• turklerin ermenileri sevmemesinin sebebi aslinda hicbir azinligi sevmemesinin sebebi ile aynidir. cunku suan turkculuk yapan milliyetci insanlarimizin cogu aslinda etnik kokenini unutacak kadar asimile olmus bir takim milletlerdir.

suan turkiye halki kendi icinde kalan az etnik cesitliligi bile kotu goren bir halka donusmustur. bu da cok buyuk bir fakirliktir. turkler kendinden ustun olan hicbir millete saygi gostermez, sempati duymaz, ozenmez. altta oldugunu kabul etse ilerleyecek salak halbuki. eziklik paikolojisi oyle bi damarlara islemis ki.

ermeniler su istanbuldaki guzel mahallelerin nerdeyse hepsini insaa etti. sen kovdun ordaki bilgi birikimi kirdin e ne oldu? mimarimiz les bir hale geldi, karadenizli muteahhitin eline kaldi. muteahhitin sucu degil ki. o kulturu kiranin sucu...
  • entryi hiç değiştirmedim. bir tane üstün zekalı beni eleştirmiş. çok sayıda etnik kökenle problem yaşadığımızı bende biliyorum. en ciddi sorunu ermeni'lerle yaşadık anlamında söyledim. hangi cani kundakta ki bebeği taşa vurarak öldürür. ha inanmayacaksın sen ama durum böyle. hangi ırksan artık feci dokunmuş sana.

osmanlı'da kaç tane ırk olduğu belli bile değildi. bunların içinden sadece (bkz: ermeni) lerle ciddi bir sorun yaşadıysak, haksız taraf bunlardır.

en son kurtuluş savaşında yerel halka yaptıklarını ve arşiv fotoğraflarını inceleyiniz.

(bkz: nesini seveceğim bunların)
    (bkz: bunlara her şey müstahak)
  • politikanin ve politikacinin yarattigi sıkıntıyı halklara maal etmekten bi vazgecmediniz, bi bitmediniz bee.
    ermenileride çok seviyorum, yunanlarida, ruslarida, bulgarlarida.
    hiç birinin bana kisisel zarari olmadi kimseye de olmamistir eminim.

vakti zamaninda cok iyi bir ermeni ögretmene sahiptim ve bana çok yardimci oldu.
    yunan bulgar tanidiklarim var
    rus bir ailenin dunyalar tatlisi çocuguna bakiyorum.
    hiç biride bir gun uleyn turkler de söyle böyle sevmiyoruz demedi aksine hepsi de seviyolar ve yakin buluyorlar kendi kulturlerine yemeklerine.
    siz de anca kendinize irkcilik yaratin kin besleyin.
    azicikta dunya vatandası olun be
    azicik insan olun.
hesabın var mı? giriş yap