şükela:  tümü | bugün
 • esnaflar orrrospu cocugunun onde gidenidir.
 • türkiye halklarının giderek muhafazakarlaşmasının sonucudur.

  bugün ht gazetesinde ali ağaoğlu röportajı vardı ki sorsak, sokaktaki 10 yurdum delikanlısının (atıyorum) 7'si bu adamı örnek olarak kabul ediyordur.adam diyor ki röportajda "6 evim var ama tek kitap sahibiyim !!" "hatunun tazesini severim (bu esnada ismi hazal ....... olan sevgilisi sigara içerek röportajı izliyormuş)" vs.vs.vs.

  '80 darbesinin bu ülkeye yaptığı en büyük kötülük, böyle salak tiplere kol kanat gerip embesil bir nesil (ki yeşil kuşak projesiymiş bunun ismi) yetişmesine uygun zemin yaratmaktı.bunu da başardılar zaten.sorsan hepsi ahlak ve kişilik sahibi ama yolda oturup "taze mala bak !!" "hacı asgari ücret alıyorum ama ayfon siksplas ya da en olmadı ayfon siks almazsam olmaaaaaaz" muhabbetindeler.bu tayfanın idolleri belli, niyetleri belli.kimisi de "....... elitizmi" diye ayar kasmaya çabalar aldığı entelektüel eğitimin olmazsa olmazı bir tavırla.ve evet kardeşim bilgisiz adamı, öküz adamı, cahil kalmakta ısrar eden adamı, o cahilliğini her yere yaymayı görev edineni aşağılıyorum !!!

  gerçi ülkeye tercüman mı seçiyoruz, cumhurun reisini mi seçiyoruz? değil mi.sikmişim bilgiyi, bilimi, kültürü afedersin.

  not : "...... elitizmi" cümlesinde genel tavır kastedilmiş olup, hiçbir entry ve kişi ile ilgisi yoktur.
 • kim ne derse desin her türlü kötü özelliğine rağmen (ki çoğu da gereksiz abartılı bence) benim için türkiye'de yaşanabilecek tek şehrin niye istanbul olduğunu bir kez daha göstermiştir bu başlık. izmir'de bile sıkılırdım ben, istanbul'dan sonra ise türkiye'deki her şehir sıkıcı geliyor bana. kişiliğim daha hareketli ve kalabalık yerlere alışık sanırım.
 • büyük şehirde uzun süre geçiren birisinin küçük şehirde yapacak bir şey bulamayıp tükenmişlik sendromuna girmesini ve sonucunda alkolik olmasını tetikleyen durum.

  sorma nereden biliyorum.
 • türkiye'de küçük ilde yaşamanın avantajlarıdan azdır..

  tabi, büyük bir şehirde doğup büyümüş olanlar için alışmak zorlu olabilir..
 • büyükşehirde yaşadığı varoş mahallesini manhattan zanneden gariban yurdum gencinin sevilesi derdidir.
 • bir filmi normal zamanından çok sonra sinemada izlemek demektir.
 • gece 10'dan sonra doğru dürüst açık bir yer bulamazsın