• (bkz: uğur mumcu)
  • (bkz: cüneyt özdemir değildir o)

demir olsa kolay kolay yamulmaz.
  • abdurrahman dilipak’tan sonrasını okumadım.
  • çetin emeç
    abdi ipekçi
    uğur mumcu
    bahriye üçok

edit: bahriye üçok gazeteci değildi diyen arkadaşlar var. televizyon açık oturumlarına katıldığı için ve bu oturumların birisinde söylediği sözlerden dolayı tehdit edilip öldürüldüğü için gazeteci olarak yazma gereği hissettim
  • hemen aklıma hasan tahsin geldi. vatan sana minnettar!
  • metin göktepe. tek geçer.
    siyasi görüşünü tasvip etmesem de, hakkını teslim edeceğim gazeteci.
    suikast falan değil, zehir değil. ani bir trafik kazası değil. işkence görmüş ( işkence insanlık suçudur, korkakların işidir. ( mert kişi düşmanına da kılıç verir ) )
    o kadar acı altında bile kendi sözünü söylemiş. kendisine yapılan muamelenin haksız ve hukuksuz olduğunu söylemiş, kan dolu ağzıyla. tamam abi dememiş. katillerinin duymak istedikleri sözleri söylememiş, bu onuru kendisine saklamış.
    mesela, küfür edebilmiş dayak atan polislere, ölümüne dayak yerken bile...
    düşmanımda olsa, son ana kadar cesaretini, dirayetini koruyan insanlara her zaman saygı duymuşumdur.

türkiye de öldürülen gazeteci olarak ta cemal kaşıkçı derim. sınıfta kalırım.( alakasız başlık )
    olsun.
    bu cesur adamı, alakasız başlık olsa bile, anmak istedim. gazeteci ve cesur.
    suudi arabistan krallarına prenslerine, rest demiş.
    bir krala hast lan demek her babayiğidin harcı değildir.
    andım.
    anıyorum.
    anacağım.
  • birde türkiye tarihi denmiş 2-3 siraya mehmet ali birand ve cüneyt özdemir var.
    sanırım türkiye'de yaşamıyorsunuz.
  • dünyanın en kısa fıkrası gibi bir başlık olmuş.

edit:bu entry günümüz gazetecilerinin durumu için yazılmıştır.
  • yaşımın yettiği kadarıyla, can dündar.
hesabın var mı? giriş yap