• karakter olarak sevmesemde maalesef sezen aksu. sadece kendi söylemeyip başkalarına verdiği şarkılar bile listedeki öteki isimleri ezer geçer.
  • (bkz: sezen aksu)
  • (bkz: orhan gencebay)

politik tutumu nedeniyle muhtemelen hak ettiği yerde olamayacaktır. bence en kötü ilk üçte olmalı.
  • neşet ertaş’ı ankete ekleyip bu yarışın içine sokmak bile büyük saygısızlıktır.
    tanım: bebelerin sidik yarıştırdığı anket.
  • erkin koray'ı göremediğimden dolayı oy kullanmadığım anketimsi.
  • ankete gerek yok.
    (bkz: cem karaca)
  • ben kayahan diyorum. şarkıları, albümleri en çok ezberlenen sanatçı diye düşünüyorum. özlemle ve rahmetle anıyorum kayahan ustayı.
  • anket şöyle olmalıydı erkan oğurdan sonra türk müzik tarihinin en iyi sanatçısı kimdir.
  • açık ara tanju okan.

şu barış manço fetişizmi de bir sözlükte var anasını satayım. allah gibi seviliyor. 35 oldum, anlayamadığım nadir şeylerden biri de bu.

sözlük anayasasında böyle bir madde var sanıyorum. barış manço'yu beğenmiyorsan kesin izansızsındır. salaksındır, taocusundur, dombilisindir...
  • profesyonel bir müzisyen olarak kahkahalar atarak okuduğum listeyi içeren ankettir.

arkadaşlar;çok seviyoruz,barış manço bu ülkenin en iyi ozanlarından biridir,efsanedir ve unutulmayacaktır lakin vasat altı bir şarkıcıdır,yani şarkıcı kimliği zayıftır ki iyi olması da gerekmemektedir. zülfü livaneli de öyle,müziği güzel,yeri tartışılmaz ama solist kimliği olmayan bir müzisyendir.

şarkılarını sevmek,müziğini sevmek ile 'iyi şarkıcı' kavramını ayırt edelim lütfen.

eğer şarkıcılık konu ise;

açık ara farkla tanju okan,ardından cem karaca gelir.
hesabın var mı? giriş yap