şükela:  tümü | bugün
  • bir yerlerden ay tenli kadın şarkısına denk geldiğim kişi. gayet hoşuma gitti, adını daha önce hiçbir yerde duymamış olmama ve popüler olmamasına şaşırdım. kimdir nedir necidir hiçbir bilgim yok, umarım bir yerlere gelir de tanırız bu güzel sesi.
  • 5+1 tekila shot'ın 30 liraya satıldığı cafe barlarda, altı saat kesintisiz türkçe pop rock program yaptığı için sesini kaybetmiş şarkıcı çocuk.
  • adı sergen olan bir sokak gitaristinin kendi şarkısını söylediğini duyunca çekmiş telefonunu anları kaydetmiş. pek bi hoş olmuş. gülümsetti. içim ısındı.
  • dün ofiste bir arkadaşın şarkısını söylemesiyle yine bu bet sesliye maruz kaldım.

20 yaşında hayatın anlamını çözdüğünü zanneden bir ergendi ve şimdi de öyleymiş gibi duruyor. kendisi türk insanının özeti niteliğinde. romantik fakat aldattığı kız arkadaşları buradan fizana yol olur*

tek sorun şu ki şarkıları güzel fakat dinlerken "atma ziya" demekten kendimi alamıyorum. muhtemelen hayatı boyunca kimseyi gerçekten sevmedi...

eved bazı insanlara kin ve nefret doluyum*
  • ay tenli kadın şarkısını seven ben , kadıköyü ayrı seven ben , kadıköyü gece ayrı bir seven ben... bugün ortaya çıkan kadıköyde gecenin bir köründe doğaçlama gelişen düet nedense böyle günün bütün yorgunluğu üzerimden attı diyebilirim.
  • bu zamana kadar günahını aldığım sanatçı. yıllardır youtube'da ay tenli kadın şarkısını görür dururum, sürekli karşıma çıkardı yeni yetme popçulardandır diye bir defa bile merak edip dinlememiştim. bugün şans eseri radyoda bir şarkı duydum kim lan bu dedim düş sokağı sakinleri mi desem eskiden bir hava var diye şarkının sözlerini not edip arattım ay yüzlü kadın şarkısıymış meğerse. bugün de yine şans eseri şu videosunu gördüm daha da sevdim kendisini.
  • (bkz: ay tenli kadin) gece 2’de sokak sanatcisinin kendi sarkisini soyledigini gorup ona eslik etmesiyle su gunlerde oldukca populer hatta twitterda tt bile oldu.

not: kendisiyle ayni universitede okudum. herkesce cok efendi olusu ve kaliteli kisiligiyle taninir. o zamanlar iyi yerlere gelecegini anlamistik.
  • ay tenli kadın şarkısını biliyordum ama kendisinden twitterda 270 bin civarı fav alan videosu sayesinde haberdar olduğum güzel insan. bu videoyu neden sevdik bu kadar anlamadım ama en az 20-30 kez izleyip yine de bıkmadan tekrar izledim. bu videoda bir şeyler var; umut, mutluluk, heyecan, şaşkınlık, sevgi gibi birçok hissi aynı anda yaşamamızı sağlayan değişik bir şeyler var.
  • sofar sounds istanbul tarafından ay tenli kadın şarkısının videosu yayınlanmış genç müzisyen.
    santuru hiç böyle bir müzikte dinlememiştim. oldukça etkileyici. sanki çok eskiden dinleyip sevdiğimiz ve yıllar sonra tekrar duyduğumuzda mutlu olduğumuz şarkılar gibi.

dinleyiniz dinletiniz.
    https://www.youtube.com/…-msnugafm&feature=youtu.be
  • internette paylaştığı son videoyla viral olmuş ve popülerliğini arttırmış şarkıcı. kaliteli bir insana benzediği ve güzel müzik yaptığı için umarım popülerliği artarak devam eder. kendisini ilk defa sofar’da tanımıştım. çıkardığı albümle ve sofar’daki tarzını değiştirmesiyle bir yerlere gelecek gibi durmaktadır.