• devletimizin biz yurttaşlar üzerindeki bütün emek ve yatırımlarının boşa gitmesidir.
    yıllarca en kıyak okullarda yabancı dil öğren, sonra tek kuruş vermeden doktor-mühendis ol ve yurtdışına kaç.

e kaçıp gittin ve şimdi bu ülkeye tek allah kuruşu faydan yok.
    hani söylemek istemiyorum ama bu işin hain evlatlıktan farkı yok be kardeşim.

hele geride kalan gözü yaşlı ana, baba ve bacılarımıza da allah sabırlar versin.
  • kesinlikle katılıyorum. vatan hainliğinden farkı yoktur bunun.

edit: entrylerin hemen hemen hepsi whataboutism üzerine. iki yanlış bir doğru etmiyor bunu kafanıza sokun önce. gerçekten iyi eğitim almış arkadaşlar için konuşuyorum ki; sen gidersen ben gidersem bu millet sonsuza kadar bu sefaletten kurtulamaz. fedakarlık yapacağız ki yarınlar aydınlansın. ha bi de türkiyede bi bok olamayıp yurtdışına kaçanlar var ki onları umursayan yok zaten işlerine baksınlar.
  • oysa türkiye'de eğitimsiz bir çomar olup, "mülakatla girdiği" işlerden -üç-dört yerden- maaş alıp halkın parasına, ihaleleri usülsüz alıp halkın malına çökmek daha evladır.
  • türkiye de iyi eğitim?
  • yüksek eğitimli ve yaşadığı topluma entegreyse tükiye'ye muhtemelen türkiye'de yaşayan bir çok kişiden daha fazla katkı sunan kişinin yapmış olduğu eylemdir aynı zamanda.

(bkz: kedi ciğer ilişkisi)
  • tabi tabi ülkeye 4.5 milyon suriyeli arap alıp, bunları türkiye cumhuriyeti vatandaşına çevirip oy toplamayı düşünmek ihanet değil. ülkedeki kötü yönetimden kaynaklı gidişatı görüp, yurtdışına kapağı atmak ihanet. tabi ya.
  • türkiye'de hiçbir eğitim iyi olmadığından boş bir önermedir.
  • iyi egitim alip, egitimsizler tarafindan yönetilmeyi sindiremeyen, dogru ve dürüst insan eylemidir.
  • her önüne geleni vatan hainliği ile suçlayan mayası kozmopolit imece mahsulleri ne başarmıştır acaba ülkesinde kalmaktan başka?
    yarrakta kafa var bunlarda yok amk.
hesabın var mı? giriş yap