aynı isimde "tutunamayanlar" başlığı da var
  • leyla ile mecnun kopyası dizi. hani leyla ile mecnun kopyası olmasa belki izlenirdi. ama direkt leyla ile mecnundan kopyalamışlar. hayır leyla ile mecnun bu kadar güzeldi de madem neden yayından kaldırdın. hadi kaldırdın neden leyla ile mecnun benzeri bir dizi yapıyorsun. hadi yaptın neden dizinin başına bu dizi leyla ile mecnun'dan araklanmıştır yazmıyorsun. yazmazsan böyle leyla ile mecnun çakması yorumları gelir sözlükte. çünkü leyla ile mecnun ekşi sözlüğün kırmızı çizgisidir. bir dizide mahalle ve aşk hikayesi varsa o dizi leyla ile mecnun çakmasıdır. bu dizide de olduğuna göre bu dizi de leyla ile mecnun çakmasıdır.
  • lütfi’nin şiir kalemi çok gizel.

evet lm’ye benziyor ki kimse de benzemiyor iddiasında değil, tv’de görmek istediğimiz hareketler.

edit: mükerrer yorum ve bir takım şeyler silindi.
  • tutacağını düşündüğüm osman nail doğan dizisi. son dönem türk dizi sektörünü göz önüne alırsak eğer çağına göre güzel bir dizi olacakmış gibi duruyor. milyon dolarlık yalılarda yaşayanlar, elinde silahla sağa sola sıka sıka koşanlar, bir aşkın çevresinde seksen üç bölüm çekenlerden beride duruyor. senaryodaki doğu demirkol etkisi hissediliyor ama umarım klasik türk dizilerine benzemez sonu. yazın işte abi kaliteli bir senaryo, 3 saatlik dizi değil sizinkisi. esas oğlanla esas kızın aşkı arasına sıkışıp kalmazlar umarım. sonuçta hayatta başka esas oğlanlar esas kızlar da var, ilerleyen zamanlarda o iş olmasın, birkaç bölüm bunalım olsun, karamsarlık olsun, hayata küssün, sonra hayatın normal akışına karışsın ve başka bir esas kız/oğlanla karşılaşsın. gerçek hayat öyle değil mi lan yoksa, elimizden bir kere kaçırınca bir daha denk gelmiyor muyuz, ben mi yanlış biliyorum ? dizinin benim açımdan tek eksiği şinasi yurtsever'in olması. oyunculuğu yıllardır hoş gelmiyor gözüme. ama onun da seveni çok.
  • keyif almayı bilen bu diziden de keyif alır. izleyip de leyla ile mecnun'a çok benziyor deyip bırakmamak lazım.

tanım: leyla ile mecnun'u andırsa da güzel olmuş dizidir.
  • ben esprileri diziyi gayet beğendim. ara sıra taşlamalı olanlar hele... lm ye benziyor yalan yok. belki de bundan dolayı güzel. lm gibi gittikçe artan kalitesi olursa tadından yenmez.

ps: trt yakında şutlamaz inş.
  • nefi sahnesindeki teri damlamış muhabbetiyle beni 2. bölümüyle ciddi güldüren dizi.
  • üzerine konuşmak için çok erken.

üzerine o kadar mavra dönünce izledim ve daha ne olduğunu pek anlamadım. bizim ecnebilerden farkımız da bu bence. bizim senaristler karakterleri ve olay örgüsünü 4-5 bölümden önce oturtamıyorlar, o yüzden de daha ikinci bölüm yeni yayınlanmışken bu kadar net konuşulmasını doğru bulmuyorum açıkcası. hele bi 4-5 bölüm izleyelim öyle görelim nereye gideceğini.
  • l&m'dan bahsetmekten sıkılmadınız acaba sevgili ekşi sözlük yazarları ! her iki entariden biri benzerliği üzerine yazılmış. ne yazık ki bitmiş şeyleri bu kadar çok kurcalarsanız sadece beyninizi yorarsınız.

neyse son dönemde kalitesiz dizilerin yanında oldukça kredisi olan, olması gereken bir dizi tutunamayanlar.

doğu demirkol'un yapısı, tanındığı stil bu. elde olan bu da diyebilirsiniz. olacak diyemem ama nasıl zevk alabilirim ona bakıyorum bu saatten sonra. bir kaç yan karakterlerden bahsetmek gerekir. fakir olmak isteyen yağız; daha doldurubilir güzel düşünülmüş, varşova paktı yani kafedeki solcu kız; biraz daha iyi espriler dönebilir, esas kız irem; daha aktif roller yazılmalı, kanatlı ilham perisi; baya güzel inceler, komiklikler dönüyor ve diziyi şu an döndüren karakter, vb.

küçük bir not olarak; nefi'ye gidilen sahne oldukça iyi olmasıyla beraber girilen diyaloglardan sonra "yıllar sonra kpss sorularında görüşürüz" tarzı bir konuşma bekliyordum. ben yazdım, oynadım ve güldüm.
  • yemin ediyorum 1 damla gülmedim . çok ilginç , acaba bende mi sorun var ? mesela kardeş payının ilk 20 bölümüne kahkaha atmıştım .
  • ekşideki "varşova paktı dedi ahahahahahaha. gönderme var yalnız ;) ahahahah." tayfası dışında izleyicisi olacağını sanmıyorum. 10. bölüme kadar dayanırsa yine iyi. bir buçuk saatlik komedi dizisi yapıyorsan bir on beş dakika güldürmen lazım en az. espriler arası yarım saat geçiyor. komik de değil.
hesabın var mı? giriş yap