• hala daha muayene adı altında ayakta vatandaşı silkme uygulaması.
    devlet 600 milyon dolar aldı diye 13 yıldır vatandaşın düzülmesine göz yumuyor.
    daha 7 sene daha bizi ayakta düzmeye devam edecekler.
    nasıl bir anlaşma, özelleştirme akıl alır gibi değil.
  • bu dönemde de eskisi gibi kalabalık mı olduğunu merak ettiğim yerdir. özellikle de izmit'te.
  • martta motosiklet için gideceğim yer
  • bu mahlukların radyolardaki reklamı da vatandaşla taşşak geçer nitelikdedir. reklamın sonunda slogan olarak "yıllardır sürücülerin tercih ettiği tek yer " cümlesi söylenmektedir. sanki yıllardır başka alternatifi vardı devletin atadığı tekel değillerdi sanki. bu taşşak geçmektir vatandaş.

ve harbiden nasıl bir rüşvet mi diyeyim, çıkar ilişkisi mi diyeyim bilmiyorum. nasıl yıllardır tek bunlar. nasıl bir anlaşma yapıldı bunlarla aklım almıyor. haram zıkkım olsun,.
  • (bkz: 10 dakikalık tüvtürk muayenesinin 422 lira olması)

yeni yıl itibari ile, yeniden değerleme oranının %9,11 olacağına kesin gözüyle bakılıyormuş.

birgün

(bkz: araç muayene soygunu)
    (bkz: tüvtürk soygunu)
  • 3 yaşana gelmeden araba değiştirmeme vesile olan sevimsiz yer. tabi bu fiyatlarla bu sefer yapamadım ve o sevimsiz havasını soludum.
  • sıra beklememek için silivri kavaklı istasyonuna gittim. 10:30'daki randevum için 10:35 'te oradaydım ve muayene dahil yarım saatte işim bitti.

herhalde silivri'yi seçerek doğru bir tercih yaptım. sıra beklemek istemeyenler için bu entryi yazmak istedim.

bu arada kısa far huzmesi midir nedir ondan ötürü hafif kusur yazdılar. bir de silivri gerçekten soğuk arkadaşlar.
  • her sene muayeneye giden birisi olarak her sene akla hayale gelen gelmeyen bedduaları küfürleri savurduğum kuruluş.
    ne iş yaparsınız yavşaklar?
    tipini siktiklerim bir tavırlarla aracın orasını burası irdeliyor o kadar. sanırsın sübap ayarı yapıyor bana godoş.
    aldığınız ücret haram olsun, yollarını açana ayrıca haram olsun.
  • randevu almak içi bile para verdiğiniz kurum. yani toplam 500 liraya yakın bir muayene masrafım oldu. covid önlemi falan da yoktu. koltuğa naylon serdiler. birinin elinde ilaç püskürtücü gibi bi şey vardı. benden arabayı teslim aldıklarında dezenfekte ettiklerini görmedim. içerde sıktılarsa bilmiyorum. bir de aracı iki kere muayeneye aldılar. neden diye sordum. denetleme cıktı sizin plakaya dediler. hadi gözümüz aydın dedim ama sadece vakit kaybı oldu benim için. madem bu kadar ince elenip sık dokunuyor da bu sokaklardaki farı,lastiği, egzozu her seyi fecaat olan arabaların yolu buraya hiç düşmüyor herhalde.
    edit: randevu almak ucretsizmis. bir de 43 kusur tl dolandirilmisiz iyi mi.memlekette vatandaşı titan titana.
  • randevu almak için para vermediğiniz kurum. eğer para verdiyseniz dolandırıcı sitelere bakmışsınız demektir. tüvtürk'ün kendi orjinal sitesinden başka yerden randevu almayınız.

https://www.tuvturk.com.tr/…yene-fiyat-listesi.aspx
hesabın var mı? giriş yap