• kısa adı tfsf olan turkiye fotograf sanatı federasyonu 30 mayıs 2003'te kurulmuştur. merkezi kocaelidedir.
    amacı; fotoğraf dernekleri ve sanat çevreleri ile yakınlaşma ve dayanışma oluşturmak, fotoğraf sanatının gelişmesini, öğrenilmesini ve yaygınlaşmasını sağlamak, toplumun
    sosyal ve kültürel yaşamına katkıda bulunmak, fotoğraf sanatı yoluyla ülkeyi yurt dışında tanıtmaya çalışmak, aynı şekilde dünya kültür ve sanatının ülkede tanınmasını sağlamaktır.
  • sitesinde bayağıdır kötü amaçlı yazılım var sanırım, chrome hata veriyor. ilgilenen de yok herhalde :/
  • fotoğraf bir sanat değildir diyen ara güler tarafından asla ve kata destek verilmeyecek federasyondur.
  • yaptıkları yarışmalarda seçilen fotoğrafların cogu skandal.

ya fena torpil dönüyor ya da juri çekilişle seçiyor ödül kazanacakları.

adam tünel içinde arabada giderken deklanşöre basmış. bulanık bi foto çekmiş. iğrenç. birine göstersen makineyi elinden alır el koyar. bu fotoğraf sergileme ödülü almış burda. muhtemelen birinin eşi dostu. cep harçlığı çıksın diye yapıyorlar.

bazı yarışmalarında cidden kaliteli fotoğraflar seçiliyor. orda torpil falan dönmüyor galiba. cogunda ise seçilen fotoğraflar cidden skandal yahu.

aha geçen bi yarışma vardı. yarışmanın temel kriteri çekilen fotoğrafın ege bölgesindeki 4 tane şehirde çekilmesi gerekiyor. birinci seçilen fotoğrafı litvanyada çeksen bile olur. o kadar alakasız manasız bir fotoğraf.

ulan ben ne efsane fotolar çekmiştim sırf o 4 şehir kriterine uymuyor diye yollamamıştım. komedi ya.

bazı seçilmiş fotoğrafların isimleri bile hatalı girilmiş sisteme. ona rağmen seçmişler. ciddiyetsizliğin böylesi yahu.
  • biraz önce sonuçlanmış olan bazı fotoğraflara göz atmamla beraber, jüri karar güdüsünün nasıl yerlerde olduğunu kolayca görebilmemi sağlamış olan federasyondur.

mansiyon ya da sergilemeye hak kazanmış fotoğraflara bakıyorum, adamlar harikalar yaratmış. sonra dönüp tekrar yukarı derece almış olan fotoğraflara bakıyorum, aralarında uçurum kadar fark var. resmen rezalet. bu kadar boktan fotoğraflar nasıl dereceye girer anlamış değilim. dereceye girememişlere üzülmemek elde değil. "torpilin bu kadarı artık" dedirtiyor. yazık.
  • ödül alan fotoğraflar yarışmaya katılan en çirkin fotoğraflar iken sergileme ve mansiyona layık görülenler ise ''oha buna nasıl ödül vermemişler?!'' dedirtiyor. tıpkı şu entiride de söylendiği gibi #51744021 ve tıpkı şu sonuçlardan da görülebildiği gibi.

yarışma sonuçları
  • merkezi ankara'ya taşınmıştır. 2015 nisan ayında açılışı yapılan sanat galerisinde, çesitli zamanlarda yerli/yabancı fotoğrafçıların sergilerini ankaralı sanatseverlere sunmaktadır.
  • bünyesinde düzenlenen yarışmaların çekirdek jürisi inanılmaz fotoğraflara inanılmaz dereceler veren kurum. umarım estetik algıları güdük kalmıştır. diğer türlüsünü düşünmek istemesem de torpil ve kayırmanın payitahtı sayılan ülkemizde bu hiç de minik bir ihtimal değil...
hesabın var mı? giriş yap