kültürünüzün pek bir ayrıcalığı kalmayacaktır,
    - medeni cesareti var ise sizin yavşaklığınıza gerek kalmadan proses ilerleyecektir,

örnekler çeşitlendirilebilir.
  • türkiye'de lazım olan tek şeydir.
    (bkz: para)
  • özgüvenlilik ile özgüvenliymiş gibi davranmak arasındaki farkı görebilenler için
    (bkz: 404 not found)
    özgüvenli adam olsa da aşık olsak.
  • heybetli bir taht ın üzerine oturmaktır.
    ne demek istiyorum ? yani diyorumki insanlarımız atalarından aldığı gazla bu hale geliyor. herhangi bi sorunla karşılaştığında "ben türk'üm olum bana bir şey olmaz" tarzında bi iç geçirmeye kapılır. "benim atalarım neler yapmış ben bunumu yapamayacağım" tarzında bi iç geçirmeyle devam eder. ve sonuç olarak diğer milletlere salakmışız görüntüsü veririz. ve bu bizi ırksal olarak duraklama dönemine sokar. bu da benim düşüncem işte.
  • özünde öyle bir özgüven söz konusu değildir. yok mu elbette var o da kazancını nereden elde ettiği belli olmayan kayıtsız zengin tiplerde bolca vardır bunu da genele vurup türk erkeklerindeki özgüven diye lanse ettirmemeli. saygılar.
177 entry daha
hesabın var mı? giriş yap