• hiçbir zamanda , şartta ve mekanda bu olamadım .olmak da istemezdim.cimri insandan ölümüne nefret ediyorum.degmez kendinizi düşürmeye, hesabınız kadar yiyin icin eğlenin tatil yapın ama külfet altına girildiğinde cebinde akrep olan tipe dönüşmeyin .
  • ilişkinin başında gömü bulmuş gibiyiz, mekanda yedirip içiriyoruz da, ilerleyen zamanlarda yol üstü tekelden bira alıp arabayı müsait bir yere çekip içiriyoruz.

aslında cimri değiliz de, gelirimiz az.
  • yalan dolan genellemelerden biridir. çoğu cimri değildir. çoğu fakirdir. kajsdk fakir adam mecburen harcamasına dikkat edecek tabi. parası olanlar da genelde cimri değil. ben mesela aşırı bonkörüm. ama gold diggerlere de para yedirmem. ya da yediririm, bilemedim. kajsdk
  • kesinlikle doğru olan durum.
    az önce şahit oldum. karısı sanırım bir kolye beğenmiş, adam almamak için kırk takla attı.
    sahsen ben utandım, o utanmadı.
    şu soyuk kafalılarla evlenip bir de cimrilik mi çekiyorsunuz. samur samur saçları olsa neyse diyeceğim. tipsiz ve saçsız erkekle kırk yıl kocasız kalsam evlenmem.
  • cimri değil.
    (bkz: fakir)
  • bugün harcanabilecek paraya yarın muhtaç olabileceğinden mütevellit olan bir cimriliktir.

ek olarak; erkeğin üzerindeki evi geçindirme sorumluluğu

emin olun enflasyonun az olduğu bir ortamda düzenli geliri olan kimse kolay kolay cimri olmaz.
  • gönülden tebrik ettiğim türk erkekleridir.

tek bir kuruşunuzu bile gereksiz şeylere harcamayın. zira harcadığınız şey para değil, aslında sizin zamanınız.

sade, minimalist yaşam hem zamanınızı, hem çevreyi, hem ülke ekonomisini, hem geleceğinizi, hem de psikolojinizi korur.

illa para harcayacaksanız eğitiminize, sanata, kültüre ayırın.

marka kıyafetlere, iphonelara, story yüklemek için yurtdışına yapılan seyahatlere para harcayacağınıza, girişimde bulunun. paranızı 10 kere yüzde 20 artırmayı başarabilirseniz, sermayeniz 6 katına çıkar.
  • gereksiz yere bonkörüm bu bonkörlüğüm yüzünden herkes bana yürüyen cüzdan olarak baktı bundan sonra yok bonkörlük falan.
  • cimri değiliz fakiriz
    piyasada satılan her şeyin fiyatı almış başını gidiyor. buna karşılık kazandığımız para çoğumuz için 12 ay boyunca sabit kalıyor. gereksiz ve mantıksız para harcamaya karşıyım.
    bir yaşam sürdüğümüze göre sadece bugünü baz alıp yaşamak saçmalık olur. ileriye dönük olarak bakılmalı ve buna göre harcamalar düzenlenip yatırım yapılmalı.
    mesela çok aç değilsem dışarıda yemek yerine dışarıda yemeğe vereceğim parayla gidip x bir borsa hissesi alıp yatarım yaparım.
  • (bkz: bıyık büküle büküle kaytan, insan sikile sikile şeytan olur)
hesabın var mı? giriş yap