şükela:  tümü | bugün
 • suriye'deki iç savaştan kaçarak ailesiyle birlikte türkiye'ye sığınan suriyeli bir sığınmacı tiktok videosu çekip türk halkına küfür ediyor. yüzlerce sığınmacı da bu görüntüleri beğeniyor.

  haber
 • ‘’biz ne yaptık size’’ diyip kendini haklı çıkarmaya çalışan orta doğu bedevisi.

  kardeş siz bize ne yaptınız biliyor musunuz, ümmetin lideri ile birlikte olup başımıza çöktünüz. zenginleriniz, eğitimlileriniz refahı yüksek olan ülkelere gittiler.

  ‘’ suriyeli sığınmacıların zor koşullarda yaşamaları, her türlü suç ve şiddet ortamının doğup gelişmesi açısından uygun koşulları sunuyor. eğitim almamış, düşük gelirli, dışlanmışlık hissi içinde kimlik bunalımı yaşayan sığınmacı gençler, ileriki dönemde suç kaynağı oluşturabilirler. ’’

  —oytun orhan
 • akp döneminde gerçekleşmiştir. bizi kovmadıklarına hep birlikte dua edelim.

  edit: şair ismi ve şiir cümlesi kaldırıldı.
 • öncelikle yaşamak istediği ülkenin halkı için bu lafları eden insandır bu. avrupaya giden nitelikli göçmenler, dilini, kültürünü her şeyini öğrenip adapte olmak için yırtırınırken bize gelen göçmen (savaştan sonra döneceklerdi değil mi?) bu lafları edebiliyorsa entegrasyon nedir ne değildir, bu konuda sorumlu olanların iki defa düşünmesi gerekiyor. bu şekilde düşünen bu adamın çocuğu senin çocuğun hakkında ne düşünecek, ve nasıl beraber yaşayacak huzur içinde, asıl soru budur.

  ayrıca haberin hemen altındaki alakalı haber düşündürücüdür;

  ingiliz hükümetinin sığınmacı planı: türkiye'ye para verelim, sığınmacıları alsın

  --- spoiler ---

  britanya'da muhafazakar parti hükümetinin sığınmacıları anakara sınırları dışına gönderme, para ödeyerek üçüncü ülkelere yerleştirme planı için düşünülen ülkeler arasında türkiye'nin de olduğu belirtildi.

  üçüncü ülkelerle görüşmeler sürüyor
  --- spoiler ---

  özellikle belirteyim: türkiye cumhuriyeti ile, seküler değerlerle, ülkenin anayasasıyla derdi olmayan ve bu ülkenin vatandaşı olmaktan onur duyacak suriye kökenli türk vatandaşları başımın üstüne.
 • 2023'te gelecek iktidarın yapması gereken ilk iş belli olmuştur...
 • 10 yıl sonra parti kurup meclise girecekleri için cesaretlenmiştir.
  özgür suriye partisi
 • şu çöl bedevilerini tanıdıkça insan daha iyi anlıyor atatürk'ü ve onun ömürlük çabasını. türk halkını, bu karakter yoksunu, insanlıktan ve medeniyetten nasibini almamış bedevilerin çevresinden kurtarmak için neden bir ömür harcadığını görüyoruz. bu çöl bedevisi hain, korkudan kendi ülkesindeki savaştan topukları kıçına vura vura kaçmış, her gün nargile dumanı solumaktan geriye kalan 2-3 tane beyin hücresini de kaybederek bize küfür etmiş. ben sana kızmıyorum, kızamam. çünkü köpek köpekliğini yapar. asıl seni bizim başımıza musallat eden o şeref yoksunu vatan hainlerine kızıyorum. acı çektiklerini görmeden bu dünyadan göçmek bize yasak. hepinizin ağlaya ağlaya bu ülkeden siktir olup gittiği günleri de göreceğiz. benim milletim açlıktan çöpten yiyecek topluyorken seni besleyen zihniyetin de soyuna sopuna sokayım.

  t: nankör hain. acilen sınır dışı edilerek toplum vicdanı rahatlatılmalıdır. hiç kimse türk halkını aşağılayamaz, aşağılayan en ağır şekilde cezalandırılır.
 • bmw m5'e bindiği görünüyor (orjinal m5 sonradan çevirme değil). araba kendisininse değeri en aşağı 2.5 milyon lira. yıllık vergisi 50 bin tl'dir.
 • akp bunları kara kaşları kara gözleri için almadı. almanya'dan 3 milyar yuro daha isteyip olmaz hacı cevabını alınca nasıl delirdiklerini hatırlayın. blöf üstüne blöf.
  yani, gelecek hiçbir hükümet bunları gönderemez. çünkü, para karşılığı alındılar.
 • papağana ilk olarak küfür öğretmek gibi, buna da gelir gelmez küfür öğretmişler.
  adam amını astarını siktiklerim dedi. benim tanıdığım birçok türk'ün bu küfürden haberi yok.