• her ne kadar tasvip etmesem de sonuç olarak bu işten para kazanan insanlar var. iki veya üç haftalık tatilde zaten asgari ücretin çok çok altında ücret alan bu kişiler ve aileleri için ciddi geçim sıkıntıları oluşacaktır.
  • ücretli öğretmenliğin şartlarını iyileştirmeleri lazım.
  • ücretli öğretmenler örgün eğitim kurumlarında görevlendiriliyorlar. bunun yanı sıra yaygın eğitim kurumlarında(halk eğitimi merkezleri, olgunlaşma enstitüleri) görevlendirilen usta öğreticiler var. bu arkadaşlar dersi fiilen yapmamaları durumunda hiçbir ücret alamıyorlar. 14 marttan bu yana gelirleri sıfırlandı. karı koca ikisi de bu işten geçinen tanıdıklarım var. bu insanlar şimdi kira, fatura ve diğer ödemelerini nasıl yapacaklar bilemiyorum. umarım bu olağanüstü duruma özel bir karar alınır ve mağduriyetleri ortadan kalkar. twitterda falan da uğraşıyorlar. maalesef burada yazmak dışında kendilerine destek olamıyorum.
    tanım: mevcut mevzuat değişmeden giderilemeyecek -aylık gelirin tamamının kesilmesi şeklindeki- kesintidir.
  • bu süreçte maaşını alamayan kişilere ve kobilere ciddi destek olunmalı. avrupa’da örneklerini görüyoruz. evet belki onlar kadar zengin değiliz ancak imkanlarımız ölçüsünde bu süreçte yara alan insanlara destek çıkmalıyız. açıklanan destek paketi tam bir facia.
hesabın var mı? giriş yap