• askerde içtimaya geç kaldığı için "disko" cezası alan, komaya girene kadar dövülen kişi. durumu hala kritik. babası sadece işkence yapan 2 askerin değil komutanların da yargılanmasını istiyor.

http://www.marksist.org/…-komutanlar-da-yargilansin
  • aihm'e göre insan hakkı ihlali olarak kabul edilen bir "ceza" sonucu komadadır. hayati tehlikesi sürüyormuş.
  • yaş kararları sırasında kimin kara kuvvetleri komutanı olacağını sekiz bin saat bağıra bağıra televizyonlardan haykırarak tartışan bir ülkede adı olmayan bir eğitim zaiyatıdır. yaş fotoğrafında baş köşede başbakanın tek başına oturması bence süper de, sorumluluğu da alamayacaksa o fotoğraf anca kenan evren ifade verdi diye sevindirik olanları kandırmaya yarar, ben onu diyeyim.

hassiktir lan hem orduyu hem akp'yi aynı anda eleştirdim. şimdi ben düşüneyim.
  • mantığın bittiği yerde denir ya; insanlığın bittiği yerde başlayan öykünün adı oldu artık onun adı. adını hiç duymadıklarımızın adı da uğur kantar artık.
  • linklerdeki haberleri tıklamaya üşenecekler için gelsin: kendisi, bir haftalık cezasının bitimine bir kaç saat kala tutulduğu koğuştan alınmış, gardiyan olarak askerlik yapan kraldan çok kralcı fırat keser ve ayhan aslan tarafından iki saat boyunca dövülmüş ve dayak sonrasında ayağa kalkamadığı halde "numara yaptığı" gerekçesi ile temmuz sıcağında güneş altında bir sandalyeye kelepçelenerek yarım saatten fazla süreyle ve susuz bırakılarak tutulmuştur. tutuklu olduğu bir hafta boyunca da zaten sürekli dayak yiyen ve susuz bırakılan ana kuzusu uğur'un bedeni bu ağır işkenceye dayanamamış ve susuzluktan ötürü böbrekleri ve beyni iflas etmiştir. durumun ciddiyetini anlayıp götü tutuşan yetkililer uğur'u gata'ya sevk etseler de maalesef bu aslan parçasını kurtarmak mümkün olmamıştır.

şimdi ben bu dayağı atan o iki allah ın cezası katilin de, o alayın komutanının da taa diyeceğim gg olacak. allah nasip etti, 2 hafta önce baba oldum; düşünüyorum da o yaşa getireceğim, sabahlara kadar uyumadan başında bekleyeceğim, çocuğumla ilgili güzel hayallerim olacak ama iki tane köylü ve bir kaç kompleksli komutan yüzünden evladım hem de bu şekilde hayatını kaybedecek ha? ulan allah hepinizi bildiği gibi yapsın. en ağır acıları tadasınız inşallah. ulan bizi bile soğuttunuz ordudan. belki de komple lağvedilmesi çok daha doğru olacak. lanet olsun hepinize.

edit: gg
  • komutanın biri çıkıp "şehit oldu" falan mı diycek acaba uğurun hakkında? vatan için mi öldürdünüz çocuğu?

http://www.askerhaklari.com/…l/www.askerhaklari.com
  • insan hayatının ne denli ucuz olduğunu bizlere acı bir şekilde aksettiren hayatının baharında yitip giden genç bir arkadaşım. sebebi içtimaya geç kalması. yani bu adamın 5 ya da 10 dakika koyun gibi dizilme törenine geç gelmesi ölümle son buluyor bu memlekette. askerliğimi yapalı 6 ay oldu. döndüğümde içten içe bu ülkeden ve doğusundan öylesine nefret ettim ki bana ne insanlarını sevdirebilirler ne suyunu. gg gerekçesi ile içimden geçenleri dilediğim şekilde dile getiremiyorum ama oğlunu askere gönderen o anayı düşünen var mı? ya o babanın hissettiklerini. madde bağımlısı eğitimsiz şehir hayatı görmeyen insanlara komuta gücü verilirse ne olacağını görüyoruz. bunun adı cinayettir.
  • öldürülmüş. katili de belli. katilin kim olduğunu da hepiniz biliyorsunuz.

artık şu ''orduyu yıpratıyorlar'' denyolarına ironiyle cevap vermek bile gelmiyor içimden. gerçi bizde kabahat, öldürmek için yaşayana laf anlatmaya çalışıyoruz.
  • dayak sebebiyle öldüğü için komutanın biri çıkıp "şehit oldu" falan demeyecek. şehit sayılmıyormuş çünkü.

aman ordumuz yıpratılmasın. ordu yıpratılmadık ana avrat bırakmasın ama, kendisi yıpratılmasın. çünkü daha çok yıpratılacak ana var. bunun için bize güçlü, gururlu, dimdik ve onurlu bir ordu lazım.
hesabın var mı? giriş yap