• (bkz: tabi lan manyak mısın)

edit: aslında iyi bi kemalik mizah gülmeçi olarak başarılı iş.
  • (bkz: yoo)
  • ben canımı vermem, ama vatan için çalışırken canını kaybedersin o ayrı, her konuda birinci kural şudur; "sen güvende ve iyi durumda ol ki, yardım edebilesin"; sen ölürsen, ben ölürsem kim sevecek, kim savaşacak, kim çalışacak. o yüzden, "vatanın için ölme, vatanın için çalış" derim ben her zaman.
  • ben olmadan ülke, ülke olmayacağından ülke benim için ölsün şeklinde cevap verilecek soru cümlesi.
  • ülken çikolatalı gofret olmuş yeğen; aranızda çikolatalı gofret sevmeyen var mı?
  • hangi ülke olduğunu söylemeden cevap veremeyeceğim anket sorusu.

son bir kaç gündür içerisinden çıktığım havalimanı saldırısının ardından aklımda beliren deli soruların bir yazar tarafından "bu ülkenin yabancısı olmak" kavramı ile uyuştuğumuz günlerde ne cevap vereyim amk?!
  • kanımca manipüle edilmiş, pasifize edilmiş sorudur. bu yüzden sorunun 2 cevabı var:

beni çizmeleriyle ezmeye çalışan, sömürgesi olarak kullanmak üzere işgal eden ve kendi yaşam alanımı elimden almak için benimle savaşmaya gelmiş birisi için savaşır mıyım? evet. ölür müyüm? ölürsem de insan gibi yaşamak için verdiğim mücadele için ölürüm. sevdiklerimi korumak, yaşatmak için bin kere ölürüm, ölürüz.

100 sene önce yaptığımız gibi.

ammaa,

türkiyede ülke=devlet gibi salak sikimsonik bir argüman türemiştir. bunun sebebi de yıllardır bizde oturan monarşik düzenden hala kafa olarak çıkamamamız, özetle "devlet baba" kalıbıdır(vatan anamız devlet babamız mantığı).

devlet: halkını korumak kollamakla yükümlü örgütün adıdır. koyduğu kurallar sosyal refahı, nizamı, mutluluğu sağlamaya yöneliktir. öldürmeye yönelik değil.

soruyorum;

beni öldürmeye çalışan bir devletin siyasal argümanları için ölür müyüm? sırf yaşam alanımı, özgürlüğümü, adaleti, dini, ırkı vb. alakası olmamasına rağmen kendi boktan siyasetine meze ettiği için?

cevabı george carlin'den gelsin.

şu sıralar çok sık kullandığım bir tepki. böyle durumlarda cluk oturuyor.
  • bu kokuşmuş düzenin devam etmesi adına, serçe parmağımı sehpaya bile vurmam.

halkı sömüren orospu çocuklarını sallandırma gibi bir projeniz varsa, ona katılırım o ayrı. ama vatan millet sakarya edebiyatı, gerçekten çekilmiyor artık.

az ötede oynayın.
  • ülkem için ölmem.

ama daha önce ölmüş olanları onurlandırmak için, bu ülkede yaşayan az da olsa sayıları içinde güzellik kalmış insanların o güzelliği sonraki nesillere taşıyabilmesi için ölürüm.
hesabın var mı? giriş yap