• bugun basladıgı bursa seyahatinde tum sozde instagram gurmelerinin aksine turistik olmayan ve bursa'nın yerlilerinin tercih ettigi kebapcı huseyin, 3 kofte, pasto, acı dayı cantık, sark yaprak doner gibi efsane mekanlara giderek bir bursalı olarak takdirimi kazanmıstır.
    uludağ kokoreç, akay çiğbörek gibi çocukluğumun mekanlarına da giderek beni mest etti derken arkadaşı ömür akkor’un bursalıları 25 liraya düz pilav, 150 liraya kuru fasulye satarak söğüşlediği mekana” bursa demek zennup demek” diyerek tüm sempatimi bitirdi.
    ulan diğer gittiğin mekanlar 80 lerden beri bursayı temsil ediyorken 5-6 sene önce açılmış zennup’la bursayı özleştirmek nedir!
  • reklamlarından artık resmen gınağı geldi. haftada bir şeraf restaurant’ın reklamını yapar. arabasını sponsorla reklam üzerinden tamir ettirir. bugün de yine sponsor üzerinden motor almış. yine reklam yine reklam. bıktım ya. takibi bırakıyorum.

edit: şimdi de aldığı yeni motorunu yıkama ve kaplamacı sponsoruna getirdi. yine reklam.
  • çok uzun zamandır takip ettiğim instagram insanı; eskinin araba dergisi editörü, şimdinin gezgini, gurmesi, fasa fisosu.

ancak kendisini bu akşam itibariyle takip etmeyi bıraktım. epeydir reklama çok batırmıştı hesabını, ama idare ediyorduk bi şekilde. ancak bu akşam, hayatımda yediğim belki de en iğrenç döneri yapmakta olan usta dönerci’den reklam aldığını ve işletmeyi öve öve bitiremediğini görünce yeter dedim.

burayı okuyacaksın elbet uçak yolcusu bey. tab gıda sana ne kadar para bayıldı bilmiyorum ama, benim gibi birçok insan samimiyetin, eğlendirici ve bilgilendirici üslubun yüzünden takip etti seni.

5. sınıf leş bir dönerciyi pilavlı dürüm yaptı diye şakşaklaman için değil.

edit: imla düzeltmeleri.
  • kendini beğenmişin tekidir. yorum yapinca beğenmez siler, işine gelmeyen yorumu kaldırır, engeller her şeyi en iyi ben bilirim zanneder.

2-3 gün bir yerde kalıp saçma sapan yorumlar yapamazsınız. bilmediğiniz konuda fikriniz varsa kendinize saklayınız.

sponsorlarınız kaçar diye taraflı yorum yapacaksanız bu işi bırakın.
  • sabah yüklediği bizim hanımla az önce izleyip dibimizin düştüğü kırklareli ziyareti mi desek ziyafeti mi desek tam bilemediğim story’si ile akşam akşam depoyu fulleyip tokatlı salih usta’nın yerinde oğlak yeme isteği uyandıran insta yüzü. bazen çok gereksiz reklam alıp soğutuyor kendinden ki tek işi insta da değilmiş yukarıdakilerden anladığım kadarıyla yani sadece ordan gelen reklam geliriyle yaşamıyor, reklamları biraz azaltsa çok koymaz herhalde.
  • onur ziya demir'dir kendileri
  • haftada bir yeni havalimanı propogandası yapmaya başlayan fenomen. biraz sıkmaya başladı.
  • açıkçası ben kendisini seviyorum, genelde insanlara reklam yapmasıyla ilgili kızılmasını da pek sağlıklı bulmuyorum fakat maalesef bende de uçakyolcusutr'nin sponsorlu paylaşımları gına getirdi. dediğim gibi kendisini seviyorum, kendisine gıcık olmamak için instagram'dan takibi bıraksam mı diye düşünmeye başadım. hddizicehennemi gibi siteler gibi habire bir yerden reklam çıkıyor.

abi gözünü seveyin reklam olayını yap fakat lütfen tadında tut, allah'ın dağındaki gözlükçü için ne zaman buraya gelsem gözlüğmü buradan alırım gibi bir hikaye uydurma be.
  • yaptigi isleri yillardir severek takip ederim. seneler once kendi arabami dergisine cikarirken cok muhabbetimiz olmustu. 10 numara bir insan kendisi. simdilerde instagramda cok guzel isler yapiyor. motor ve araba hastasi, yardimsever iyi insan :)
  • oğuz yenihayat ile birlikte takip edilesi yegane gastronomi fenomeni bence. diğerlerinden ayrıldıkları şey şu , çeşitli yerlerden de teyit ettirdim bu iddiamı , bu adamlar para ile yer tanıtımı ve övgüsü yapmıyorlar. en önemli kriterim bu benim çünkü hissediyorsun kimilerinde, aşırı övgüler , daha ağzına lokmayı götürmeden “off süper tadı” demeler ( ulan daha damağına değmedi lokma nasıl anladın) vb .. bunlar yok bu adamlarda ve böyle olunca da güven geliyor , gittikleri ve beğendikleri yerlere ben de gözüm kapalı gidiyorum , çoğu da nokta atış mekanlar oluyor.
    ayrıca kimi yazarlar da demiş , reklam alıyorlar falan, tamam da kardeşim bu adamların da işi bu , giderleri , masraflarını bi şekilde çıkarmak zorundalar ve dikkat ediyorum sektör dışındaki isimlerle sponsorluk çalışması yapıyorlar yani x bir gıda markasının sponsor olup onu pohpohladıklarını görmedim.
    keşke bu tip insanlar çoğalsa da gerçekten burnumuzun dibindeki lezzetleri onlar sayesinde keşfedebilsek.
hesabın var mı? giriş yap