şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • bu mahlukların radyolardaki reklamı da vatandaşla taşşak geçer nitelikdedir. reklamın sonunda slogan olarak "yıllardır sürücülerin tercih ettiği tek yer " cümlesi söylenmektedir. sanki yıllardır başka alternatifi vardı devletin atadığı tekel değillerdi sanki. bu taşşak geçmektir vatandaş.

  ve harbiden nasıl bir rüşvet mi diyeyim, çıkar ilişkisi mi diyeyim bilmiyorum. nasıl yıllardır tek bunlar. nasıl bir anlaşma yapıldı bunlarla aklım almıyor. haram zıkkım olsun,.
 • (bkz: 10 dakikalık tüvtürk muayenesinin 422 lira olması)

  yeni yıl itibari ile, yeniden değerleme oranının %9,11 olacağına kesin gözüyle bakılıyormuş.

  birgün

  (bkz: araç muayene soygunu)
  (bkz: tüvtürk soygunu)
 • 3 yaşana gelmeden araba değiştirmeme vesile olan sevimsiz yer. tabi bu fiyatlarla bu sefer yapamadım ve o sevimsiz havasını soludum.
 • sıra beklememek için silivri kavaklı istasyonuna gittim. 10:30'daki randevum için 10:35 'te oradaydım ve muayene dahil yarım saatte işim bitti.

  herhalde silivri'yi seçerek doğru bir tercih yaptım. sıra beklemek istemeyenler için bu entryi yazmak istedim.

  bu arada kısa far huzmesi midir nedir ondan ötürü hafif kusur yazdılar. bir de silivri gerçekten soğuk arkadaşlar.
 • her sene muayeneye giden birisi olarak her sene akla hayale gelen gelmeyen bedduaları küfürleri savurduğum kuruluş.
  ne iş yaparsınız yavşaklar?
  tipini siktiklerim bir tavırlarla aracın orasını burası irdeliyor o kadar. sanırsın sübap ayarı yapıyor bana godoş.
  aldığınız ücret haram olsun, yollarını açana ayrıca haram olsun.
 • randevu almak içi bile para verdiğiniz kurum. yani toplam 500 liraya yakın bir muayene masrafım oldu. covid önlemi falan da yoktu. koltuğa naylon serdiler. birinin elinde ilaç püskürtücü gibi bi şey vardı. benden arabayı teslim aldıklarında dezenfekte ettiklerini görmedim. içerde sıktılarsa bilmiyorum. bir de aracı iki kere muayeneye aldılar. neden diye sordum. denetleme cıktı sizin plakaya dediler. hadi gözümüz aydın dedim ama sadece vakit kaybı oldu benim için. madem bu kadar ince elenip sık dokunuyor da bu sokaklardaki farı,lastiği, egzozu her seyi fecaat olan arabaların yolu buraya hiç düşmüyor herhalde.
  edit: randevu almak ucretsizmis. bir de 43 kusur tl dolandirilmisiz iyi mi.memlekette vatandaşı titan titana.
 • randevu almak için para vermediğiniz kurum. eğer para verdiyseniz dolandırıcı sitelere bakmışsınız demektir. tüvtürk'ün kendi orjinal sitesinden başka yerden randevu almayınız.

  https://www.tuvturk.com.tr/…yene-fiyat-listesi.aspx
 • randevu almak için para pul almayan kurum.

  dolandırıcılara dikkat edin gidin sitesinden alın randevunuzu adam gibi bu kadar da mal olmayın artık.
 • sizin plakaya denetleme çıktı diye bir şey dediklerini ilk defa duyuyorum.

  nasip.
 • ne kadar küfür etsek de bu ülke için olmazsa olmaz bir kurumdur. bu işi özel yerler yapsa orada deli gibi rüşvet dönecek (dönüyordu) bir çok araba sorunlu bir şekilde trafikte dolaşacaktı (dolaşıyordu) şu anda olmuyor mu? hala bir yolunu buluyorlar. bu ülkeden dolandırıcılık çıkmıyor. misal; artık araçların iç kısımlarına, görünmeyen yerlerine çakar takmak yasak. önceden havalandırma ızgarasına takılıyordu. polisler çevirme yapsa bile görünmüyordu. şimdilerde çakarları ızgaranın da altına aldılar. tampon kısmına takıyorlar. polisler çok irdelemedikçe göremiyorlar. zaten muayene tamamsa polisin çok bakacağını sanmıyorum. bazıları da, xenon lamlarını muayeneden önce söktürüp daha sonra tekrar takıyorlar. yani bu ülkede dolandırıcılara 1 tane muayene değil 2-3 muayene lazım. egzoz muayenesi hala özel olarak yapılabildiği için, dışarıda bolca zift dumanı atan araba var. buradan bir fikir oluşabilir.