şükela:  tümü | bugün soru sor
  • aksiyon dergisinin 19 ekim 2009 tarihli sayısındaki 'bombalar patlamadan afganistan' başlıklı dosyasını okuduktan sonra kalemine bir kez daha hayran kaldığım zaman muhabiri. afganistan hakkında batılı yazarlar ve gazetecilerin oryantalist bakış açısını yansıtan yazılarından sıkıldıysanız ve yazarın tabiriyle 'mavi bir örtüye hapsedilen' bir ülke hakkında daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız bu dosyayı okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

    http://www.aksiyon.com.tr/…lamadan-afganistan….html
  • yıllardır fotoğraf demedi sinema demedi, ansiklopedi yazan adam demedi şiir geceleri demedi; gerçek kültürü gerçek bir gazeteci nasıl takip ederse öyle etti. türkçe'sine sığındı bu süreçte.

    sonra uzak ufuklar, içine yakın geldi; afganistan demedi ırak demedi, sudan demedi tunus demedi, mısır demedi arnavutluk demedi; gezdi, gördü, çekti, yazdı, dinledi, hislendi, tebessüm etti, paylaştı, devşirdi, biriktirdi. bu süreçte de vicdanına sığındı.

    şimdi bütün bunlardan bir öz gibi kayıp türkleri yazdı. nicedir görmediğiniz hatta belki varlığından haberdar olmadığınız ama her halükarda sizi çok seven ve hep size hayır dua etmiş akrabalarınızı tanıtacak size ve her sayfaya bal gibi sızan türkçe ile, merhamet ile, şefkat ile ve belki nereden çıktığını bile anlayamayacağınız bir özlem ile.
  • bu hanımın instagram hesabını takip ediyorum.sürekli seyahat halinde güzel de yazıyor ama sanırım başını açması filan algımı değiştirdi saygı duyamıyorum kendisine.halbuki evveliyatını bilmesem kadının,büyük zevkle takip eder büyük saygı duyardım.şimdi ne ayak bu ya?diye düşünmeden geçemiyorum.ne ayaksın ablam sen?