• nolursa olsun iyi mücadele eden, oyundan kopmayan, iyi savunma yapan bir takımla her maçı sonuna kadar götürdüğümüz bir turnuva geçiren takım. maçı izlerken olucak ama bir türlü olmuyo tarzı iç sıkıntısının sebebi o. her ne kadar hücum kapasitesi gerçekten sınırlı bir takım olsa da türkiye milli takımı, ergin ataman'ı tebrik etmek lazım inanılmaz savaşçı bir kadro ve takım kurmuş. varsın böyle oynasın takım. şu takımda bir tane iyi oyun kurucu ve bir tane elit şutör olsun gerçekten kalburüstü bir takım olurdu ancak bu jenerasyonla maalesef bu kadarını yakalayabildik.

maç sonu litvanya maçı nolur sorusuna ender'in verdiği cevapta da ataman'ın takımı gizli aslında. ''valla son topa kalır heralde diye tahmin ediyorum'' dedi ender şaka şeysi olarak * ama sonrasında söyledikleri gerçekten açıklayıcıydı. ''belki boş şutları kaçırıyoruz iyi hücum edemiyoruz ama hep mücadele ediyoruz''. bu turnuvanının özeti de bu olur heralde.

bu takımdan da fazlasını beklememek gerekir gerçekten. çok kısıtlı bir hücum yeteniğine sahip gerçekten. emir haricinde bire bir oynayabilicek adam yok. yaşı 36'ya gelmesine rağmen tunçeri'nin yerini doldurabilecek gerçek bi oyun kurucu yetişmedi takıma. net bi şutör'ü yok. cenk diyoruz ki o da bir nebze.bir tek savunması iyi ki en iyi yaptığı işte o. pota altında ömer ve keremle dışarda sinanla cedi osmanla ve tüm takımın mücadelesi ile. yine de bu kısıtlı imkana rağmen iyi mücadele ve kura şansı ile madalya yolu açıldı resmen. inşallah böyle devam eder.
  • 2014 dünya basketbol şampiyonasında türk milli takımlar geleneği olan işi zora sokup muhteşem geri dönüşe imza atmayı sürdürmektedir.

(bkz: it's i think a little bit a turkish way)
  • (bkz: adrenalin)
    (bkz: bungee jumping)
  • beşiktaştan hallicedir.
    hadi biz beşiktaşlılar kalp krizlerine alışkınız ama mili takım sayesinde bütün ülke kalp krizi geçirebiliriz yakında.
  • 2014 versiyonu gözümün önüne euro 2008deki a milli futbol takımımızı getiriyor. bakalım o takim gibi bu takim da yari finali görebilecek mi?
  • bunlar faturayı son gün yatırıyordur öğrenciyken (bkz: #45536135).
  • dünya basketbol şampiyonaları tarihinde oynadığı 28. maçında 19. galibiyetini almış olup galibiyet oranı açısından tüm zamanlar sıralamasında 6. sırada yer almaktadır.

1. sovyetler birliği %83
    2. abd %82
    3. yugoslavya %76
    4. litvanya %71
    5. ispanya %69
    6. türkiye %68
  • evimizdeki 2000 turnuvasından beri şaha kalkan takım.

şimdi geçmişe bakıyorum da benim için en yürekli takım 2006 milli takımıydı. hiçbir halt beklemediğimiz takım dünya 6.sı olmuştu.

2014 takımı ise o takımı bile geçti. yürekleri onlara yaklaştı ve her yerde savaşıyorlar. ki bence 2000 den beri en kötü kadromuz. tam kadro geçişi yapabileceğimiz bir anda ansızın koç değişikliği ve yeni gelen koçun da haklı olarak kendini kanıtlama isteği.

bazıları diyebilir ki bu takımda 37 lik 35 lik adamların ne işi var. haklısınız ne işi var?

öyle güzel bir ülkemiz var ki. ben de zaman zaman soruyorum bu kadar yaşlı adamın ne işi var milli takımda. ama koç ne yapsın? dişlerini bilemiş o kadar çok sevmeyeni var ki. ben de olsam ben de garanti kadroya giderdim. ki bu kadronun yine söyleyelim hiçbir garantisi yok. çok bahtsız bir geçiş zamanına da gelmesi cabası.

turnuva başından beri tipik türk takım oyunu yapısını sahaya yansıttık. kaos. kaoslar olmasa hiçbir maçı kazanamazdık.

bir de insanların şunu anlaması lazım.
    bu milli takımın
    a planı topu indirebiliyorsan ömere indir
    b planı topu çevirebiliyorsan müsait üçlükçüyü bul
    c planı da hiçbir şey yapamadıysan içeri dal şeklinde

neden millet ısrarla her maçı izlediği halde yok rotasyonu koç iyi kullanamıyor, yok neden akıllı oynamıyoruz diye soruyor ki? görende bir yanında sergio rodrigezin, diğer yanında boganovicin vay be boşta da gasol kardeşlerin var sanacak. kadro bu abi. ne yapılmasını bekliyorsun? bir set çiz de biz de vay be adam hakikaten haklıymış diyelim. yok işte bir planın. otur seyret.
  • son saniye sayılarla hayat bulan bir takım. çeyrek finale çıktık ama öldük öldük dirildik resmen.
hesabın var mı? giriş yap