9846 entry daha
  • bunu gerçekleştirmek isteyenlere avustralya için nasıl kalıcı vize alınacağını anlatan bir yazım bulunmakta avustralya başlığı altında, ilgilenenler buradan okuyunuz : #80975579

bu süreç üç aşağı beş yukarı kanada için de aynıdır bu arada belirteyim.
  • sanki ülkeler kucak açmış durumda da biz gitmiyoruz gibi davranıp durmayın. çabalıyoruz zaten. hatta son zamanlardaki tek çabamız bu olabilir. uygun şartlar sağlandığında seve seve siktir olacağız zaten.
  • herkes yurt dışını ucuz iphone, ikinci el araba fiyatları, ucuza et ve alkol tüketme gibi konularda övmüş ama yurt dışında yaşamanın bence en güzel taraflarından biri konserler ve festivallerdir. son 1 yılda 20'den fazla konsere gittim ve bunların neredeyse tamamı yıllardır türkiye'ye uğramamış ve bir daha uzun süre uğrama ihtimali olmayan sanatçı ve gruplar. bir yıl içinde sırf metallica'yı bile 3 defa görmek nasip oldu.

iş sadece konser değil tabi ki. her türlü kültürel faaliyetin ulaşılabilirliği konusunda batı ülkeleri eşsiz.
  • gidip de sözlükte takılan aslında gitmemiştir.
  • bu topraklar kendi ile gönül ve kan bağı olmayanları sıkar.... s.kt.r.n gidinde biz kalanlar, memlekette rahat ve huzur içinde yaşayalım...
  • tr'de can güvenliği yok. yalan mı ?

işte kanıtı :
  • ilgilenenlere ücretli danışmanlık yapılır ,
  • türkiyeye siktir olup gelmekten daha iyi olan durumdur
  • size şu güzide eser ile seslenmek isterim `:https://youtu.be/ugxqtwuuet8`
  • bu başlıktaki en güzel entry'yi @bilir misin (teşekkürler) yazdı: "atatürk gitmemiştir."
    ----------------------------------------------------------------
    yazara mesaj yazarak da teşekkür ettim.
    #84095309 entry'min altına da ekleme yaptım.

atatürk'ün zamanında ülkemiz çok daha kötü bir durumdaydı. yöneticiler ülkeyi diğer ülkelere teslim etmek istiyorlardı. atatürk isteseydi yurtdışına gidip çok daha zengin olabilir, çok daha rahat bir hayat sürebilirdi. ama o, kalıp mücadele etmeyi seçti. işte olay bu.
    ----------------------------------------------------------------
12820 entry daha
hesabın var mı? giriş yap