aynı isimde "tutunamayanlar" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
 • l&m'dan bahsetmekten sıkılmadınız acaba sevgili ekşi sözlük yazarları ! her iki entariden biri benzerliği üzerine yazılmış. ne yazık ki bitmiş şeyleri bu kadar çok kurcalarsanız sadece beyninizi yorarsınız.

  neyse son dönemde kalitesiz dizilerin yanında oldukça kredisi olan, olması gereken bir dizi tutunamayanlar.

  doğu demirkol'un yapısı, tanındığı stil bu. elde olan bu da diyebilirsiniz. olacak diyemem ama nasıl zevk alabilirim ona bakıyorum bu saatten sonra. bir kaç yan karakterlerden bahsetmek gerekir. fakir olmak isteyen yağız; daha doldurubilir güzel düşünülmüş, varşova paktı yani kafedeki solcu kız; biraz daha iyi espriler dönebilir, esas kız irem; daha aktif roller yazılmalı, kanatlı ilham perisi; baya güzel inceler, komiklikler dönüyor ve diziyi şu an döndüren karakter, vb.

  küçük bir not olarak; nefi'ye gidilen sahne oldukça iyi olmasıyla beraber girilen diyaloglardan sonra "yıllar sonra kpss sorularında görüşürüz" tarzı bir konuşma bekliyordum. ben yazdım, oynadım ve güldüm.
 • yemin ediyorum 1 damla gülmedim . çok ilginç , acaba bende mi sorun var ? mesela kardeş payının ilk 20 bölümüne kahkaha atmıştım .
 • buradan dizinin yönetmenine sesleniyorum. lütfen doğu demirkol’un sahnelerini çekmeden önce adam bi güzel okkalı tükürsün ya da şu dişçilerin kullandığı hava üfleyen zamazingodan bulundurun arada kurutun ağzını. (bkz: at ağızlı)
  ilk iki bölüm itibarıyla gayet güzel. izlenir.
  yalnız bir şey dikkatimi çekti kimse de fark etmemiş leyla ile mecnun’u andırıyor sanki biraz.
 • leyla ile mecnunla kıyaslayanları bence de ciddiye almayın. zira kıyas yaparsak bu lm'nin getir götürünü bile yapamaz.

  olmamış dizidir.
 • ekşideki "varşova paktı dedi ahahahahahaha. gönderme var yalnız ;) ahahahah." tayfası dışında izleyicisi olacağını sanmıyorum. 10. bölüme kadar dayanırsa yine iyi. bir buçuk saatlik komedi dizisi yapıyorsan bir on beş dakika güldürmen lazım en az. espriler arası yarım saat geçiyor. komik de değil.
 • dizinin en efsane karakterileri
  ilhan perisi *
  şair lütfü *
 • henüz tutunamamış absürt dizi.
 • ziyanlık yapım. ah be trt o kadroya yazık etmişsin. doğu demirkol gibi itici bir adam yerine sempatik birini bulamadın mı bu başrole. adam zamanında abiler taklidiyle ünlü olmuştu. bu taklidin tutmasının ana sebeplerinden biri zaten tipinin abilere(aka feto) benziyor olmasıydı. o çene, o ses tonu nedir öyle be abicim, ben seni nasıl komik bulayım.
 • en yakın zamanda gündemden düşmesini temenni ettiğim taklitçi bayağı dizi. orhan pamuk'a gönderme yapmışlar (zatını hiç sevmem ayrı konu) merhaba poğaçacı hahaha gül gül öldük reisçi yozgat çocuğuna bak sen espri de yaparmış. vergilerimizle tek haneli iq sahibi muhafazakar seyirci eyleyen trt ye ne söylesek az yanına muhalif teklileri de almışlar bravo.
 • gundemde gorunce gecen haftaki bolumu izlemistim. bi gram gulmedim. leyla ile mecnunu keyifle izliyodum. kardes payi benim en sevdigim dizilerden biriydi. bu biraz zorlama olmus gibi.