şükela:  tümü | bugün
  • korktuğum olay.

abd şuan buna zorluyor.

bir iç savaş alevi sunni türk kürt derken bi bakmışsın yunanistan'a mülteci gidiyorsun. suriyeli diye aşağladığın gibi oluyorsun.

edit : ülkemi seviyorum. kaçmam zaten de çoğu insan olmaz diyor asla diyor... suriyeli diye aşağladığın kaçmış korkak dediğin islamcı dediğin adam. tamam çelişkiye gel, silahlanığ kaçmayana da cihatçı pis terörist diyorsun hangisi ona karar ver önce.

aleviler bilir (doğu da yaşan) ilk defa evler işaretlenmiyor... madımak olayı dün gibi...

ayrıca pkk olayı tv'lerdeki gibi değil diyarbakır'da vs hayat durdu bildiğin savaş var...

düşünsene provakatif gruplar gitti köyünü bastı... alevi kılığındalar sende sunnisin. köylüler kızıp alevileri öldürdü derken aynıı birde tam tersi olsun. birde türk kürt karışık yaşayan yerlerde yap...

bak noluyor.. köyün basılacak silahını alıp gitmeyecek misin? halk zaten sinirli ve aşağıda yazdığı gibi ayrışmış.

suriye'de bu bile yoktu saflar sizi. %90 sunni geri kalsn nusayri ve alevi onlarda devleti yönetiyordu. halk çatışmadı devlet ile protestocular çatıştı ve ordu bölündü...

burada context farklı. ki fetöcüleri denkleme almıyorum bile...

atatürk devrinde seyit isyanını dersi hatırlayın..

eğer 3. ordu doğuda (tek düzenli ordumuz karabekir komutasında) aktif olmasa şuan 3 parçaydık...

o zaman bana burda mehmet aktif okuma...

doğuda kürdü alevisi ermensi yani dedelerimizin bi kısmı ataya isyan etti... 5 kuşatır milliyetçi olan kesim iç anadolu. izmir bile(bir kısmı) istanbul bile mandacı. yahudi ayrı isyan etmiş.

senin devletinde çok karanlık bir dönem var nasıl çıktığı halkın ne oranının nasıl desteklediğini bilmediğimiz sayısız isyan var..

bugün internet var twitter var. ne devlet ne tsk aynı yolu izleyemez...

apo'yu assan yada eceliyle bile ölse ne olacak...

kobane yüzünden sanki kürtler ortalığı yakıp yılmadı ben yıktım .

o zaman ekşi de yazılanları kürt nefreti içerikli başlıkları unuttunuz herhalde..

iç savaş çıkmasın da bu millet birbirinden nefret ediyor.

3 yıldır erdoğan'cılar linç ediliyor.. ekşi de yazılanlar benim delillerim. çomar çomar çomar islamcı şeriatçı vs..

san halkı tek ayrıştıran erdoğan keşke herkes kendine bir baksa.

banada baya sallayan olmuş... sen kendin zaten ortalığı ayağa kaldırıyorsun...

sonumuz hayrola da ben objektif bakıyorum çoğu insan şuan erdoğan gitsinde nasıl giderse moduna bu da çok yanlış, bu cümleyi de kurana vay aktrol vay oç vay akpli yazın afferin. beyninizi sikiyim ya..

1 yıla bu hızla bir birimizi cs_italy'de tavuk vurur gibi vurucaz... orduya güveniyormuş.

cia fetö ile ordunun ele geçirmiş haberi yok.

kripto odalara girilmiş.

subayların yüzde 60ı fetöcü ülkede savaş pilotu kalmadı. askeri okullar tamsm en fetöcü diye hepsi kapandı...

gençliğe hitabede dediği gibi... heryer düşman işgalinde. bu ülkeyi ancak biz, bir olursak kurtarırız.

ama sen kürde köpek pkklı aleviye dinsiz namussuz, dindara cahil çomar arapçı dersen nah kurtarırız.

inşallah iyi niyetimle yazdığım yazıdsn herkes kendine bir ders çıkarır..

osmanlı çökünce ordu değil balıkesirdd halk osmanlı hala varken ona karşı kuvayi milliye yi kurdu bunu unutmayın..

zaten iç savaşı geçtim normal savaş çıkması çok olası ülkede. millet instagram orospusu olmuş like için götünğ açandan tut baba parasını bok yemişcesine gösterenden bu millete mi güvenicem? siktir lan..

senin dediğin anadolu çocuğu sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor.

düşün üniversitende lisende iş yerinde 100 kişidrn kaçı böyle yiğit? 5 mi? 3 mü?

artık kendimize gelmemiz lazım
  • türkiye’nin suriye’ye benzer olaylar yaşaması durumunda, savaşacak durumdakilerin, suriyeli’ler gibi vatanı satıp kaçacacağını düşünen yazar beyanı.

terkedip kaçmak o kadar kolay değil. bu vatanı sokakta bulmadık.
  • korkulmaması gereken olay. biz istemezsek bir şey olmaz. rahat olun, kendinize, ülkenize güvenin. en kötü vietnam savaşını düşünün. şu adama bakın mesela https://youtu.be/6ytcs5oblim hiç korkuyor mu :)
  • suriye'deki olayları derin analiz ederseniz , türkiye'de yaşanılacak olayları kestirebilirsiniz.
    şu an yurt-dışında kamuoyu oluşturuluyor akp iktidar-para hırsı chp ise ülke menfaati adı altında milliyetçilikle buna hizmet ediyor olası bir karışıklıkta ülkeyi ilk milliyetçilerin terk edeceği konusunda şüpheniz olmasın.
  • türkiye'de bir iç savşa çıksa,en ufak bir şeyde ülkeden kaçmayı düşünenlerle olur. onlarda ülkeden kaçınca iç savaş biter. dolayısı ile türkiyede iç savaş olmaz.
  • türkiye'de çıkacak bir savaş dünyada büyük bir bunalımı tetikler.

her ne kadar sıkıntılı da olsa, taşak geçilecek bir ülke değildir türkiye. aynı coğrafyaya yerleşik bin yılı aşkın süredir hüküm sürmüş bir geleneği suriye gibi ülkelerle bir tutmak akıl işi değildir, ortalık birbirine girer. ekonomik hacmi dünyada 17. sıradadır.

bunlar hükümetten bağımsız gerçeklerdir, 80 milyonu aşkın nüfusa sahip, batı doğu kültür sınırında duran kültür çorbası bir ülkedeki karışıklık dünyanın eksenini oynatır. sonu suriye gibi asla olmayacaktır. toplum ne kadar dejenere olsa da, devlet ve egemenlik konusunda refleksleri bakidir.
  • türkiye suriye gibi olursa zaten batıya mülteci ve potansiyel terörist akımı olacağı için avrupa yarrağ yer afedersiniz.

ekonominin çökmesi dünya krizi çıkarmaz ama baya sallar.

2001 bile dünyada hissedildi çok büyük krizi.
    savaşı düşünmek istemiyorum.

5 yıl önce böyle başlıklar açılmadı. amacım kimseyi korkutmak değil. kimseyi şuna oy ver bunu yap demek değil endişem bu sadece.

olası çatışmada zaten nato gelir ülkeye ayar çekerde doğu gidebilir yani. amaç o zaten..

hazır diktatörleşmeye hazır lider var ancak batı ne kazanacak ne kaybedecek çıkarına bakar.

şu bir gerçek ki türkiye düşerse israil güvenlik bakımından kendini daha rahat hissedecektir.

kıbrıs sorununda bir anlaşmada çözülür... (kıbrıs gider)
  • '-iye' diye bitiyor hakkaten.
    verdim artını kardeşim.
  • yanlış tespittir.

adım adım ırak'ın benzeri bir son hazırlanıyor.
  • zamanında burada şöyle bir entry okumuştum.
    aşağı yukarı şöyle bir şeydi.
    suriyeli bir genç: bizim ülkemizde de doğruları söyleyen bir grup vardı ama kimse dinlemedi, sonumuzun ne olduğunu görüyorsun. siz de bize benziyorsunuz. doğruları söyleyenler var ama çoğunluk dinlemiyor. inşallah sonunuz bizim gibi olmaz.