• 2 afgan, ülkeden kaçmak için havalanan uçağın kanadına tutunuyor. uçak havalandıktan sonra da yere çakılıyor. ulan filmde görsen "çok abartmışlar" dersin.

kaynak
  • (bkz: fake nrws)

videodan gözükmeyen afganlar. uçak kalkışı var o kadar. ne kanada tutunan, ne de çakılan birisi var.
  • çaresizlik nedir bilmeyenler bu video üzerinden goygoy yapmasınlar. çaresizlik tam olarak budur!

ne zaman bu sözü de söyleyince aklıma rahmetli dilek özçelik'in "görüyorum ki çaresizliği hiç tatmamışsınız hayatınızda" lafı aklıma gelir. bir kez daha mekanın cennet olsun dilek!
  • umarım kimse birgün hayatını kurtarmak için 8000-10000 m yükseğe çıkacak, 900-950km hız yapacak yolcu uçağının kanadına yapışmakla yapışmamak arasında kalacak kadar çaresizliğe düşmez.

edit: vay canına. 30 küsür mesaj gelmiş. sayı detayı güncellendi. entry'nin asıl konusu olmasa da sayı hatası için kusuruma bakmayın.

edit-2: bir yazardan ufuk açıcı bir mesaj aldım ve çaresizliklerine üzüldüğüm bu kişilere üzgünlüğüm yerini kızgınlığa bıraktı. gün içinde uçak ve etrafında pek çok insan videosuna rastladık, hepsi mi erkek olur arkadaş? kadınlar ve çocuklar çaresiz değil mi? çaresizlikten ziyade kendi canını kurtarıp ailesini çocuklarını hiçe sayan bir grup erkek sürüsü görüyorum artık. tanımımı da değiştiriyorum umarım kimse kendi göt korkusuna karısını kızını annesini ablasını taliban askerlerine meze etmek uğruna bırakacak kadar şerefsiz olmaz.
  • uçağın kalışıyla beraber tüm süreci görebilseydik keşke, karikatür gibi. nasıl bir gerizekalılıktır bu.
  • tweet te görüntü kalitesi daha iyi olan video paylaşılmış
  • taliban karılarına kızlarına "el koyuyor" bunlar uçak tekerinde kaçmaya çalışıyor.. nasıl adamlar yahu bunlar
  • tom cruise filmde yaptı bizde yaparız demişler.
  • afganistan görüntülerini izledikçe insan haline şükrediyor! aman abi, birliği elden bırakmayalım!
    her gün canlı canlı izliyoruz, bizim bizden başka dostumuz olmaz!
  • video gerçek mi değil mi bilmiyorum..
    bence gerçek değil.

gerçekse de, muhtemelen kanada tutunma değil ama daha önce de denenmiş bir yol olan, uçağın iniş takımına saklanarak kaçmaya çalışan kişilerin düşüş görüntüsü olabilir.

fakat çaresizlik vs diyerek acındıranlar da, fav peşinde koşan meriçten farksız bence.

aptallık ile çaresizlik arasında fark var. uçağın kanadına tutunup ülkeden kaçacağını düşünecek kadar beyinsiz biriyse, zaten doğal seleksiyon gereği çoktan ölmesi gerekirdi.

"omo çorosozlok" diyerek, show peşinde koşanlar da olayın absürdlüğünün farkında ama onlar arabeskten besleniyorlar. (bkz: attention whore)
    edit: video gerçekmiş..
    şu videoyu da görünce kanada tutunma iddiası da olabilir ama o kadar yükseğe kadar dayanabileceklerini düşünmüyorum.

öte yandan çaresizlik degildir videoda uçağa atlayıp kaçmak isteyenlerin hepsi erkek.
    gerçek çaresizliği, suriye'de savaş ilk patladığında çoluk çocuk mülteci kamplarına akın edenlerde gördük.
    afgan erkekleriyse sadece yırtmak için kaçıyor.
    ve bu durumu eleştirmek ırkçılık değildir.
    buna klavye başından çaresizlik diye acindiranlar da showmendir.
hesabın var mı? giriş yap