• son repliği, "yok abi ben evde yıkarım zaten." olacak damattır.

edit: başlık tuttuğuna göre espri yapıp bırakmak olmaz. altına iki farklı bakış açısını da sorgulayan bir ekleme yapalım. "madem evleniyor biraz da biz öpelim" mantığına herkes gibi ben de karşıyım. fakat burda zor bir ikilem mevcut. öpülmemek için damat olduğunuzu saklamak oldukça akılcı bir hareket. çünkü aldığınız hizmetin karşılığı kesinlikle o ücret değil. öte yandan bu parayı vermemek için rus ajanı gibi berbere sızmak da biraz ucuzluğa kaçıyor. bu noktada damat, "başlarım sizin geleneğinize lan." diyerek fakirliğini önemsemez ve kendi egosuna karşı galip gelirse, mantıklı bir hamle yapmış olur. karşılığında ise öz saygısı bir nebze zarar görür. "böyle ucuz numaralara gerek yok, parası neyse veririz." derse de yanlış bir hareket olmaz. kendi öz saygısını yitirmemiş olur ancak cebinden daha fazla para çıkar. dolayısıyla her iki seçim de kendince haklıdır. damatlarımıza mutluluklar diler, kendilerince en iyi seçimi yapmalarını temenni ederim.
  • damat olduğunu söylemeyerek vereceği ücreti 10da 9 oranında azaltan akıllı insandır.
  • bu, evleneni sikme geleneği sürdüğü sürece haklı olan damattır. normal tıraş 15 lira ise damat tıraşı 150 lira.
  • düğünden 15 gün önce saçımı kestirmiştim. böyle gerginliklere gerek yok. sakal tıraşımı da efendi gibi kendim olmuştum.
    yine evlensem yine böyle yaparım.
  • akşamında tıraş olup sabah kendi saçını kendi yapmak kalp ben
  • damat traşının sonunda happy end olmadıkça en akıllısını yapandır.*
  • damadin cok akillica karariyla, dugun gununde moralini bozmasi icin berberin eline koz vermemesi.

(bkz: damat tıraşı)
  • berberin herkese aynı kalitedeki traşı yaptığı halde damattan minimum 200 lira istediği traştır, kalite olarak normal traşlardan hiçbir farkı yoktur
  • ben 1 hafta önce gitmiştim. hem saçımın şekli otursun hem de o gün için risk almaya gerek yok. ense düzeltirken o makine elinden kaysa sıçtın. insanlık her şey olabilir.
  • sabah sabah başlığı görünce yüzümde istemsizce bir tebessüm oluştu :) evleneceğim zaman bu ben olacağım sanırım. hatta düşünüyorum insanlar neden damat olduğunu söylüyor ? daha çok özensin diye mi ? zaten adam senin istediğin gibi yapmıyor mu saçını, damat olacağız diye normalde ödediğimiz ücretin 10 katını ödemenin mantığı ne?
hesabın var mı? giriş yap