12063 entry daha
  • sporda tarihinin en başarılı hafta sonunu geçirmiş olabilecek ülke. voleybol ve basketboldaki takım şampiyonlukları ile bireysel sporlarda kıtaya damga vurduk.

güzel şeyler de oluyor.
  • sosyolojide, hukukta, siyaset bilimince, tarihsel olarak vs illaki çokça tartışılmış, konuşulmuş, yazılıp çizilmiştir birazdan bahsedeceğim konu ama normal vatandaş olarak bir kez daha tarihe not düşmek istedim.
    kanunlara uyan, vatandaşlık görev ve sorumluluklarını yerine getiren kesimi bu kadar enayi yerine koyan başka bir memleket var mı bilmiyorum.

kolaycılığa, yersiz müsamahaya, zora gelememeye, ayrımcılığa, haksızlığa, eşitsizliğe bu kadar alan açılan bir toplum yapısı gerçekten inanılır gibi değil.

olmadık yere gecekondu dikersin, 3 kat yere 5 kat çıkarsın, hobi bahçene doğalgaz bağlatmak istersin, hop imar barışı. e ama sorarsan mesela deprem çok korkunç tabi aman allah korusun.

suriyede operasyon oldu mu milliyetçilikten ağzın sulanır ama asker kaçağısındır hop bedelli affı imdadına yetişir.

aman efendim beni ekmeğimden etmeyin, ben ettim siz etmeyin, her siyasetçinin peşinde ehliyet afçıları,

lafa geldi mi hak hukuk adalet ağzından düşmez, ilk fırsatta almanya yolcusu olmak ister ama ona göre kyk kredisini ödeyenler enayidir.

7 senede bir fiks öğrenci affı var zaten, kimsin necisin niye soran yok, yeter ki oy gelme potansiyali olsun.

en beterini en sona sakladım. covid varmış da efendim açık cezaevi izinleri uzatılmış. altına yorum yazmışlar ama bu büyük haksızlık kapalı cezaevindekilere diye. lan hırsızın hiç mi suçu yok?!

daha bunun vergi yapılandırmaları, silinen vergileri vs. var.

tabi ki bireysel olarak baktığımızda belli durumlardan dolayı bedelli, öğrenci vs affından yararlanması gayet makul olan insanlar vardır.

fakat bir ülkenin temelini oluşturan, hayatın her alanını düzenleyen ve el üstünde tutulması gereken kanunların bu kadar geniş çaplı, ve sürekli şekilde delinmesi ve paspas edilmesi hiç normal değil. nereden baksan saçmalık. kim niye neden uysun ki böyle bir ülkede kurallara, kanunlara. en kötü ihtimalle 15 senede bir bir şeyin affı çıkıyor hacca gitmiş gibi oluveriyorsun.
  • dışarıdan gelene egzotik ve rayiha, içinde yaşayana zulüm ve menfi.
2852 entry daha
hesabın var mı? giriş yap