• ismine bakıp aldanmamak lazımdır. şubelerine gitmeye de lüzum yok, internet sitesine şöyle bir bakıp ne menem bir şey olduğu kestirilebilir. ayrıca hoşgörüden, ortak akıldan bahsedip üst katındaki içkili lokantaya tahammül göstermemek de ayrı bir çelişkidir.

(bkz: http://www.aksam.com.tr/…a=71067,3&tarih=16.03.2007)
  • sesini duyurmaktan, yazarları özendirmekten daha da önemlisi yazarlara bir güven duygusu vermekten çok uzak kuruluş. elbetteki türkiye'deki diğer bütün yazar dernekleri gibi diye eklemeliyiz. yazar olmaya özenen, geçimini yazarak kazanmak isteyen kaç kişi var, onların da kaçı bu işi yapabiliyor? türkiye'de yazarın birliği bir ve tek başına olmasından kaynaklanır. gerisi edebiyat...
  • kültürel iktidar kompleksinden kurtulamamış islamcıların körler sağırlar birbirini ağırlar platformudur. edebiyatla ilgisi yoktur.
  • islamcı dozu yüksek tutulmuş yazarların bir arada olduğu birlik. tembeller. sadece sohbet ediyorlar. üretim yetersiz.
    kızılay'daki merkezleri konum olarak güzel. ama pek bir asık suratlı kardeşim.

kendin çal, k endin oyna sözünü hatırlatan bir yapı. devletçi, otorite yanlısı kafayla bir adım ileri gidemiyor sağ kulvarımızdaki edebiyat.

yani bir mustafa kutlu da olmasa...
  • acilen adını 'türkiye selefi yazarlar birliği' ya da 'türkiye akpli yazarlar birliği' olarak değiştirmesi gereken oluşum. yanlışlıkla girip cinnet geçirerek çıktım. yazar deyince edebi meselelerle karşılaşacağımı sanmıştım, nereden bileyim günlük siyaset yaptıklarını! ana sayfada yer alan konular: katar, barzani, büyük resim, orta doğu'da kartlar... yandaş gazetelerin köşe yazılarını paylaşıyorlar. ki orada yazanlar zaten bu birliğin üyesiymiş. (akit dahil)

birliğin resmi açıklaması şöyle: ''türkiye’de en fazla üyeye sahip ve etkili bir yazar kuruluşu olan tyb, siyaset üstü tavrı, demokratik yapısı ve modern teşkilatlanması ile, üyelerinin dışında ülkemizdeki tüm yazar, fikir adamı ve sanatçıların kendilerini ifade edebildikleri bir mesleki kurumdur.''
    bunu der ama 'yeni anayasaya evet' propagandası yapar dergisinde.*
    gündem akp gündemi. bakış rte bakışı. yazarların biatçı olduğu ülkede ilim, irfan gelişecek öyle mi? kedi canını senin.

not: lütfen faaliyet açıklamasını değiştirin de kendinizle çelişmeyin bari.
  • her yıl pek çok dalda, yılın yazar, fikir adamı ve sanatçılarını seçerek, ödüllendirmektedir.

ayrıca, (bkz: türkiye yayıncılar birliği)
  • http://www.haberartibir.com.tr/…2-siiri-h20215.html cumhuriyet tarihinin en sevilen 12 şiirini açıklamışlar ve bu şiirlere 16.000 kişi oy vermiş. listede ahmet arif ile turgut uyar da nasıl olduysa girmiş, şaka kabilinden. o değilde mevzu, haberi okuduktan sonra sitesinden haberim oldu ve girdim baktım. bu yazarlar birliği arkadaşlar hazırlamış bir liste listede nazım'ın bahr-i hazer'i de mevcut ama bahri hazer diye bir adla. baya baya gözüme battı bu yazım hatası. kendim yazım hatası, typo hatası, mikide hataları yaparım eyvalah ama kendine yazarlar birliği adını uygun görmüş bir kısım adamın böyle bir hatayı yapmasını da anlamam. dediğim gibi liste şaka gibi bir liste, birliğin durduğu yerden normal olması kaçınılmaz ama bu şaka gibiliğini yadsıyamaz.
  • ekim 2016 tarihli bir habere göre fetullah gülen'e 2000'de verdiği "üstün hizmet ödülü"nü yok hükmünde sayarak, kayıtlarından çıkardı denilmiş de 5 sene sonra bile ağ sayfalarında şunları bulabiliyoruz:

*salih tuna'dan: hocaefendi türkiye'ye neden gelemez?
    *mehmed şevket eygi'den: hocaefendinin sağ kolu
  • bugun sayfalarina bakma gafletinde bulundum. diyanet birligi sayfasi mi yazarlar sayfasi mi ayirt etmek zor. icerik bombos. anasayfaya birligin ingilizcesi bir de arapcasi yazilmis. hadi ingilizce evrensel, arapca ne orda. duyurularda mevlid kandili, baris harekati filan... ay konunun sacmaligina bak, dur bir gulme geldi...hayir, yazarlar birliginin sayfasinda mevlid kandili kutlandi diye, anasayfaya arapca kondu diye bunlar hoop cennete mi gidiyor noluyor. ahhahhahhaha...

neyse ki yabancilar turkce bilmiyor, gulmeyecekler aglanacak hallerine...
hesabın var mı? giriş yap