• zeytinli rock fest 2023’te, 30 yaşını geçmiş biri için, şahsen beni şaşırtacak şeyler yaptı.

güzel güzel şarkılarını söylerken, seyirci “ay tenli kadın” şarkısını isteyince, “sikeyim ay tenli kadını” tepkisini verdi. çalmadı şarkıyı. hadi dedim anısı vardır kötüdür vs, olabilir.

konserin devamında, “şimdi ben ay tenli kadını çalmazsam beni burada sikersiniz di mi, eheheheh” dedi. ardından çalmaya karar verdi.

yahu samimiyet farklı, bu olay farklı. fatma turgut çok samimi mesela sahnede, üstelik küfür duymadık ağzından. enerjiyi seyirciye geçirmek için küfür etme ihtiyacı, biraz ergence geliyor bana.

elbette eski sanatçılar gibi bir saygı beklemiyoruz ama, seyirciyle 2 lafından biri sikiş sokuş olmasın. 30 yaşında birine yakıştıramıyorum.
  • 5+1 tekila shot'ın 30 liraya satıldığı cafe barlarda, altı saat kesintisiz türkçe pop rock program yaptığı için sesini kaybetmiş şarkıcı çocuk.
  • selahattin demirtaş’ın meral akşener’e açık mektubundaki kürtçe bölüm için ‘random gülücük’ demiş twitter'da, gelen tepkiler üzerine de silmiş, yanlış anlaşıldım demiş, daha kendisinin faşist olduğunun bile farkında olmayan bir sığlık. muhalif olduğunu zannederek akp-mhp'lilerin bile söylemekten çekinecekleri aynı ülkede yaşayan insanların diliyle dalga geçmekte beis görmeyen bir lümpenlik, yallah yerin mhplilerin yanı.
  • (bkz: ay tenli kadin) gece 2’de sokak sanatcisinin kendi sarkisini soyledigini gorup ona eslik etmesiyle su gunlerde oldukca populer hatta twitterda tt bile oldu.

not: kendisiyle ayni universitede okudum. herkesce cok efendi olusu ve kaliteli kisiligiyle taninir. o zamanlar iyi yerlere gelecegini anlamistik.
  • bir yerlerden ay tenli kadın şarkısına denk geldiğim kişi. gayet hoşuma gitti, adını daha önce hiçbir yerde duymamış olmama ve popüler olmamasına şaşırdım. kimdir nedir necidir hiçbir bilgim yok, umarım bir yerlere gelir de tanırız bu güzel sesi.
  • 7 yaşındaki çocuğun şiirine yaptığı çalışmayla gördüm.
    adam yakışıklı, yetmiyor tak böyle bir durumdan hemen yaratıcılığını ortaya koyup güzel bir iş çıkartıyor ortaya. işte bu seksiliğin karşısında hiç birimiz duramayız lan ekşici erkekler.
    burada bütün gün havhav sağa sola salya akıtıp konuşuyorsunuz. işte kadınlar nasıl adamlardan hoşlanır, çekici bulurdaki adamlar bunlar. feyz alın biraz. (hiç bir eleştiride kendimi soyutlamadım)
  • adı sergen olan bir sokak gitaristinin kendi şarkısını söylediğini duyunca çekmiş telefonunu anları kaydetmiş. pek bi hoş olmuş. gülümsetti. içim ısındı.
  • evlilik haberini gördüğüm, ipek filiz yazıcı ile evlenmiş müzisyen. çok üzgünüm ama ünlü olsun veya olmasın 30 yaşında birisinin 20 yaşında birisiyle ilişki yaşamasını normal göremiyorum. bu durum 30-40 ya da 40-50 kombinasyonunda normal bir konudur, çünkü hayatın evreleri vardır siz ne kadar olgun ve bir şeyleri deneyimlemiş hissetseniz de bu süreçleri geçirmeden belirli bir olgunluk seviyesine ulaşamazsınız. he evlilik de bu durumu ponçikleştirmiyor çünkü "tatlı bir peri masalı"ndan ziyade; küçücük yaşta evlenmiş olmak daha da ilkel bir durum, hatta onları takip eden genç ve çocuk hayranları için de bu durumun normalize edilmesi de başka bir konu zira kızın maddi durumu veya özgürlük alanı 19, 20 yaşlarında birçok kızdan farklı olabilir ama bunu olağanlaştırıp ne bedensel, ne de zihinsel gelişimi tamamlanmamış kızlarla birlikte olan adamlar yüreklendirilmemeli. bu eşşek kadar adamlarla birlikte olmak isteyen kızlara da öncelikle maddi özgürlüklerini ellerine almalarını; hayata dair deneyimlerini arttırdıktan sonra evlilik düşünmelerini tavsiye ediyorum.
  • sabahtan akşama kadar alice in chains, layne staley, grunge, seattle ulannnn diye konuşan ve yeni yerli raksıtarımız olarak tanıtılan ama günün sonunda türkçe alternatifin devler liginin ortalaması bir tonda işler yapan bir eleman. kimse kusura bakmasın ama rock olmayan şeylerin sürekli rock olarak pazarlanmasından yıldık. bu alanda hala bi'çare üretim yapan insanların hakları ciddi şekilde çiğnenmekte. ufuk beydemir'in ya da diğer alternatif tayfanın ürettikleriyle bir derdim yok. severek dinlediğim güzel işler yapan birçok sanatçı da çıktı bu tayfadan. liseli metalci kini kusmaya gelmedim buraya. ama basiretsiz spotify editörleri tarafından şekillendirilen o türkçe rock listesinde ufak birkaç istisna haricinde rocktan başka her şeyin olması, bu insanların imaj ve halkla ilişkiler sürecinin tamamen bir raksıtar ideasıyla dizayn edilmesi ama üretimlerin rock'tan başka her şeye benzemesi rezaletiyle benim pis derdim var arkadaş. başka hiçbir top listesinde, piyasada aktüel olarak hiçbir janranın alanında bu kadar sömürü ve adaletsizlik yok. herkes gitsin kendi çöplüğünde ötsün; sevelim, dinleyelim, saygı duyalım ama kimse birbirinin pastasına göz dikmesin. bu meselelerle kavga etmeyip de yarın elinizi attığınız her bokun altında yalnızca o sikimsonik trap beatlerini bulmaya başladığınızda(ki şu an bile öyle) dönüp de "abi nerede o 90'lar" derseniz "zamanında neredeydin lan sokuk" derler insana. ister dinleyici olun, ister üretici, icracı, prodüktör... her ne boksa.

sakin tanım: tatlı işleri olan ve piyasa nezdinde başarılı bir alternatif şarkıcı, icracı ve üretici. ama asla rakçı falan değil.
  • üç defa ay tenli kadın dediğinizde yanınıza ışınlanma özelliğine sahip olan müzisyen.
hesabın var mı? giriş yap