• çok haklı tespit. sorunun artık korkutucu olmasının sebebi ise küfürün tamamen normalleşerek gençlerin kendi araları, inci, ekşi ve benzeri sosyal medya alanları gibi nispeten kapalı mecraların dışına çıkarak tüm sosyal katmanlara yayılması.

kendinden büyük, aile üyesi, öğretmen ayırt etmeden herkese karşı küfürsüz konuşamayan bu terbiye yoksunu ahlaksız nesil kendi gibi olmayan azınlığı ise ezik ya da eşcinsel olarak tanımlayarak baskı altında tutuyor.

zombi istilası gibi büyük bir hızla yayılan bu hastalığa karşı ne yapılabilir gerçekten bilmiyorum.

not: hiç küfür etmeyen biri değilim.
  • devam eden dejenerasyon, kitap okuma eksikliği, kültürel bağlılık kaybı, hayattan bir amaç-beklentinin kalmaması, içsel çığlık...
  • çok küfürlü konuşan büyüklerini model alarak büyüdükleri için olabilir.
  • türk insanı genel olarak çok küfürlü konuşuyor maalesef. sosyal medyada daha da görünür oldu sanki bu durum. evet ben o küfürsüz konuşulan evlerde büyümüş azınlığım ve rahatsız oluyorum! sosyal medyada her cümlenin sonuna benzer küfürleri yazan bir jenerasyon var şu anda ve çok rahatsız edici bu durum.
  • ne genci be 6-7 yaşında çocuklar parkta, okulda analı bacılı, sokmalı çıkartmalı küfür ediyor.

cami vaizlerinin derdi de namazda eller nasıl bağlanırsa daha çok sevap kazanılır.
  • gençleri de aynı, yaşlıları da aynı. bizim zamanımızda biz de küfür ederdik ama öyle yanımızdan biri geçerken falan kimse küfürlü konuşmazdı. ayıplar, kızardık.
  • aklima direk bunu getirendir. insanlik gelistikce canilesiyor ya da belkide hep caniydi. bunu da birbirimize karsi hitabetimiz ve davranislarimizla gosteriyoruz. yasadigimiz cagda barbarian'in motherfuckera evrilmesi veya hacli seferlerinden teror orgutleri uzerinden proxy war yurutulmesi gibi.

https://www.youtube.com/watch?v=b8m5cq8tbmg
  • orta okul ve lisede nispeten kibar efendi bir insandım. herkes benle uğraşır, dalga geçer, siklemezdi. kızların hayallerindeki insan olmadım. derslere çalışan öğretmenlerin pek sevdiği, nerd bir insandım.

üniversiteye girerken hayatta bazı şeylerin farkına varmıştım. insanlar basit hayvanlardı. diğer hayvanlar gibi bağıran çağıran ve küfreden insanlar el üstünde tutluyordu. ben de böyle yapıyorum. kendimden tiksinsem bile toplum tarafından geçmişe göre daha saygıyla anılıyorum.

üzgünüm beni sizler böyle yaptınız.
  • ne ergenken küfürlü konuştum ne de şu an gençken küfürlü konuşuyorum. bence konuştuğu dile hakim olan biri küfürlü cümleler kurma ihtiyacı hissetmez. bazen söylenilen bir cümle birçok küfürden daha etkili olur. tabii bunun için belirli bir birikim gerekli. argoysa sinir durumunda normal karşılanabilir ben kullanmasam da.

beni en çok itense küfürlü konuşan, ağzı bozuk kadınlar. zaten çoğu küfür kadınları aşağılamak üzerine kurulu ve bunu bir kadın olarak kendileri yapıyorlar. sonra kadın hakları da bilmem ne diye konuşurlar.
hesabın var mı? giriş yap