şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • "academy of you" sloganlı online eğitim, öğrenim sitesi. bildiğim kadarıyla iki türk girişimcisinin(eren bali ve oktay çağlar) zamanında burada hazırladıkları ancak silikon vadisinde 1 milyon dolar civarı yatırım alarak abd'de hayata geçirdikleri proje.

  http://www.udemy.com/
 • bu topraklarin bagrindan cikmis, memur cocugu bir kisinin fimlere konu olacak dunya capindaki basari hikayesinin urunudur udemy. boyle bakinca verdigim her kurus helal olsun. yuruyedur.

  (bkz: eren bali)
 • yeni versiyonunu çıkaran online eğitim sitesi. şu anda yenisi ve eskisini kullanabiliyoruz.

  bu aralar siteyi inceleme fırsatım oldu. udemy hem bir şeyler öğrenmek isteyenlere hem de öğretmek isteyenlere yönelik bir site. sitede ücretli kurslar kadar ücretsizler de var. bu da bizim türk mantığına göre bile faydalı olduğunu gösterir. bu kurslardan birini alabilir veya kendiniz bir kurs açabilirsiniz. kurs veren öğretmenler oldukça iyi paralar kazanabiliyor. son 1 yıl içerisinde en çok para kazanan 10 öğretmen toplamda $1.6 milyon kazanmışlar. kurs açmak için para ödememiz gerekmiyor ama kurstan kazandığımız paranın %30 kadarını udemy cebe indiriyor.

  yeni versiyonu çok inceleyemedim ama tasarım olarak daha güzel olmuş. bir de derslerde soru sorabilme sistemi hoşuma gitti ama insanlar bunu yorum yapabilecekleri bir yer gibi algılamaya başlamışlar bile. halbuki orda sadece dersle ilgili sorular olsa gerçekten faydalı olabilir.
  biraz da yavaş olmuş eski haline göre ama ilk günün verdiği yoğunluktan olabilir. belki beklemedikleri bir yoğunluk olmuştur.

  aslında her ne kadar türk kullanıcılar böyle sitelere para harcamasa da canlı oturum özelliği kullanılabilir gibi geliyor. yani çocuğuna özel ders aldıran aile sürüyle. türkiye'de bu sektörden faydalanmak isteyen iyi hocalar udemy'ye birkaç ders hazırlayıp canlı oturumda da soru çözebilirler. (bkz: sürümden kazanmak)

  son olarak bana da haftada bir mail atıyorlardı. bundan rahatsızdım ama siteyi incelerken bu mailleri engellemenin çok kolay olduğunu da gördüm. klasik bir facebook kullanıcısının oraya ulaşamaması mümkün değil.
 • büyük heveslerle kayıt olduğum site. dersler mükemmel gözüküyor, umarım yanıltmazlar.
 • iphone applicationlari cok kotu calisan online egitim sitesi
 • bazi videolarin goruntu kalitesi gercekten cok kalitesiz buna bir standart getirmeleri lazim.
 • ücretsiz derslerini deneyip, 200 dolar ayırıp bir adet web geliştirme dersi almayı planladığım site. hem türkler kurmuş paramız da nispeten türklere gidiyor. hadi bakalım.
 • eğitimcilerin 200 dolardan ders verip 5000'den fazla öğrencisiye ulaşıp toplamda 1000000 usd toplayabildiği sitedir. kazandığınız paranın %70 'i sizin olur ayrıca satışı siz yaparsanız bu oran %85 tir. ek olarak udemy.com' a koyulan derslerin %90 'ı satılmaktadır.

  ücretli eğtmen olabilmek için udemy yetkililerini uzman olduğunuza inandırmak yeterlidir diploma vs gibi şeyler beklemezler.
 • ücretli eğitimlerinin yanında yığınla ücretsiz eğitimin de bulunabileceği eğitim sitesi.
 • ios programlama öğrenmek için `:(bkz: #39894725)`
hesabın var mı? giriş yap