• türkiye, ermenistan'ın uçağını düşürmüş olsa cnn, bbc, fox tabakhaneye yetişircesine breaking news diye haberi geçiyor olurdu. sırf buradan kolpa olduğunu anlayabilirsiniz.
  • sahte haber. propaganda. işgalci ermenistan bu yalanlara ihtiyaç duyuyorsa demek ki savaş istedikleri gibi gitmiyor.
  • bu bok gibi ekonomiyi ancak savaş ortamı gizleyebilirdi zaten. hadi beni suçlayın şimdi :)
  • haber gerçekten yalandan ibaret ise türkiye’nin bu konuda yalan haber diyerek kenara çekilmemesi gerekir. bütün uluslararası platformlarda ermenilerin bu tarz haberler yaptığını, olmayan olayları bile sırf çamur at politikasıyla türkiye’nin üzerine yıkmaya çalıştığı kesin bir dille anlatılmalıdır.

artık biz asarız, biz keseriz tavrından uzaklaşılmalı. mağduru oynamak hükümetin profesyonel alanı zaten biraz da dış politikada kullanın şunu bir zahmet. ucunu da sözde ermeni soykırımına kadar uzatın.
  • ermenistanın uluslar arası basında türkiye'yi savaşın içinde gibi gösterme çabası sanki sazan gibi atlamayın, ermenistan resmi olsun, sivil olsun tüm kaynakları ile yalan haber pompalıyor, sabahtan beri azerbaycan helikopteri düşürdük diyorlar azerbaycan helikopter dahi kaldırmadığını söylüyor, siviller vuruldu otobüste dediler asker oldukları ispatlandı...
  • teyit edilmemiş bilgiyi buraya taşımak en hafif tabiriyle ahmaklık.

kaynak da facebook sayfası

ek: tass’ın geçtiği haber iddia etti şeklinde: tass, september 29. the turkish f-16 fighter from the territory of azerbaijan shot down the su-25 of the armenian air force, the ministry of defense of armenia claims.

ermenistan savunma bakanlığı gün içinde azerbaycan’a ait f-16 düşürdüğünü de iddia etmişti. komik olan şu ki azerbaycan envanterinde f-16 yok.
  • ermeni ırkçısı zatın doğruluğunu teyit etmeden ekşi sözlük semalarına saldığı bir haber. bırak artık be. yalanlarına ermenistan'da devam et. hem senin gibi bir sürü bulursun bu yalanlara inanacak. birbirinizi gaza getirirsiniz güzel güzel.
  • azerilere can feda ama aliyev için kılını kıpırdatmak büyük hata bence...
  • azerbaijan presidency: armenia's allegation that su-25 was hit by f-16 is completely false. yet another cheap piece of propaganda by armenia. ı would strongly recommend them to check their radars if they have any. not a single su-25 took off from the territory of armenia
  • euro ve dolar'ın geldiği nokta belli, adam kalkmış helal olsun canım pilotuma yazıyor ya. haberin doğru ya da yanlış olduğunu geçtim, analitik bir zekadan bu kadar mı uzaksınız ya?

bu ülkeye dair ufak bir umudum olan kafama edeyim ben.
hesabın var mı? giriş yap