• ülke gelecekte eyaletlere bölünecek zaten 1 yıl içinde dillendirmeye başlarlar. ancak hayal ettiğiniz gibi "aydınlar bir yere, dinciler bir yere, kürtler bir yere" şeklinde değil. her eyalet birbirinden sikik olacak ve güneydoğu özerk olacak şekilde.
  • marmara eyaletinde refah seviyesi avrupa standartlarını yakalar dediğim önerme.
  • bazı yazarlar da sanıyor ki eyalet sistemi getirilirse istanbul'u, izmir'i bunlara bırakacaklar, istedikleri gibi yönetecekler, o pek sevmedikleri insanlar da bir gecede konya'ya, erzurum'a, yozgat'a, rize'ye taşınacak.

sanki istanbul'un, izmir'in falan ülkenin lokomotif şehirleri olduğunu siz biliyorsunuz da tayyar abi bilmiyor.

yedirirler mi ulan adama?
  • mümkünse bölünelim artık.
  • olmayacaktır,uygulanamayacaktır diyenler o eskidendi yavrum rte'nin bir he demesine bakar her şey..eskiden olmaz denilen nice şeyler artık öğle bültenlerinde çerez haber niyetine veriliyor.halifelik de gelecek,eyalet sistemi de..
  • açıkcası ben eyalet sistemine sıcak bakıyorum. ülkenin doğusu ile batısı arasında yaşayan insanlar arasından kültürel olarak çok fark var. mesela biz istanbul’da oturan kişilerin çoğunluğu yüzümüzü batı’ya dönelim derken iç anadolu’da veyahut doğuda yaşayan insanların bir çoğu yüzünü doğuya dönmek istiyor. gündelik yaşam içerisinde bize normal gelen yaşam biçimleri daha iç bölgelerde sapkınlık olarak kabul ediliyor. ulus devleti bünyesinde kaldığı müddetçe eyalet sistemi tarşılabilir. ülkenin bir çok şehirinde yaşayan birisi olarak insanların kendi yaşadıkları illerde kendilerinin oluşturduğu bir sosyal doku olduğunu çok iyi gözlemledim. bu açıdan yaklaşınca bana mantıklı geliyor eyalet sistemi.
  • .
  • oy-hayat tarzı bağlantısı kurulur ve batıda içki, şort serbest bırakılıp iç ve doğuda yasaklanırsa?

(bkz: eşeğin aklına karpuz kapuğu düşürmek)
  • beyler görüyorum ki eyaletlere bölününce bir yandan kendi eyaletinde özgür ve demokratik bir şekilde yaşayacağını sananlar ve diğer yandan yine kendi eyaletlerinde hardcore şeriat altında yaşayacağını sananlar var.
    bazıları da sanıyor ki abd gibi oluruz. olmaz güzel karşim, en iyi ihtimal yugoslavya oluruz. uniter yapını kaybettiğin an konçertonu sikerler bu ormanda.
    böyle bir şeyin olmayacağını söyleyenler ise kafayı bi kaldırsın. daha bugün bu yetki iç işleri bakanlığına verildi.
    yıllardır dillendirilen komplo teorilerini ulusalcı zırvası diye yok sayan gardaşlara selam olsun.
    insan gerçekten hayret etmiyor.
  • (bkz: here we go)
hesabın var mı? giriş yap