• yoktur.
  • kesinlikle ultra zengin insandır. bir cep telefonunu, bir arabayı yada en basitinden bir haftalık market alışverişini normalinden 10 kat daha pahalıya almak onun umrunda değildir. zaten bok gibi parası olmalı. kendine, ailesine ayırabilecek vakti vardır. çünkü muhtemelen sabah 07.00da evden çıkıp akşam 20.00'a kadar üç kuruş maaş almak için köle gibi çalışmıyordur.
  • sadece ekonomik kaynakların bolluğuyla mutlu olmak mümkün değildir. evet, para mutluluk getirir, %100 katılıyorum. ama gerçekten vatansever bir insan zengin de olsa ülkenin getirildiği hale üzülür. bu durum mutluluğuna ket vurur.
  • akıllara rahmetli inan avşar ın sözleri gelir: şu ortamda, şu düzende, şu sistemde, şu yoklukta, şu adaletsizlikte eğer mutlu oluyorsanız sizin kanınızı sikeyim ben...
  • gelecek kaygısı taşımayacak kadar zengindir. başka hiç bir açıklaması yoktur. kaldı ki o kadar zengin tanıdıklarım ve arkadaşlarım dahi işlerinin bir kaç sene sonra ne aşamada olabileceğini kestiremedikleri için mutsuzlar. muhtemelen cengiz, limak kolin'dir.
  • en azından hayattayız be, buda birşey be abi
  • aynen ben de biraz önce bunu geçirdim aklımdan, lan mutlu ne eder beni diye düşünüyordum. buna ihtiyacım var gibi, tarkan'ın şarkısını dinledim arada bir tek ben değilmişim gibi geldi mutsuz
  • evet. buyrun. bendeniz. sabahın sekizinde klinik açıp akşamın sekizinde kapatıyorum. it gibi çalışıyorum. bey gibi yiyorum. üç çocuğum, beş kitabım, üç diplomam var. 47 yaşıma gelene ve artık mutluyum diyene kadar o kadar çok acı ve mutsuzluk gördüm ki, yüzde 80’iniz ortasına gelemeden kafasına sıkardı. mutlu olmak geberene kadar çalışmaktan geçiyor güzelim. çalışmadan, uğraşmadan, uykusuz, yarı aç yarı tok sabahlara kadar okumadan yazmadan, debelenmeden, havadan gelecek parayı beklemekten değil.
  • sabah uyanıp iş için yola çıktığında kamyonun en sol şeritte gitmesi ile başlıyor negatif yükleme ve sorguluyorsun neden diye, çalıştığın iş yerindeki insanların sosyal zekasının olmaması ile devam ediyor, hiçbir konuda kural olmaması , yanlış olmaması şikayet etsen yaptırım olmaması ve herkesin yanlışına bahane bulup kendini tatmin etmesi ile ilerliyor. evine döndüğünde gündeme bakmak istesen kadın cinayeti , hayvanlara eziyet, rezalet bir siyaset, olmayan eğitim, bilgisiz sağlık , abartılı cehalet olarak bütünleniyor. kendini mutlu etmeyi bilsen de bu ülke sana sabır taşı olsan çatlatırım diyor
hesabın var mı? giriş yap